Proszę o ocenę Viaderka z 2000 roku

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Akar
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 274
Rejestracja: czw lis 07, 2013 11:27 am
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000 XL
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Racibórz

Proszę o ocenę Viaderka z 2000 roku

#1 Post autor: Akar »

Panowie, codziennie przeglądam po kilka razy portale aukcyjne i znalazłem taką oto Hondę:

http://allegro.pl/honda-varadero-1000-i3667603655.html

czy ktoś z Was zna może to Varadero? Jeżeli nie, to byłbym wdzięczny gdybyście mogli ją dla mnie "prześwietlić". Wstępnie jestem z właścicielem umówiony na poniedziałek, ale warto znać opinie wyjadaczy.

Z góry wielkie dzięki!

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Proszę o ocenę Viaderka z 2000 roku

#2 Post autor: james »

Na podstawie tych zdjęć trudno cokolwiek powiedzieć.
Wiadomo, że plastiki są malowane a naklejki nieoryginalne (chyba, że ten złoty się tak dziwnie mieni...). Pomalowane są także osłony kierunkowskazów (normalnie mat). Nie jest to element, który przekreśla moto o ile właściciel jest w stanie się z tego wytłumaczyć :)
Czarny bak także nie występował w tych rocznikach - malowany bądź wymieniony na taki od nowszego modelu (o ile pasują).
Manetki zmienione. Kilka śrubek pozamienianych na jakieś dziwne, jedne na krzyżak, inne na duży imbus...

Załatw więcej zdjęć, jeżeli chcesz, abyśmy coś więcej napisali w temacie ;)

Awatar użytkownika
Akar
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 274
Rejestracja: czw lis 07, 2013 11:27 am
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000 XL
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Racibórz

Re: Proszę o ocenę Viaderka z 2000 roku

#3 Post autor: Akar »

Wow, mega opinia. Wielkie dzięki! W Nysie stoi też ten:

http://allegro.pl/honda-varadero-xl-100 ... 40081.html

ten w świdnicy (też ewentualnie w poniedziałek do oględzin):
http://allegro.pl/honda-xl-1000-varader ... 83844.html

Pszczyna:
http://allegro.pl/honda-varadero-1000xl ... 26447.html

Który z nich wygląda na wartego zwrócenia uwagi?

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Proszę o ocenę Viaderka z 2000 roku

#4 Post autor: james »

Tak jak pisałem wcześniej, mogę powiedzieć coś o stanie wizualnym, co jest inne w odróżnieniu od oryginału itd :)
Będę się czepiał trochę na siłę :p
1)
-przednie zaciski hamulcowe (oba) od nowszej wersji,
-malowana kapa sprzęgła, alternatora i osłona zębatki,
-podejrzanie wyglądające naklejki, ale tu pewności nie mam
-brak prawego lusterka?
-akcesoryjne śruby imbusowe (te czerwone)
-tylne kierunki ledowe,
-obklejona czasza (mogło być szlifowanko po asfalcie, albo po prostu jest to tuning),
-dziwnie zwisająca kostka z prawej strony, pod siedzeniem - nie przypominam sobie, aby tam była jakaś wiązka
-przetarcie na ogonie, po prawej stronie,
-wymieniony amor i/lub sprężyna (może to i lepiej?)
-wyłamany kawałek plastiku przy tylnym chlapaczu
-nie wiem, czy czarne felgi wychodziły w tym modelu

2)
Niczego niepokojącego nie widziałem. Trzebaby było posłuchać. obejrzeć, przejechać się.

3)
-Malowane boczki
Niczego poważniejszego się nie dopatrzyłem, ale faktem jest, że zdjęcia są porobione słabo. Tutaj też w razie co, proponuję sprawdzić go dobrze przy ew. próbie zakupu :)

Awatar użytkownika
Akar
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 274
Rejestracja: czw lis 07, 2013 11:27 am
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000 XL
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Racibórz

Re: Proszę o ocenę Viaderka z 2000 roku

#5 Post autor: Akar »

Kurde, nie spodziewałem się aż tak wnikliwej analizy! Jak uda mi się kupić Viadro i przyjechać na jakiś zlot to masz duże zimne piwo ode mnie! Wielkie dzięki.

