Zna Ktoś komis, lub to varadero ?

Wiadomość
Autor
matix33

Zna Ktoś komis, lub to varadero ?

#1 Post autor: matix33 »

Witam, przymierzam się do kupna Viaderka, znalazłem dość ciekawą ofertę :
http://moto.allegro.pl/item853700658_ho ... _raty.html
Oglądał Ktoś może tą Honde ? Albo zna ten komis ? Ciekawi mnie, czy naprawde jest w takim bdb. stanie jak opisuje sprzedawca :) .
Będe wdzięczny za każdą odpowiedź.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Wojtek_woj
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 18
Rejestracja: wt lis 03, 2009 10:21 pm
Lokalizacja: Łódź

#2 Post autor: Wojtek_woj »

Cześć. Ja u nich kupiłem swoją tuż przed gwiazdką. Ta o którą pytasz już tam stała i wygląda całkiem przyzwoicie. Ludzie konkretni i w internecie jak pogooglujesz to mają same pozytywne opinie ( no chyba że sami je piszą :) ).

Jeden fakt przekonał mnie do zakupu w tym miejscu- mają tam około 100 - 150 motorów- człowiek, z którym rozmawiałem powiedział mi że działa uczciwie bo dziś jest internet i jeśli sprzeda jedno trefne jeździdło to pójdzie informacja w kraj i nie sprzeda 10 następnych.

Zwróć uwagę że w opisach i na stronie int podają datę pierwszej rejestracji a nie produkcji.
lepiej robić COŚ
niż nie robić nic.

matix33

#3 Post autor: matix33 »

podają datę pierwszej rejestracji a nie produkcji.
Właśnie zwróciłem na to uwage.
Jutro zadzwonię do tego sprzedawcy i zobaczymy :), myślałem jeszcze nad AT, ale to się jeszcze zweryfikuje.Dziękuje za odp.Pzdr :)

Awatar użytkownika
Zimny
Zapalony motocyklista
Posty: 677
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 8:31 pm
Lokalizacja: Chotomów

#4 Post autor: Zimny »

Jak na ten rok to bardzo mały przebieg i warto brać , miał jakieś małe przejścia :cry: prawą stroną bo jest obtarta prawa podnóżka i brak spinki od dolnej osłony silnika , ale to bzdety przy kupnie zwrócić szczegulną uwagę na prawą stronę być może to nic wielkiego , ale .... :wink: :oops:

Jack Reacher
Rekrut
Posty: 45
Rejestracja: czw gru 04, 2008 12:46 am
Lokalizacja: Drezdenko

#5 Post autor: Jack Reacher »

Ja kupiłem w tym komisie moje Varadero,polecamfachowa i terminowa usługa,poza tym przywiezli mi moto do domu,a może skusisz sie na moja maszyne.Sprzedaję bo chce kupić FJR ,cena bedzie nizsza a moto zarejestrowany i przygotowany do sezonu(oleje,zestaw napedowy,grzane manetki,nowe opony)
czym różnią się chłopcy od mężczyzn-ceną zabawek

matix33

#6 Post autor: matix33 »

Docelowo szukam Viadra, którego będe mógł kupić w ratach :)
Znalazłem jeszcze jedną ciekawą Honde, mianowicie :
http://moto.allegro.pl/item865398466_ho ... obacz.html
Co o niej myśliCie ?.

JAQB
Zapalony motocyklista
Posty: 740
Rejestracja: śr paź 15, 2008 9:42 pm

#7 Post autor: JAQB »

Wydaje mi się że to książkowy przykład anglika, bo na zdjęciach widać skorodowane śruby oraz połączenia przewodów. Ale na co najbardziej zwróciłbym uwagę to na zdjęciu prawej strony motocykla przy tabliczce znamionowej, widać jakieś dziwne refleksy lampy błyskowej, czyli rama jest w tym miejscu zdeformowana (albo mam poświąteczne zwidy :roll: ). Najlepiej podjechać i obejrzeć, bo na telefon to wcisną wszystko :? .

Awatar użytkownika
Wojtek_woj
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 18
Rejestracja: wt lis 03, 2009 10:21 pm
Lokalizacja: Łódź

#8 Post autor: Wojtek_woj »

Ja wiem że kolorem się nie jeździ ale to malowanie odpada...
lepiej robić COŚ
niż nie robić nic.

Awatar użytkownika
roslaw
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 231
Rejestracja: pn gru 08, 2008 8:46 am
Lokalizacja: Mysłowice

#9 Post autor: roslaw »

Co dojrzałem na fotkach:
- brak stopki prawej,
- dźwigienka tylnej pompy pognieciona,
- tylna stopka pasażera zjechana,
- gmol prawy ściachany,
- czacha cała pognieciona i źle zmontowana (mocowania pewnie też zmasakrowane)
- lusterka brak
- lewego wypełnienia koło zegarów brak
- lampa - masakra
- po przekręceniu kluczyka kontrolka ABS ma świecić przyjaźnie czerwoną barwą
- stopka centralna - in plus

Jeśli interesuje cię wspaniały stan to doprowadzenie do niego zajmie Ci sporo czasu i zeżre sporo kapuchy.
Motocykl to wspaniała inwestycja ale w przypadku pokiereszowanego sprzęta bardziej będzie przygnębiała niż cieszyła. Jeśli mogę doradzić to polecam się wstrzymać i dozbierać kapuchy przez najbliższe kilka miesięcy i kupić coś co w przyszłości mile połechce Twą motocyklową dumę.
Dyskutując z idiotą lepiej mieć pewność, że on nie robi tego samego.

