Varadero do sprzedania

Wiadomość
Autor
Grzesiek
Zapalony motocyklista
Posty: 845
Rejestracja: pt sty 04, 2008 3:52 pm
Lokalizacja: KRAKÓW

Varadero do sprzedania

#1 Post autor: Grzesiek »

Od trzech dni łamię sobie głowę co zrobić i dzisiaj podjąłem trudną decyzję o sprzedaży mojego viadereczka :cry: :cry: :cry:
Jedyną wadą Viaderek jest ich waga i to jest powodem mojej decyzji .
Ostatnia przygoda w lesie uświadomiła mi , że mój kregosłup nie pozwala mi na podniesienie motocykla ... Na szczęście byłem z dwoma kolegami i oni mi pomogli .
W zimie miałem problemy z kregosłupem , dwa miesiące leżałem i zacząłem chodzić dopiero na początku lutego . Mój kregosłup już nigdy nie pozwoli mi na takie obciązenia , zakładałem że ja się nie wywracam i nie ma tematu .
Życie ostatnio okazało się okrutne .... Bardzo dużo podróżuję sam i nie mogę więcej ryzykować - tak jak rok temu w Czarnogórze .
Dobra koniec biadolenia , mam nadzieję , że bez względu na to jakim moto będę jeździł będę mógł się z Wami spotykać i wspólnie pomykać po winkielkach .

Varadero rok prod.2006 zakupione 03.2007 w salonie w Krakowie , przebieg 23800 , bez najmniejszej ryski - przewrotka w tamtym tygodniu tak jak pisałem miała miejsce na piaszczystym dukcie leśnym, viadereczko oparło się na gmolu i mojej nodze- ,wyposażenie dodtakowe ( wartość około 4500 ) tak jak widzieliście :
kufry boczne + topcase
szyba Givi
gmole
podnóżek centralny
grzane manetki
cena 32 000
Zainteresowanych proszę o kontakt na priva .
Mam nadzieję , że potencjalny nabywca będzie miał serce do niego bo każy motorek też ma duszę ...
Podróżuje się nie po to , aby dotrzeć do celu, ale po to , żeby być w podróży .

smutek
Zapalony motocyklista
Posty: 1424
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 10:07 am
Lokalizacja: warszawa

#2 Post autor: smutek »

A co następne?????
KTM 640 RALLY MADAFAKA- W TRAKCIE ODZYSKIWANIA ŚWIETNOŚCI PO FUCK UP-ie W MOTOCHALLENGE SERWIS
http://www.facebook.com/d.smutkiewicz

Grzesiek
Zapalony motocyklista
Posty: 845
Rejestracja: pt sty 04, 2008 3:52 pm
Lokalizacja: KRAKÓW

#3 Post autor: Grzesiek »

Pewnie to przed czym się bronię od dwóch lat a na czym jeździ wiekszość moich kumpli - GS1200 :cry: Różnica w wadze 50 kg :!:
Nie mogli by kurna odchudzić viadereczka :evil: :evil: :evil:
Podróżuje się nie po to , aby dotrzeć do celu, ale po to , żeby być w podróży .

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4 Post autor: Pretor »

Grzesiu jak dorzucisz do viadra tyle kasy ile wynosi różnica pomiędzy wartością GSa a Viadra to odchudzisz i o 70 kg:):)

Taka mała hybryda będzie ale varadero:)

Ja na dzień dzisiejszy zostawiam dwa moto. Oczywiście jutro mogę zmienić zdanie:):)

GS też lekki nie jest. Jeśli to poważna kontuzja to ja bym albo zszedł jeszcze niżej do jakiejś 600-800 tki albo został przy viadrze i unikał duktów leśnych.
Przy Twojej kontuzji a mniemam że poważnej nawet na GS jak fikniesz w lesie to może być problem.
Wydaje mi się, że nie chodzi o podnoszenie viadra bo zawsze znajdzie się jakiś "grzybiarz" co pomoże a bardziej chodzi o ryzyko podczas jazdy. Myślę, że szybciej zaliczyć glebę w lesie niż na asfalcie.