Facet ze Świdnicy (moto nr 2) jeszcze najbardziej rzeczowo z nich wszystkich się wypowiadał. Ale zastanawia mnie jedna rzecz... Motocykl jest do kupienia w Świdnicy (tam też mieszka jego właściciel). Natomiast motocykl stoi na raciborskich tablicach SRC. Facet tłumaczył, że kupił go na początku sezonu w Raciborzu, w dalszym ciągu obowiązuje ubezpieczenie starego właściciela i miał zamiar go przerejestrować dopiero na początku przyszłego roku. Ale teraz naszła go zmiana na BMW. Przynajmniej tak go zrozumiałem. Czy to w ogóle możliwe? Jutro do niego zadzwonię i dopytam ewentualnie...

Awatar użytkownika
płock1964
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 551
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 2:36 pm
Marka motocykla: Varadero + Pannonia
Model: sd1
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Płock - Schwedt

Re: Proszę o ocenę Viaderka z 2000 roku

#6 Post autor: płock1964 »

Akar pisze:Kurde, nie spodziewałem się aż tak wnikliwej analizy! Jak uda mi się kupić Viadro i przyjechać na jakiś zlot to masz duże zimne piwo ode mnie! Wielkie dzięki.

Facet ze Świdnicy (moto nr 2) jeszcze najbardziej rzeczowo z nich wszystkich się wypowiadał. Ale zastanawia mnie jedna rzecz... Motocykl jest do kupienia w Świdnicy (tam też mieszka jego właściciel). Natomiast motocykl stoi na raciborskich tablicach SRC. Facet tłumaczył, że kupił go na początku sezonu w Raciborzu, w dalszym ciągu obowiązuje ubezpieczenie starego właściciela i miał zamiar go przerejestrować dopiero na początku przyszłego roku. Ale teraz naszła go zmiana na BMW. Przynajmniej tak go zrozumiałem. Czy to w ogóle możliwe? Jutro do niego zadzwonię i dopytam ewentualnie...
Owszem, jest to możliwe, ale niebezpieczne dla kupującego.
Pozdrawiam, życzę miłego dnia. Szerokości.

piter121
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 298
Rejestracja: wt lut 28, 2012 12:02 am
Marka motocykla: Honda Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: manchester/ gorzow wlkp

Re: Proszę o ocenę Viaderka z 2000 roku

#7 Post autor: piter121 »

To popros goscia o numer tel. poprzedniego wlasciciela pod pretekstem , ze chcesz poznac historie moto, jak gosciu nie bedzia mial nic do ukrycia do powinnien podac CI numer. Jak bedzie kombinowal to cos jest nie teges.

Awatar użytkownika
Akar
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 274
Rejestracja: czw lis 07, 2013 11:27 am
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000 XL
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Racibórz

Re: Proszę o ocenę Viaderka z 2000 roku

#8 Post autor: Akar »

Niebezpieczne dla kupującego? Jako że sam jestem z Raciborza to mówił mi, że nie będę musiał wyrabiać nowych tablic. Mam znajomą w Starostwie Powiatowym, która pracuje w dziale komunikacji. Postaram się dzisiaj do niej dodzwonić i zapytać. Bo trochę mnie to zdziwiło i nie wiem "z czym się to je"...

Awatar użytkownika
Merlin
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 752
Rejestracja: wt sie 06, 2013 7:37 am
Imię: Maciek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Racibórz

Re: Proszę o ocenę Viaderka z 2000 roku

#9 Post autor: Merlin »

Jak rejestracja raciborska i Ty zameldowany w Raciborzu, numer zostaje ten sam, nie zmienia się tablicy.

