Koledzy co myślicie o takich moto?

Wiadomość
Autor
Maciej15
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 119
Rejestracja: ndz cze 02, 2013 11:05 pm
Imię: Paweł
Marka motocykla: HONDA
Model: XL 1000
Rocznik: 2003
Lokalizacja: Ziemia Wieluńska

Koledzy co myślicie o takich moto?

#1 Post autor: Maciej15 »

Powitać kolegów :) co możecie napisać o tych motocyklach?
1. http://otomoto.pl/honda-xl-varadero-xl- ... 76101.html
2. http://otomoto.pl/honda-xl-xl1000v-vara ... 71242.html
3. http://otomoto.pl/honda-xl-xl1000-varad ... 56510.html
4. http://otomoto.pl/honda-varadero-xl-100 ... 17036.html
Miałem jeszcze jeden na oku od handlarza z Gliwic ale ogłoszenie już nie ma, był niezle przewalony, miał wgniot na baku jak by go byk na rogi wziął no i połamane plastiki (może ktoś kojarzy?) :S

Awatar użytkownika
eneron
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 750
Rejestracja: czw lis 03, 2011 8:46 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Koledzy co myślicie o takich moto?

#2 Post autor: eneron »

Mi najbardziej się podoba nr 1 (bo mam identyczny? :D )

A tak na poważnie ze zdjęć wynika, że kolektor wydechowy jak i rura przed wydechem nie są jakoś mega przepalone, po korodowane, tarcze hamulcowe są jeszcze ori (ciekawo jak duże są ranty?).

Ogromny minus, że to totalny golas, jakiego Pan Honda stworzył :thumbdown:

Za to ma jeden, naprawdę super dodatek w tym motocyklu tej klasy - ABS. Przy tej masie sam DUAL bez ABSu na szybkich szutrach wróży szybkie przyziemienie :D
2 tygodnie temu kobieta wtargnęła mi przed motocykl (dosłownie 7 - 8 m przed motocyklem weszła na jezdnię), jechałem 80 km/h bez namysłu oba hamulce do oporu, ABS zrobił robotę (uciekałem na przeciwny pas cały czas hamując z max siłą) a ja jedynie lusterkiem zahaczyłem o jej plecy... Kufer centralny załadowany na maxa dodatkowo z tyłu plecaczek. Po tym incydencie zsiadłem z motocykla jak galareta, nogi jak z waty... Teraz wiem, że kolejny motocykl też będzie z ABSem. Jeśli przeszkadza można go "oszukać" lub wyjąć bezpiecznik :)

Z tego co zaobserwowałem w rocznikach 2006 napis HONDA na kanapie powinien być bardzo ciemny, prawie niezauważalny (temat był poruszany na forum odnośnie ciemnych napisów na kanapie w rocznikach 2006)

Oferta nr 2
Fajnie bo ma kufry, brak ABSu, kolektory są przepalone tzn mają rdzawy nalot. Generalnie ze zdjęć ciezko cokolwiek wywnioskować...

Oferta nr 3
Ładny kolor :D Kurcze, uczciwy sprzedawca, na Allegro ze świecą szukać Varadero zwłaszcza SD02 z prawdziwym przebiegiem :) ten tu ma 80 tys km więc może nie był cofany ? :) Całą masa wystawionych SD01 ma 18 - 25 tys km a ten aż 80 :D Ten niebieski to "Biały kruk" z tym przebiegiem :D

Oferta nr 4 też ze zdjęć ciężko cokolwiek wywnioskować poza centralną stopką, przedłużką błotnika, płytą pod kufer i szybą akcesoryjną z deflektorem.

Czy przy 49 tys km wymienia się wszystkie tarcze? tylna tarcza akcesoryjna, natomiast przednie to chyba od SD01 :)

Proszę się moimi wypowiedziami nie sugerować, napisałem pokrótce co wlazło mi w oczy oglądając te oferty :)

Najlepiej każde z osobna pojechać, obejrzeć, usiąść, przejechać się i będzie jasne :)
Honda Varadero XL1000VA - 2006r - sprzedana
Jest:
Suzuki DRZ 400S - 2002r
Kawasaki Z650 B - 1978r
SHL 175 M11 S32 - 1964r
SHL 175 M11 S32 - 1961r

Maciej15
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 119
Rejestracja: ndz cze 02, 2013 11:05 pm
Imię: Paweł
Marka motocykla: HONDA
Model: XL 1000
Rocznik: 2003
Lokalizacja: Ziemia Wieluńska

Re: Koledzy co myślicie o takich moto?