Lepiej się jeszcze zastanów :wink:
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Konrad
Zapalony motocyklista
Posty: 1254
Rejestracja: śr mar 07, 2007 11:58 am
Lokalizacja: paryż

#5 Post autor: Konrad »

Mam nadzieję, że z kontuzją już lepiej. Jeśli będziesz zmieniał zadaj sobie szablonowe pytanie gdzie chcę jeździć. Nie ma motocykla w 100% uniwersalnego albo jazda w lesie bez obaw, że moto ciężkie albo asfalt i ubite drogi. To moja opinia bo już przez to przechodziłem. Jeżeli już cos w miarę tzw. uniwersalne do Varadero gs1200 odradzam jako były posiadacz tej marki z uwagi na kiepskie serwisy w Polsce oraz kiepską sieć europejską (na Bałkanach miałem przygodę z DAKAREM z zapłonem i odsyłali mnie aż do Triestu, jest zawsze większa szansa naprawić Varadero lub coś podobnego), brak dostępności części, zawrotne ceny, zbyt duża ilość elektroniki. Nie mogę jednak powiedzieć, że jest to motocykl kiepski, dobry silnik, wygodny, mało pali, dobry turysta. Polecam modele bmw 1150 gs.

Grzesiek
Zapalony motocyklista
Posty: 845
Rejestracja: pt sty 04, 2008 3:52 pm
Lokalizacja: KRAKÓW

#6 Post autor: Grzesiek »

Pretor pisze:Grzesiu jak dorzucisz do viadra tyle kasy ile wynosi różnica pomiędzy wartością GSa a Viadra to odchudzisz i o 70 kg:):)

Taka mała hybryda będzie ale varadero:)

Ja na dzień dzisiejszy zostawiam dwa moto. Oczywiście jutro mogę zmienić zdanie:):)

GS też lekki nie jest. Jeśli to poważna kontuzja to ja bym albo zszedł jeszcze niżej do jakiejś 600-800 tki albo został przy viadrze i unikał duktów leśnych.
Przy Twojej kontuzji a mniemam że poważnej nawet na GS jak fikniesz w lesie to może być problem.
Wydaje mi się, że nie chodzi o podnoszenie viadra bo zawsze znajdzie się jakiś "grzybiarz" co pomoże a bardziej chodzi o ryzyko podczas jazdy. Myślę, że szybciej zaliczyć glebę w lesie niż na asfalcie.

Lepiej się jeszcze zastanów :wink:
Wierzcie mi ,że decyzja nie jest łatwa ... Namawiają mnie na BMW już dwa lata i nic - taki układ biznesowo-towarzyski :wink:
Na weekendzie majowym oczywiście paradowałem w naszym polarku firmowym i ich wkurzałem :lol:
Oczywiście , że ten pechowy wyjazd na dukty leśne to porąbany pomysł :twisted: i nikt normalny viaderkiem tam nie wjeżdża :wink:
Zawsze mówiłem i tłumaczyłem , że viaderko służy tylko i wyłącznie do jazdy po twardej nawierzchni , obojętnie jak zniszczonej ale twardej :!: :!: :!:
Piachowi , błotsku mokrej łące mówimy nie poczym sam kretyn tam wjechałem :!: :evil: :!: Co robi adrenalina ...
Nie chłopaki , nie chodzi o jazdę po lesie , raz wystarczy i pokora do końca życia :wink:
Chodzi mi o to , że jakieś 35 000 km zrobiłem na moto sam , a to po Polskich czy Słowackich bezdrożach i górach , a to Czarnogóra .
Teraz przeważnie jeżdżę w kilka motocykli , ale zdarzają mi się wypady solowe - i tu jest problem . Co będzie jak nie daj Boże gleba parkingowa czy coś bedąc samemu ? Zakładałem , że ja się nie wywracam a tu bęc ...
Ja już nigdy nie będę wstanie podnieść sam viaderka . Wcześniej miałem DL650 i bez problemu go dźwigałem dwa razy :wink: , ale on ważył na gotowo nie całe 230 kg , tak jak GS .
I stąd pomysł GS 1200 , nie Adventura bo ten jest za ciężki .
Pretor masz rację co do 800 , mówiłem w Dusznikach , że w przyszłym roku planuję kupić nowe viaderko ( bo myślałem , że to bedzie miało jakieś 45 000 km na koniec sezonu ) i GS800 jako drugi moto do jazdy po mieście , teren i wypady typu Rumunia góry .
Niestety teraz jestem udupiony , nie przejadę się 800 bo nie mam jak a potrzebuję moto na wyjazd w alpy na 20 czerwca .
Walczę z myslami cały czas , bo mam kupić moto do którego nie mam serca ani przekonania :cry:
Jeszcze się zastanowię ale wybór mam naprawdę nie wielki , potyrzebuję wygodne moto , ze względu na kregosłup i zamiłowanie do dłuuuugich podróży - 10 -12 godzin dziennie na moto
Podróżuje się nie po to , aby dotrzeć do celu, ale po to , żeby być w podróży .

