Przymiarka do viaderka

Wiadomość
Autor
darko76
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 3
Rejestracja: sob sie 02, 2014 1:46 pm
Lokalizacja: Katowice

Przymiarka do viaderka

#1 Post autor: darko76 »

Witam.

Po zmianie przepisów będę chciał kupić viaderko125. W przyszłym roku planowałem zrobić prawko ale w tej sytuacji chyba nie ma sensu. Słyszałem że Varadero ma całkiem fajne osiągi i wygląd i to mi wystarczy. Niemam zamiaru pruć 200 km/h i być schowany za owiewki. Jest Ktoś z Katowic kto taką hondą jeżdzi? jeśli tak to prosiłbym o spotkanie. Varadero widziałem tylko na filmach i zdjęciach a chętnie bym się do niego przymierzył. Mam 183cm i 90kg.( stawiam browara). Czekam na odpowiedź.

Pozdrawiam Darek

Andrzeyek
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 3
Rejestracja: śr lip 30, 2014 10:13 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przymiarka do viaderka

#2 Post autor: Andrzeyek »

Hej

Jeśli Ci to pasuje, możesz podjechać do mnie do Sosnowca. Mam małe Viaderko poliftowe - możesz sobie przymierzyć, czy Ci pasuje. Ja jestem miło zaskoczony jego gabarytem, Jakbym nie wiedział, że to 125, patrząc na całokształt powiedziałbym, że to 'dorosły motocykl' :-)

Pozdrawiam

macco
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 1
Rejestracja: pt sie 15, 2014 9:50 am

Przymiarka do viaderka

#3 Post autor: macco »

Witam serdecznie


W zwiazku ze zmianami w przepisach, rowniez przymierzam sie do zakupu Varadero 125. Niestety nie mialem okazji obejrzec tego motocykla na zywo. Jesli jest na forum ktos z okolic Gniezna, Wrzesni i ma takowy pojazd, to prosilbym bardzo o kontakt. Mam 184 wzrostu i 110kg wagi, dlatego chcialbym najpierw przymierzyc sie do Varadero. Nie chcialbym wygladac na nim, jak na rowerze Wigry :) Pozdrawiam forumowiczow.

Gg 9227773

Awatar użytkownika
peetpeet
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 6
Rejestracja: sob lip 05, 2014 1:58 pm
Imię: Piotr
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Odp: Przymiarka do viaderka

#4 Post autor: peetpeet »

darko76 pisze:Witam.

Po zmianie przepisów będę chciał kupić viaderko125. W przyszłym roku planowałem zrobić prawko ale w tej sytuacji chyba nie ma sensu. Słyszałem że Varadero ma całkiem fajne osiągi i wygląd i to mi wystarczy. Niemam zamiaru pruć 200 km/h i być schowany za owiewki. Jest Ktoś z Katowic kto taką hondą jeżdzi? jeśli tak to prosiłbym o spotkanie. Varadero widziałem tylko na filmach i zdjęciach a chętnie bym się do niego przymierzył. Mam 183cm i 90kg.( stawiam browara). Czekam na odpowiedź.

Pozdrawiam Darek
Witam,
chciałem zapytać jak tam przymiarki do 125?
Mam podobne plany jak Ty ale w okolicy żadnego Viaderka :(

sliwa
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 347
Rejestracja: ndz paź 05, 2014 12:04 pm
Marka motocykla: honda
Model: varadero 125
Rocznik: 2002
Lokalizacja: knurów

Re: Przymiarka do viaderka

#5 Post autor: sliwa »

Ja również planuję zakup i już się przymierzyłem i jest super , a mam 186cm wzrostu. Jak szukasz coś do przymiarki to w rybniku aktualnie są dwa wiaderka po lifcie do sprzedania.
Może kiedyś razem pojeździmy jak już pokupujemy te viadra :) , ja jak na razie kupiłem sobie kask tak na wszelki wypadek jakby się coś znalazło fajnego żeby nie płacić dodatkowo za transport.Pozdrawiam .

radyola
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 209
Rejestracja: wt paź 07, 2014 9:51 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125 XL
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Przymiarka do viaderka

