Uwaga mina

Wiadomość
Autor
nozyk
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 24
Rejestracja: pt mar 08, 2013 10:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Uwaga mina

#1 Post autor: nozyk »

Witam
W dniu wczorajszym oglądałem motocykl z allegro "Honda Varadero 1000xl MEGA wyposazenie " link http://otomoto.pl/honda-varadero-1000xl ... 84819.html
Na wstępie chciałbym zaznaczyć że z człowiekiem rozmawiałem telefonicznie kilka razy odnosnie stanu moto , zapewnienia że jest motocyklistą a moto jest w stanie mechanicznym takim samym jak wizualnym . Że jak przyjade to napewno nie odjade bez moto . Tak więc pojechaliśmy z kolega z forum xj , z przyczepką . Wyjechaliśmy o 7:30 a wróciłem do domu o pierwszej w nocy dzisiaj .
Po dalekiej podróży dotarlismy do celu , właściciel - młody chłopaczek , otworzył garaż i stoi... piękna , lepiej wygląda niż na zdjęciach , serio . Ale bez podpalania , zaczynamy oglądać . Po kolei wszystko , narazie ok , aczkolwiek dziwna sprawa , pytam o olejarkę łańcuha - pokazuje mi przewód , ale nie wie gdzie jest zamontowana sama olejarka , w takim razie idziemy od nitki do kłębka , a ty nagle po przewodziku wyciągamy drugi koniec z pod owiewki , co jest :?: oczywiscie on nie wie bo nie używał , ok mysle poodkręcamy plastyki to się okaże czy jest czy tylko sam przewód sie odczepił . Kumpel odkręca boczki , ja oglądam dalej , patrze , manetki -podgrzewane ( zresztą jak w opisie ) , tylko nie wiadomo czy działają bo kabelki są nie podłączone a własciciel nie wie , bo on mało jeździł i ich nie używał :shock: . Na pytania odnośnie jakis serwisów i regulacji , on nic nie robił i nie wie bo pracuje w holandii i rzadko przyjeżdza , dlatego sprzedaje ( tak tłumaczył ) .
Po coraz to nowszych niespodziankach , podejliśmy decyzje o zmierzeniu ciśnienia na cylindrach , ścigamy bak , odkręcamy świece ( czarne nagar ) , podłączamy manometr , kręcimy . Wynik - na jednym 7 a drugim 8 barów :shock: . Mówie mu co i jak , że w najlepszym przypadku uszczelniacze , może jakiś zawór podwieszony , próby olejowej nie robilismy bo nie przyjechałem po motor do remontu a tym bardziej za takie pieniądze . Dalszych oględzin już nie robilismy .
Podsumowując , chłopak przez całe oględziny stał podparty o ściane z rękami w kieszeni , na żadne prawie pytanie nie potrafił odpowiedziec . Ależ było moje ździwienie , jak mu powiedzielismy o silniku , to nie zrobiło na nim ŻADNEGO WRAŻENIA , zero reakcji . Gdybym ja usłyszał od kupującego że mam silnik prawdopodobnie złom to bym sie "troche" przejoł . A tym bardziej że udawał kompletnego laika - nie potrafiącego świecy wykręcić . Ale najgorsza była jego odpowiedź , jakbym szmatą w ryj dostał , koleś do nas , cytuje " i tak go sprzedam za te pieniądze , tylko Wy sprawdzacie jakieś ciśnienie , mam kolegów handlarzy , którzy przez rok po 500 maszyn sprzedają i nikt nie sprawdza cisnienia " , po tej odpowiedzi , nóż sam się w kieszeni otwiera , spakowalismy sie i do auta.
Widzimy że próbuje odpalic , pokręcił , aku padło , patrzymy a on wyciąga moto z garażu ( garaż był na sporym wzniesieniu ) i na pych próbuje go odpalic - nic z tego , przynajmniej musiał wiadro pod jebutną góre sam wpyachać .
Tak więc troszkę sie rozpisałem , ale naprawde uważajcie na niego .
Miałem kilka moto i od róznych ludzi kupywałem , ale ten to bezczelny typ i oszust, który moim zdaniem udaje laika motocykliste a faktycznie jest handlarzem , próbującym wcisnąć ludziom za duże pieniądze gówno .
Poniżej wstawie jeszcze zdjęcie moto i dane typa , żeby w razie wygaśnięcia aukcji , każdy wiedział o jakie moto chodzi .
Polska, nowogrodziec (woj. dolnośląskie) 506460305

Obrazek

Obrazek

p.s
a ja dalej szukam jakiegos moto do dalekiej turystki ;)

Awatar użytkownika
LordSid
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 24
Rejestracja: pt sty 18, 2013 7:58 pm
Lokalizacja: Cieszanów

#2 Post autor: LordSid »

Dobrze kolego opisałeś gościa. Jak g..no sprzedaje, to niech sobie na nim sam usiądzie :x

Kuba-car
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 567
Rejestracja: sob lut 05, 2011 3:41 pm

#3 Post autor: Kuba-car »

..ujnia jednym słowem :evil:

kucyk_323
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 215
Rejestracja: wt gru 25, 2012 10:18 am
Lokalizacja: marki/wawa
Kontakt:

#4 Post autor: kucyk_323 »

różne szroty ludzie sprzedają no ale moto które nawet nie odpala??
Wykonuje balustrady nierdzewne i wszystko co związane z tą stalą i spawaniem, w razie potrzeby pomogę www.nierdzewnie.pl

Awatar użytkownika
olo
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 609
Rejestracja: śr lis 25, 2009 8:00 pm
Marka motocykla: Varadero
Model: SD02
Rocznik: 2007
Lokalizacja: tarnów

#5 Post autor: olo »

i dobrze, niech się z nim teraz buja :evil:

nozyk
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 24
Rejestracja: pt mar 08, 2013 10:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

#6 Post autor: nozyk »

olo pisze:i dobrze, niech się z nim teraz buja :evil:
Oby , napisałem tego posta z myślą o ludziach którzy zobaczą jego moto na aukcji , napalą sie , zawdzonią i już kupują wzrokiem . Mam nadzieje że potencjalny klient najpierw trafi na forum varadero i ten post

Bandit
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 17
Rejestracja: pn lut 25, 2013 9:47 pm
Lokalizacja: Wrocław

#7 Post autor: Bandit »

Dzięki kolego

ODPOWIEDZ

Wróć do „Szukam opinii”