Awatar użytkownika
Wojtek_woj
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 18
Rejestracja: wt lis 03, 2009 10:21 pm
Lokalizacja: Łódź

#10 Post autor: Wojtek_woj »

a tak przy okazji to zauważyłem jedną prawidłowość w varadero po przejściach zawsze jeden z boczków dotyka zbiornika i wyciera lakier na baku.
To taki drobiazg który sprawdzałem zawsze na "dzień dobry"
lepiej robić COŚ
niż nie robić nic.

matix33

#11 Post autor: matix33 »

Dzięki bardzo za odp. :), jednak będe dzwonił tylko do Gdańska i zobaczymy co z tego wyjdzie.Jutro napisze co i jak :).Pzdr.

Awatar użytkownika
bourne
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 268
Rejestracja: śr paź 14, 2009 11:23 am
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Katowice

#12 Post autor: bourne »

kupowalem w tej firmie pierwsze moto, tj vs750. powiem tak:
kupowalem jako zupelnie "zielony". motocykl mial byc na chodzie w 100%, zaniedbany, do wyczyszczenia. pojechalem po to ponad 450 km, na miejscu sie okazalo, ze:
- cena z allegro byla 6000, sprzedajacy(o nich pozniej) upieral sie przy 6500, w koncu po pokazaniu aukcji, zgodzil sie na 6000, mowiac, ze w sumie to prawie na tym traci, bo mogl silnik z tego moto do innego dac i drozej sprzedac itd...
- moto nie ma akumulatora (trzeba dokupic na miejscu), w aukcji nie bylo o tym informacji
- spalony/uszkodzony przekaznik (dokupic); nowy zepsul sie w drodze
- mial byc gotowy do drogi, trzeba bylo zrobic wszekie wymiany(olej, filtr)
- prawdopodobnie skrecony licznik, ponoc jesli cyferki nierowno ulozone, a ten mial bardzo nierowne
fakt, ze w duzej czesci moja wina, bo sie na to zgodzilem, a mialo wszystko byc;
ale emocje przy pierwszym moto zaklucily rozsądek...

co do sprzedajacych... typowi handlarze, dla ktorych liczy sie tylko zysk (syn+ojciec), straszni kombinatorzy, probowali wyciagnac kase na wszystkom co sie da przy tym moto.
za wszelakie wymiany/naprawy trzeba bylo placic osobno, bo serwis to niby inna firma, niezalezna, przy sklepie.

zasadniczo, wrazenie odnislem b. negatywne, nigdy bym juz nic u nich nie kupil

inna rzecz, pojedzilem na nim duzo, dwie wyprawy wakacyjne zaliczyl, okazal sie bezawaryjny(prawie), ale to nie jest ich zasluga, tylko mojego pozniejszego wkladu w ten motocykl.
Marcin
vs750 '87 -> sd01 '99
50.286309,18.966692
--
kobiety dzielimy na te na sciane i te na zycie...
http://www.bykom-stop.avx.pl

Przemek
Zapalony motocyklista
Posty: 1353
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 12:14 am

Re: Zna Ktoś komis, lub to varadero ?

#13 Post autor: Przemek »

matix33 pisze:Witam, przymierzam się do kupna Viaderka, znalazłem dość ciekawą ofertę :
http://moto.allegro.pl/item853700658_ho ... _raty.html
Oglądał Ktoś może tą Honde ? Albo zna ten komis ? Ciekawi mnie, czy naprawde jest w takim bdb. stanie jak opisuje sprzedawca :) .
Będe wdzięczny za każdą odpowiedź.Pozdrawiam.
Znam ten komis i byłem tam tuz przed świetami - oglądałem BMW dakar które na zdjęciach wyglądało jeszcze znośnie ale na żywca stan opłakany (typowe objawy moto z wysp + kilka gleb nieudolnie zamaskowanych farbą w sprayu + brak prądu i niemożność odpalenia). Wg mnie, brak takich "drobiazgów" w opisie świadczy na niekorzyść firmy sprzedającej. W komisie mają wyłącznie sprzęty z GB. Widziałem rownież wiadro którym się zainteresowałeś, ale nie przyglądałem mu się zbyt uwaznie. Jeśli chcesz to podjadę rzucić okiem, będziesz przynajmnej wiedział czy jest sens jechać.
nieaktualne

jawa
Rekrut
Posty: 46
Rejestracja: ndz gru 06, 2009 7:02 pm
Lokalizacja: Birmingham - UK
Kontakt:

#14 Post autor: jawa »

Sam poszukuje Varadero i co widze po postach to wiele wskazowek przyda mi sie podczas zakupu...

Chcialbym tylko spytac dlaczego powtarza sie opinia ze wyspiarskie motocykle rdzewieja ? Pytam bo wlasnie mieszkam na wyspach.

A co do tej aukcji to jedyne co zauwazam to jak dla mnie kosmiczna cena, gdyz porownujac do cen w UK to za te pieniadze mozna kupic model po 2005 roku od delara, z podobnym przebiegiem, z pelna ksiazka serwisowa... narazie niestety brak ofert od prywatnych posiadaczy, ale spodziewam sie za jakies 2m-ce znalesc cos w tej samej cenie ale rocznikowo 2006-2007.
Jesli ktos chce przerzucic internet to polecam www.autotrader.co.uk i tam dzial BIKES...

Przemek
Zapalony motocyklista
Posty: 1353
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 12:14 am

#15 Post autor: Przemek »

nagminne jest, że w krainie deszczowców moto trzymane jest pod chmurką i co za tym idzie następuje przyśpieszona korozja
taka jest moja teoria spiskowa :roll: :wink:
czy to jest prawda to nie wiem, ale część sprzętów z GB które oglądałem była zardzewiała
nieaktualne

ODPOWIEDZ

Wróć do „Szukam opinii”