#6 Post autor: radyola »

heh.. widzę, że sporo osób boryka się z problemem braku modelu 125 w okolicy miejsca zamieszkania...;)
ja na swoje polowałem ponad 3 m-ce... na początku były tylko 3-4 sztuki na allegro/otomoto na całą Polskę, później pojawiło się kilka kolejnych.. wszystkie w odległości ponad 300 km. Zacząłem dzwonić.. i okazało się, że praktycznie wszystkie wystawione zostały sprzedane. W końcu trafiłem na motorek 60 km od domu... niestety pojechać mogłem dopiero następnego dnia... okazało się oczywiście, że się sprzedał zanim dojechałem. Potem kolejne 2 - tym razem 80 km od domu... dzwonię.. są :)), a facet zdziwiony gada, że oferta 20 minut w sieci, a mój telefon był trzeci. Rzecz jasna zanim zdążyłem dojechać to już były zarezerwowane.. :S
Stwierdziłem więc, że kupię 'kota w worka'.. znalazłem dobre opinie o pewnym handlarzu, miał wg opisu super motorek, drogi co prawda.. ale co tam,.. niech śle spedycją... dzwonię i .. znów rozczarowanie... sprzedany ponad tydzień wcześniej. Pomyslałem, że może i dobrze... trzeba najpierw dupę posadzić, żeby się nie okazało, że wyglądam jak na koniku bujanym... dzwonię do handlarza co mieszka te 80 km ode mnie i gadam mu, że jak będzie miał viadro to niech od razu śle SMS, zanim wystawi... jest SMS 4 dni później: "mam 3 sztuki" - dzwonię, umawiam się na jutro... jadę.. są 3, piękne :oczy: ... 2 już zarezerwowane. Sadzam dupsko na trzecim, karzę sobie fotkę cyknąc komórką.. nie jest źle, wręcz dobrze... 3 kółka po placu i decyzja pozytywna.. ufff :isok2:

Sprzedawca mi powiedział, że codziennie odbiera telefony z pytaniem czy ma jakiekolwiek 125-ki... :hystery:
Jak bardzo nieistotna jest nasza praca gdy staramy się o podwyżkę... a jakże ważna dla ludzkości gdy chcemy pójść na urlop...

marcinw88
Udaje motocyklistę
Posty: 107
Rejestracja: ndz cze 29, 2014 8:19 pm
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda + WSK 125
Model: Varadero
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Małopolska zchodnia

Re: Przymiarka do viaderka

#7 Post autor: marcinw88 »

Znamy to :))

radyola
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 209
Rejestracja: wt paź 07, 2014 9:51 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125 XL
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Przymiarka do viaderka

#8 Post autor: radyola »

no więc tak...
Małe Viadro kupiłem 3 tyg temu.. okazji do jeżdżenia miałem niestety mało.. a to dzieci po drodze do pracy trzeba porozwozić, a to zakupy zrobić i takie tam... ale przejechałem się 3 razy robiąc łącznie coś kole 100 km, z czego większość po mieście.
Może przebieg zbyt mały na pełną ocenę, ale od siebie mogę napisać tyle: do miasta w zupełności wystarcza, bo i tak co chwila korek lub światła hamują, więc do rozbujania się specjalnie okazji nie ma, a większość ruszających spod świateł samochodów zostawało w tyle (no chyba, że któryś się napiął straszliwie i miał czym). Natomiast na trasę zdecydowanie brakuje mocy. Udało mi się rozbujać motorek do 110 km/h i więcej nie chciał iść. Dla mnie to i tak aż nadto (odczucia jakbym samochodem jechał ze 300 km/h.. ;) ).
Kłopoty się zaczynały jak dojeżdżałem do pojazdu toczącego się 70-80 km/h... wyprzedzenie wymagało sporo czasu i dość długiej prostej... a jeśli w dodatku to jest długi TIR.. :hyhy:
Dodam, że ważę kole 105 kg przy 177 cm wzrostu (taaa.. wiem, że za dużo :down: - ale są plany...)