#3 Post autor: Maciej15 »

Fajnie. Dzięki wielkie eneron [:DD] czyli że zgadzasz się z moimi typami co do kolejności, oceniając po foto. Ją tylko nie doceniam tak ABSu, może to zle :why: Czy ktoś jeszcze dołoży jakieś spostrzeżenia? Będe zobowiązany za nowe uwagi,może kiedyś gdzieś będzie można to skonfrontować :isok: ;D

Awatar użytkownika
M@rio
Zapalony motocyklista
Posty: 859
Rejestracja: czw wrz 22, 2011 8:30 pm
Imię: Mariusz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Toruń

Re: Koledzy co myślicie o takich moto?

#4 Post autor: M@rio »

Mój typ to 1.
pozostałe zdjęcia są zrobione z daleka dlatego nie widać szczegółów, to stary chwyt handlarzy. Przyjedziesz kawał drogi oglądać i znajdziesz skazę a oni powiedzą że to było na foto tylko tego nie widać. Przyjrzyj się fotkom na ebay com, tam sprzedawcy dokładnie przedstawiają to co chcą sprzedać bo nie mają nic do ukrycia. Wniosek więc jest taki, zanim coś kupisz to dokładnie to obejrzyj, pojedź z kolegą mechanikiem, szwagrem itp.
Satysfakcja, gdy zrobisz coś, co wcześniej uważałeś za nierealne.

Maciej15
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 119
Rejestracja: ndz cze 02, 2013 11:05 pm
Imię: Paweł
Marka motocykla: HONDA
Model: XL 1000
Rocznik: 2003
Lokalizacja: Ziemia Wieluńska

Re: Koledzy co myślicie o takich moto?

#5 Post autor: Maciej15 »

M@rio pisze:Mój typ to 1.
pozostałe zdjęcia są zrobione z daleka dlatego nie widać szczegółów, to stary chwyt handlarzy. Przyjedziesz kawał drogi oglądać i znajdziesz skazę a oni powiedzą że to było na foto tylko tego nie widać. Przyjrzyj się fotkom na ebay com, tam sprzedawcy dokładnie przedstawiają to co chcą sprzedać bo nie mają nic do ukrycia. Wniosek więc jest taki, zanim coś kupisz to dokładnie to obejrzyj, pojedź z kolegą mechanikiem, szwagrem itp.
Jasna sprawa,tak jak mówisz dzięki M@rio :isok:

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Koledzy co myślicie o takich moto?

#6 Post autor: james »

M@rio pisze:Mój typ to 1.
pozostałe zdjęcia są zrobione z daleka dlatego nie widać szczegółów, to stary chwyt handlarzy. Przyjedziesz kawał drogi oglądać i znajdziesz skazę a oni powiedzą że to było na foto tylko tego nie widać. Przyjrzyj się fotkom na ebay com, tam sprzedawcy dokładnie przedstawiają to co chcą sprzedać bo nie mają nic do ukrycia. Wniosek więc jest taki, zanim coś kupisz to dokładnie to obejrzyj, pojedź z kolegą mechanikiem, szwagrem itp.
...i popytaj kolegów na forum, na co zwrócić uwagę przy oglądaniu :)

Awatar użytkownika
Adamko
Udaje motocyklistę
Posty: 141
Rejestracja: ndz mar 31, 2013 8:42 pm
Imię: Adam
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2003
Lokalizacja: Łódź

Re: Koledzy co myślicie o takich moto?

#7 Post autor: Adamko »

james pisze:
M@rio pisze:Mój typ to 1.
pozostałe zdjęcia są zrobione z daleka dlatego nie widać szczegółów, to stary chwyt handlarzy. Przyjedziesz kawał drogi oglądać i znajdziesz skazę a oni powiedzą że to było na foto tylko tego nie widać. Przyjrzyj się fotkom na ebay com, tam sprzedawcy dokładnie przedstawiają to co chcą sprzedać bo nie mają nic do ukrycia. Wniosek więc jest taki, zanim coś kupisz to dokładnie to obejrzyj, pojedź z kolegą mechanikiem, szwagrem itp.
...i popytaj kolegów na forum, na co zwrócić uwagę przy oglądaniu :)
Ja założyłem nowy temat tutaj:
http://www.hondavaradero.pl/phpBB3/view ... =82&t=5481
Myślę że C.i się przyda a i nie tylko Tobie
Nic nie jest takim jakim być się wydaje

ODPOWIEDZ

Wróć do „Szukam opinii”