Co sądzicie o tym wiadrze?

Wiadomość
Autor
Wojtasso
Udaje motocyklistę
Posty: 136
Rejestracja: pn maja 03, 2010 12:51 pm
Lokalizacja: Ostrowice/Rzeszów

Co sądzicie o tym wiadrze?

#1 Post autor: Wojtasso »

Witam.
Szukam Varadero do 12000tys zł. Wiem ze nie będzie młode i ze będzie mieć przebieg rzędu 60kkm, ale już sie z tym pogodziłem bo do zamożnych nie należę. Tak wiec co chłopaki sądzicie o tym sprzęcie? Cena jak dla mnie bardzo atrakcyjna? Wydaje mi się ze na 100% jest cofnięty i ma około 90kkm sądząc po stanie kolektora. Widać tez ze miał ślizg na prawa stronę albo po prostu się przewrócił bo owiewka malowana. Co Wy o tym sądzicie? Warto wydać te ciężko zarobione pieniążki?

link: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1795357

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
roslaw
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 231
Rejestracja: pn gru 08, 2008 8:46 am
Lokalizacja: Mysłowice

#2 Post autor: roslaw »

Z lewej Bakczysaraj gnieciony - mniej wachy zalejesz :)
Dyskutując z idiotą lepiej mieć pewność, że on nie robi tego samego.

Wojtasso
Udaje motocyklistę
Posty: 136
Rejestracja: pn maja 03, 2010 12:51 pm
Lokalizacja: Ostrowice/Rzeszów

#3 Post autor: Wojtasso »

Widzę, ale niemocno :wink: Widzisz coś możne jeszcze poza tym? Bo cena jest podejrzanie niska...

Awatar użytkownika
kam1l_slij
Udaje motocyklistę
Posty: 154
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 1:08 pm
Imię: Kamil
Marka motocykla: Honda
Model: Xl1000 v2
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Żory

#4 Post autor: kam1l_slij »

Przedni błotnik chyba malowany bo nie ma naklejki DUAL CBS.POZDRAWIAM
Prąd, paliwo, woda, olej ;)

Adaśko
Udaje motocyklistę
Posty: 188
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 11:33 pm
Lokalizacja: RP

#5 Post autor: Adaśko »

siedzenie jakieś "zmęczone" jak ja 33000 km ale może to takie ujecie...
Najlepiej zapytać czy pojedzie do ASO na "przegląd" , zdjęcie plastików etc

Jeśli nie ma nic do ukrycia nie będzie robił kłopotów....

Pozdrawiam
Królowa jest tylko jedna - XRV-750

vipkojot
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 204
Rejestracja: wt mar 23, 2010 4:01 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Lokalizacja: Nowy Sącz

#6 Post autor: vipkojot »

Są 2 szkoły.
1. jechać do ASO
2. Kupić samemu.

Pamiętaj że KAŻDY MOTO leżał, był malowany, wymieniane części na nie oryginalne, męczony i katowany. Zrób sobie listę co jest dla Ciebie priorytetem w kupnie:
np.
- Prosta przednia felga (nie będę ją prostował)
- Prosta tarcza
- Proste lagi - nie będę je prostował
itp.... bo zawsze można kupić taniej i samemu pewne rzeczy pomału robić.

w pkt. 1 z jakim moto byś do nich nie przyjechał to coś znajdą, wiec jeśli się zniechęcisz to nigdy nie kupisz ... no chyba ze w salonie nówkę.

Ja podchodzę do tego tak: (może źle ale..)
1. przód ma być prościutki: koło, lagi, tarcze.
2. w silniku ma nic nie dzwonić
3. rama ma być prościutka. (tutaj tylko komputerowo można sprawdzić)
a reszta, owiewki, siedzenie itp ... to za parę groszy wszystko wymalujesz.
to nie jest samochód że lakier ma być oryginalny.

Brat 9 lat temu kupił prawie nówkę varadero (czarno srebrna) wtedy takie były. Nie podobało mu się to i na drugi dzień bak był u lakiernika na zmianę koloru na czarny - wyszła piękna czarno - czarna :)

następna sprawa - jeśli kupujesz od prywatnego człowieka to OK. postaraj sie wybadać od niego jak najwiecej - bedziesz miał obraz.

Jeśli kupujesz w moto - szklarniach, lub właściciel kupił w takowej - UWAZAJ !!! tam z reguły jeden moto robi się z kilku i są nieźle kombinowane.

Jak ja kupowałem zadzwonilem pod Poznań to właśnie takiej szklarni:
JA - jaki ma przebieg ?
GOŚĆ - proszę zadzwonić za chwile musze włożyć akumulator
JA - za 5 minut
GOŚĆ - piękna sztuka, oryginalny przebieg i Lakier.
JA- ale wie Pan, na zdjęciu widać że podnóżka jest od spodu obdarta
GOŚĆ - no noo faktycznie, ale tylko trochę i tego nie widać.
JA- to jak się to ma że lakier jest oryginalny ... jak moto miało ślizga..
GOŚĆ - hmmm... noo taki sprowadziłem i taki hmmmm... był !