Awatar użytkownika
Hun996
Udaje motocyklistę
Posty: 133
Rejestracja: czw maja 17, 2007 4:02 pm
Lokalizacja: Komorów

#7 Post autor: Hun996 »

Grzesiek pisze:Niestety teraz jestem udupiony , nie przejadę się 800 bo nie mam jak a potrzebuję moto na wyjazd w alpy na 20 czerwca .

... potrzebuję wygodne moto , ze względu na kregosłup i zamiłowanie do dłuuuugich podróży - 10 -12 godzin dziennie na moto
No tak , biorąc pod uwagę bliski czas a nade wszystko wygodę to ja bym odpuścił zamysł sprzedaży. W Alpach będziesz jeździł po asfalcie (znikoma szansa glebnięcia) a wielokrotnie w testach opisywali że nie ma wygodniejszej "kanapy" niż Varadero wśród enduro-tourerów
>> Skierniewice's Brotherhood of Beer <<

Grzesiek
Zapalony motocyklista
Posty: 845
Rejestracja: pt sty 04, 2008 3:52 pm
Lokalizacja: KRAKÓW

#8 Post autor: Grzesiek »

Konrad pisze:Mam nadzieję, że z kontuzją już lepiej. Jeśli będziesz zmieniał zadaj sobie szablonowe pytanie gdzie chcę jeździć. Nie ma motocykla w 100% uniwersalnego albo jazda w lesie bez obaw, że moto ciężkie albo asfalt i ubite drogi. To moja opinia bo już przez to przechodziłem. Jeżeli już cos w miarę tzw. uniwersalne do Varadero gs1200 odradzam jako były posiadacz tej marki z uwagi na kiepskie serwisy w Polsce oraz kiepską sieć europejską (na Bałkanach miałem przygodę z DAKAREM z zapłonem i odsyłali mnie aż do Triestu, jest zawsze większa szansa naprawić Varadero lub coś podobnego), brak dostępności części, zawrotne ceny, zbyt duża ilość elektroniki. Nie mogę jednak powiedzieć, że jest to motocykl kiepski, dobry silnik, wygodny, mało pali, dobry turysta. Polecam modele bmw 1150 gs.
Konrad masz rację , wszystko to prawda , elektronika to największy problem GSa i doskonale o tym wiem . Miałem kupić GSa Adv dwa lata temu i zdecydowałem się na rewelacyjny motorek jakim jest viaderko .
Na pewno nie bedę jeździł po lesie , nigdy mnie to nie pociągało a wjechałem tylko z nieświadomości jaka to droga i głupoty :cry: no i ta adrenalina ...
Dla mnie podstawowe krtyerium to wygoda podróżowania , a jedynym godnym konkurentem viaderka jest GS , przy czym viaderko jest mniej awaryjne :!:
Podróżuje się nie po to , aby dotrzeć do celu, ale po to , żeby być w podróży .