Może poszukującym ta ocena trochę pomoże, ale proszę pamiętać, że jest subiektywna, oparta na małym doświadczeniu i ktoś inny może mieć zupełnie inne zdanie.
Ja swój kupiłem z myślą o jeżdżeniu po mieście i najbliższej okolicy, więc z zakupu jestem bardzo zadowolony (póki co.. ale czuję, że apetyt zaczyna rosnąć)
Jak bardzo nieistotna jest nasza praca gdy staramy się o podwyżkę... a jakże ważna dla ludzkości gdy chcemy pójść na urlop...

mury
Uczy się jeździć
Posty: 55
Rejestracja: pt sie 08, 2014 9:36 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2007

Re: Przymiarka do viaderka

#9 Post autor: mury »

radyola mam dokładnie takie samo zdanie. Przejechałem troszkę więcej niż Ty i potwierdzam, do miasta jest bardzo dobre, ale na trasie zdecydowanie brakuje mocy.
Powroty z pracy w godzinach szczytu zmniejszyłem o 2/3, ale w trasie ciągnąłem się 20 km za autobusem, który jechał 80-90 km/h i nie było możliwości bezpiecznego wyprzedzania, za to mocniejsze motocykle wyprzedzały mnie jak bym jechał na rowerze :)
Co do przymiarki, kupiłem w ciemno, wcześniej nie widziałem viaderka na oczy, jego gabaryty zobaczyłem dopiero jak przyjechał z Francji i byłem mile zaskoczony.
Pozdrawiam

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Przymiarka do viaderka

#10 Post autor: melon1968 »

Jednoślady mają coś w sobie że każdego ciągnie do podróżowania nimi.Na Trasfogarskiej w tym roku to skuterów i rowerów było tyle co motocykli.

Lukaszb
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 4
Rejestracja: śr gru 31, 2014 12:22 am
Marka motocykla: Honda

Re: Przymiarka do viaderka

#11 Post autor: Lukaszb »

Witam jestem tu nowy ja rowniez mam pytanko odnosnie przymiarki do Varadero planuje kupno takiego motocykla dokladnie XL-1000. dotej pory jezdze sportem gsxr 1000. Mam 176cm wzrostu czy ktos moze ma tez tyle i nie ma problemu?? :)

Awatar użytkownika
RubberDuck
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 20
Rejestracja: wt gru 23, 2014 8:19 pm
Lokalizacja: TYCHY

Re: Przymiarka do viaderka

#12 Post autor: RubberDuck »

Coś słyszałem, że czasem brakuje stóp do pewnego podparcia, ale każdy ma inną długość nóg, a i kanapę można zrobić niestandardową. Oryginalna jest szeroka jak fotel a to nie pozostaje bez wpływu na możliwości.
Musisz znaleźć moto i na nim usiąść. Żadne zapewnienia nic Ci nie dadzą. Pamiętaj, że waży swoje i pewne podparcie jest niezbędne.
RubberDuck.

Awatar użytkownika
Bonq
Rekrut
Posty: 25
Rejestracja: pn paź 13, 2014 2:13 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL125V
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Warszawa\Radom\Iłża

Re: Przymiarka do viaderka

#13 Post autor: Bonq »

Jeśli ktoś chciałby się przymierzyć do Varaderka xl125 to W okolicach Iłży/Radomia będzie niebawem taka możliwość, jestem tam weekendami na co dzień pracuję w stolicy :) chwilowo moto stoi w warsztacie, wymieniam i reguluję wszystko co niezbędne przed sezonem. W sezonie moto będzie już w warszawie także będzie się można przypasować i sprawdzić czy nóg i siły wystarczy ;)

Ja mam 188cm i 90kg i powiem, że jeździ się niebywale wygodnie. Ten motocykl wyczuwa się od razu.
Emeryt :)

Lukaszb
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 4
Rejestracja: śr gru 31, 2014 12:22 am
Marka motocykla: Honda

Re: Przymiarka do viaderka

#14 Post autor: Lukaszb »

Dzieki Mialem okazje przymierzyc sie do vstroma mojego kolegi poniewaz gabaryty sa te same i pasuje idealnie bardzo wygodne moto dlatego szukam sobie XL-1000 Varadero:)

Artur "Pyton"
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 440
Rejestracja: czw lut 28, 2013 4:17 pm
Imię: Artur
Marka motocykla: BMW
Model: R 1200 GSA
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Puławy

Re: Przymiarka do viaderka

#15 Post autor: Artur "Pyton" »

Kolego łukaszb
V-strom wys siedzenia 820mm, Viaderko 845mm i czy przypadkiem kanapa nie jest szersza, moim skromnym zdaniem lepiej dosiądź maszynę którą planujesz zakupić :)
Oczywiście można obniżyć kanapę i coś uszczknąć na zawieszeniu, jest to gdzieś na forum opisane.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Szukam opinii”