Awatar użytkownika
oko
Udaje motocyklistę
Posty: 109
Rejestracja: śr sty 28, 2009 1:56 pm
Lokalizacja: Gdynia

#7 Post autor: oko »

Zgadzam się z przedmówcą, do tej całej wyliczanki dodał bym jedno.
Jeśli kalkulujesz koszt naprawy bierz pod uwagę ceny cześć z Honda Poland !
Ja się przeliczyłem bo np okazało się że po 4 miesiącach polowania na Allegro i ebya lampę do SD01 mogłem kupić tylko w serwisie za okrągłe 1,8 tys pln. Stelaż pod lampę za 850 pln. Liczniki są bardzo drogie i tez trudno dostępne itd itp. Jak kupisz moto to nie będziesz miał cierpliwość czekać w nieskończoność na używkę. Aby zweryfikować czy moto jest proste trzeba trochę jeździć i przy prędkości ok 80 km i 5 biegu trzeba puścić kierę i przejechać kilka set metrów PROSTO. UWAGA. ten test mogą zafałszować obcierające heble z jednej strony tak więc trzeba mieć pewność że hamulca nie blokują.

Baza
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 237
Rejestracja: śr lip 30, 2008 5:08 pm
Lokalizacja: Żywiec

#8 Post autor: Baza »

Nie chcę zakładac nowego tematu. Chodzi mi o liczniki a dokładniej same szybki. Poprzedni właściciel miał glupią manie trzyma kask oparty o liczniki
połozony na kierownicy i z tego są dosc porysowane. Nie przeszkadza to w jeździe ale chcialbym żeby caly motor był tip top i z tą moje pytanie. Czy jest to rozbieralne i czy można wymienic same szybki?

JAQB
Zapalony motocyklista
Posty: 740
Rejestracja: śr paź 15, 2008 9:42 pm

#9 Post autor: JAQB »

oko pisze:... UWAGA. ten test mogą zafałszować obcierające heble z jednej strony tak więc trzeba mieć pewność że hamulca nie blokują.
Chyba nie ma różnicy z której strony obcierają, skoro jest jedno koło i na stałe przymocowane do nich tarcze po obydwóch stronach. Co innego w samochodzie gdzie są dwa niezależne koła na osi :wink: . Tylko jest problem z puszczaniem kierownicy w viadrze podczas jazdy. W większości przypadkach kierownica wpada w wibracje więc tego się nie przestrasz , bo to w tym modelu normalne.

Awatar użytkownika
oko
Udaje motocyklistę
Posty: 109
Rejestracja: śr sty 28, 2009 1:56 pm
Lokalizacja: Gdynia

#10 Post autor: oko »

Teoretycznie masz rację. Ja miałem krzywa jedną tarczę (wybrzuszenie na ok 3mm) i Viadro skręcało na tą stronę po wymianie tarcz i klocków jeździ prosto

Awatar użytkownika
Gebels
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 479
Rejestracja: pn wrz 14, 2009 11:59 pm
Lokalizacja: Chotomów
Kontakt:

#11 Post autor: Gebels »

a ja bym zawsze i bezwzględnie pojechał do ASO na przegląd przed zakupowy. Nie chodzi o zniechęcanie się, oni zawsze mówią że to i to to już kwalifikuje się do wymiany albo, że moto miało ślizga ale nic mu nie jest.

A tak na marginesie, znacie jakieś moto co to ślizga, choćby małego lub jakiejś gleby nie miało?
Ja nie...
Nie dyskutuj z idiotą - bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu,
a potem pokona doświadczeniem.

Awatar użytkownika
olo
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 609
Rejestracja: śr lis 25, 2009 8:00 pm
Marka motocykla: Varadero
Model: SD02
Rocznik: 2007
Lokalizacja: tarnów

#12 Post autor: olo »

JAQB...co do wpadania kierownicy w wibracje, znaczy że mogę sobie odpuścić zakup oponki???mi wpada w wibracje ponizej 80 k/h :(

JAQB
Zapalony motocyklista
Posty: 740
Rejestracja: śr paź 15, 2008 9:42 pm

#13 Post autor: JAQB »

olo pisze:JAQB...co do wpadania kierownicy w wibracje, znaczy że mogę sobie odpuścić zakup oponki???mi wpada w wibracje ponizej 80 k/h :(
Jak masz dobrą oponę to sobie odpuść. Ten temat już był gdzieś wałkowany i były rózne teorie. Że felga krzywa, opona żle odlana, złe ciśnienie w gumach czy złe wyważenie. Jedni to mają inni nie. Ja mam i próby obalenia tych teorii, z wymianą opony włącznie, nie przyniosła pożądanych efektów więc nauczyłem się jeździć z rękoma na kierownicy :D .

Czarny
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 758
Rejestracja: wt lip 15, 2008 11:06 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000VA
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Warszawa Wawer

#14 Post autor: Czarny »

Dokładnie, ja miałem jak się okazało felge po przejściach, właśnie mi się udało zdobyć prościutką(ponad rok poszukiwań), tarcze nówki opona też a telepie po puszczeniu kierownicy.

biedrona
Uczy się jeździć
Posty: 95
Rejestracja: pn lis 06, 2006 12:54 am
Lokalizacja: Knurów

#15 Post autor: biedrona »

Powiem wam tak panowie.Kupilem moto w lutym.Sniegu naje....ane po same jajca.Gosc wystawia na allegro swje moto.Dwa lata smiga nim po Polsce i zalicza Bulgarie i Rumunie.Nie ma mozliwosci sprawdzenia moto na drodze bo snieg.Mysle sobie tak,,Zonaty ,dwojka dzieci,moto zaliczylo trasy w polsce i na balkanach.Chyba w jakis sposob musial dbac o te moto,przynajmniej po to zeby wrocic do dzieci z tych wojazy z zona,,Kupilem,narazie smigam bez wiekszych problemow,rogala mam od ucha do ucha. Pisze to poniewasz niedawno mialem taki sam problem,jesli chcesz nówke moto, to do salonu,musisz Wojtasso wziasc poprawke na pewne niedociagniecia jezeli chodzi o motorek uzywany.A najlepiej obserwój FORUM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Szukam opinii”