Grzesiek
Zapalony motocyklista
Posty: 845
Rejestracja: pt sty 04, 2008 3:52 pm
Lokalizacja: KRAKÓW

#9 Post autor: Grzesiek »

Hun996 pisze:
Grzesiek pisze:Niestety teraz jestem udupiony , nie przejadę się 800 bo nie mam jak a potrzebuję moto na wyjazd w alpy na 20 czerwca .

... potrzebuję wygodne moto , ze względu na kregosłup i zamiłowanie do dłuuuugich podróży - 10 -12 godzin dziennie na moto
No tak , biorąc pod uwagę bliski czas a nade wszystko wygodę to ja bym odpuścił zamysł sprzedaży. W Alpach będziesz jeździł po asfalcie (znikoma szansa glebnięcia) a wielokrotnie w testach opisywali że nie ma wygodniejszej "kanapy" niż Varadero wśród enduro-tourerów
dzieki Hun , może masz rację .... na razie tylko na forum umieściłem informację o sprzedaży , nie mam serca wystawić jej na allegro :cry:
Podróżuje się nie po to , aby dotrzeć do celu, ale po to , żeby być w podróży .

Dukii
Zapalony motocyklista
Posty: 1882
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 10:09 am
Lokalizacja: Mysiadło

#10 Post autor: Dukii »

Grzesiu, odpoczniesz, wyzdrowiejesz i znowu wsiądziesz na viaderko!! może ta myśl o sprzedaży przyszła pod wpływem impulsu jakim była gleba.. ale jak sam piszesz nie powinno się wjeżdżac w taki teren viadrem... przemyśl to jeszcze :lol:

Grzesiek
Zapalony motocyklista
Posty: 845
Rejestracja: pt sty 04, 2008 3:52 pm
Lokalizacja: KRAKÓW

#11 Post autor: Grzesiek »

Dukii pisze:Grzesiu, odpoczniesz, wyzdrowiejesz i znowu wsiądziesz na viaderko!! może ta myśl o sprzedaży przyszła pod wpływem impulsu jakim była gleba.. ale jak sam piszesz nie powinno się wjeżdżac w taki teren viadrem... przemyśl to jeszcze :lol:
naprawdę mam zagwozdkę i łeb jak bania - na sczęście od myslenia :wink:
Podróżuje się nie po to , aby dotrzeć do celu, ale po to , żeby być w podróży .

Awatar użytkownika
Krzysiek
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 360
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 6:55 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#12 Post autor: Krzysiek »

Kusząca Twoja propozycja - ale nie sprzedawaj, bo będziesz żałowal..

Grzesiek
Zapalony motocyklista
Posty: 845
Rejestracja: pt sty 04, 2008 3:52 pm
Lokalizacja: KRAKÓW

#13 Post autor: Grzesiek »

mam czas jurto do 16.00 :?: - chłopcy przygotowują mi jakąś super ofertę na GS'a . :?
sam nie wiem , muszę "przespać " problem ...
Podróżuje się nie po to , aby dotrzeć do celu, ale po to , żeby być w podróży .

Konrad
Zapalony motocyklista
Posty: 1254
Rejestracja: śr mar 07, 2007 11:58 am
Lokalizacja: paryż

#14 Post autor: Konrad »

Jeśli to nowy 2008 to znaczy, że zamówili i ktoś nie kupił, bo nie było dostępnych.

Dukii
Zapalony motocyklista
Posty: 1882
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 10:09 am
Lokalizacja: Mysiadło

#15 Post autor: Dukii »

Grzesiek pisze:mam czas jurto do 16.00 :?: - chłopcy przygotowują mi jakąś super ofertę na GS'a . :?
sam nie wiem , muszę "przespać " problem ...
powinien Ci Giemziorek opowiedzieć o wymianie skrzyni w swoim GS-ie :?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Szukam opinii”