Awatar użytkownika
Akar
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 274
Rejestracja: czw lis 07, 2013 11:27 am
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000 XL
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Racibórz

Re: Proszę o ocenę Viaderka z 2000 roku

#10 Post autor: Akar »

Znajoma powiedziała, że potrzebuję tylko ORYGINAŁU umowy, którą aktualny właściciel podpisał z poprzednim właścicielem. I oczywiście standardowo cała reszta już normalnie. Dzięki Panowie za pomoc! Jutro o 6.00 wyjeżdżam na ogledziny. Zdam relację po ;)

Awatar użytkownika
płock1964
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 551
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 2:36 pm
Marka motocykla: Varadero + Pannonia
Model: sd1
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Płock - Schwedt

Re: Proszę o ocenę Viaderka z 2000 roku

#11 Post autor: płock1964 »

Akar pisze:Znajoma powiedziała, że potrzebuję tylko ORYGINAŁU umowy, którą aktualny właściciel podpisał z poprzednim właścicielem. I oczywiście standardowo cała reszta już normalnie. Dzięki Panowie za pomoc! Jutro o 6.00 wyjeżdżam na ogledziny. Zdam relację po ;)
Wprawdzie w Polsce nie ma obowiązku przerejestrowania moto w określonym czasie, jednak istnieje obowiązek powiadomienia organu rejestrującego i ubezpieczyciela o sprzedaży w ciągu 30 dni. Jeśli poprzedni właściciel nazajutrz po sprzedaży wypowiedział umowę OC, a nowy jej nie zawarł, bo miał kwit - choć nieważny - to masz pozamiatane. Poza tym moto mogło służyć jako narzędzie przestępstwa, być na kilku fotkach itd. itp. Oczywiście to czarny scenariusz i oby się nie ziścił. Proponuję dotarcie do poprzedniego właściciela i ubezpieczyciela i sprawdzenie historii.
Pozdrawiam, życzę miłego dnia. Szerokości.

Awatar użytkownika
Nuno
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 369
Rejestracja: śr kwie 17, 2013 9:45 pm
Imię: Krzysiek
Marka motocykla: Yamaha
Model: XTZ 1200 Super Tener
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Okolice Strzelina

Re: Proszę o ocenę Viaderka z 2000 roku

#12 Post autor: Nuno »

Miałem podobną przygodę z autem.
Musisz mieć umowę kupna sprzedaży z gościem widniejącym w dowodzie, a jeśli kupujesz od kogoś kto w nim nie jest, musisz mieć oryginał umowy między tym w dowodzie i tym od kogo kupujesz.
Czasem są też pośrednicy, nawiasem mówiąc jak kupowałem samochód to dostałem 4 :why: umowy kupna sprzedaży i nie było problemu z rejestracją. Nie ma obowiązku przerejestrowania ale poprzedni właściciel musi zgłosić sprzedaż.
Co do ubezpieczenia, jeśli jest nieważne to mogą nałożyć karę za brak ciągłosći OC tylko nie wiadomo na kogo. Jakieś 2000 zł.
Swoją drogą nie zapomnij sprawdzić numerów na ramie i dowodzie.
Powodzenia :)
Romet Ogar>Boatwing coś tam>Honda Transalp 600>Deauville 650>Yamaha FJR 1300>Honda XL1000V VARADERO>Yamaha XT 1200Z Super Tenere

Awatar użytkownika
płock1964
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 551
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 2:36 pm
Marka motocykla: Varadero + Pannonia
Model: sd1
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Płock - Schwedt

Re: Proszę o ocenę Viaderka z 2000 roku

#13 Post autor: płock1964 »

Nuno pisze:Miałem podobną przygodę z autem.
Musisz mieć umowę kupna sprzedaży z gościem widniejącym w dowodzie, a jeśli kupujesz od kogoś kto w nim nie jest, musisz mieć oryginał umowy między tym w dowodzie i tym od kogo kupujesz.
Czasem są też pośrednicy, nawiasem mówiąc jak kupowałem samochód to dostałem 4 :why: umowy kupna sprzedaży i nie było problemu z rejestracją. Nie ma obowiązku przerejestrowania ale poprzedni właściciel musi zgłosić sprzedaż.
Co do ubezpieczenia, jeśli jest nieważne to mogą nałożyć karę za brak ciągłosci OC tylko nie wiadomo na kogo. Jakieś 2000 zł.
Swoją drogą nie zapomnij sprawdzić numerów na ramie i dowodzie.
Powodzenia :)
Nałożą wiadomo na kogo- na właściciela - obecnego, bo to najłatwiej. A ty musisz we własnym zakresie odzyskiwać forsę od tego, który zawinił - jeśli w umowie jest zapis, że moto jest wolne od wad prawnych.
Poza tym, przy większej ilości umów nie masz możliwości weryfikacji stanu prawnego, zgodności danych w umowach itp.
Pozdrawiam, życzę miłego dnia. Szerokości.

kocur_q
Uczy się jeździć
Posty: 65
Rejestracja: śr sty 18, 2012 11:14 am
Model: r 1200 GS Adv
Lokalizacja: Toruń

Re: Proszę o ocenę Viaderka z 2000 roku

#14 Post autor: kocur_q »

płock1964 pisze:
Wprawdzie w Polsce nie ma obowiązku przerejestrowania moto w określonym czasie, jednak istnieje obowiązek powiadomienia organu rejestrującego i ubezpieczyciela o sprzedaży w ciągu 30.
w drugiej kwestii masz rację, w pierwszej nie do końca : istnieje zapis o obowiązku przerejestrowania pojazdu przez kupującego w terminie 14 dni od dnia nabycia, problem w tym, że nie ma żadnej sankcji za niedopełnienie tego obowiązku / rekordzista który kupił od mojej firmy samochód na fakturę 6 lat temu nie przerejestrował go do dziś, Wydział Komunikacji któremu zgłosiłem sprzedaż nie ściga go z urzędu...bo nie ma takiego obowiązku, ja "bujam się" z przesyłaniem informacji o sprzedaży na każde wezwanie do zapłacenia mandatu za kolejną fotkę z fotoradaru. Sugestia pani z wydziału komunikacji była taka: my nie możemy nic zrobić, ale jak zginą tablice od tego samochodu to właściciel będzie musiał przyjść do urzędu :coolcop:

kolejną kwestią jest podatek od czynności cywilno-prawnych - kupujący powinien go zapłacić w terminie 14 dni od zawarcia umowy / druk PCC3 / chyba że wartość umowy była niższa niż 1000 PLN

niestety to jest wszystko teoria, jak wygląda rynek pojazdów używanych wszyscy wiemy / w tym konkretnym przypadku pewnie umowa z poprzednim właścicielem jest bez daty

Awatar użytkownika
Akar
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 274
Rejestracja: czw lis 07, 2013 11:27 am
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000 XL
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Racibórz

Re: Proszę o ocenę Viaderka z 2000 roku

#15 Post autor: Akar »

Varadero już stoi w garażu :) coś pięknego!

Dodałbym coś od siebie do dyskusji o papierach, ale póki co mam za mało doświadczenia żeby cokolwiek powiedzieć. W czwartek postaram się pozałatwiać wszystkie sprawy (skarbówka, ubezpieczenie, wydział komunikacji). Z tego co mi mówiła znajoma to żadnych problemów nie powinno być. Wszystkie papiery, które miałem mieć - mam.

Jeszcze raz wielkie dzięki za ocenę maszyny, ale też za poruszenie sprawy papierów!

Następne pytania pojawią się w odpowiednich działach :P

Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Szukam opinii”