125 ccm - pytanie serwisowe, DO WSZYSTKICH

Wiadomość
Autor
adiwro
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 23
Rejestracja: sob sie 16, 2014 8:52 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Dolnośląskie

125 ccm - pytanie serwisowe, DO WSZYSTKICH

#1 Post autor: adiwro »

Witam,
stałem się posiadaczem Varadero 125.
Z racji iż idzie zima chiałbym przygotować motocykl do nowego sezonu i tutaj mam kilka pytań do Was:
Jeśli posiadacie jakieś rady odniśnie zaplanowanych prac, podzielcie się nimi.
1. Ile płynu hamulcowego potrzebuję aby dokonać wymiany? 0,5L czy 1L? Kupić płyn hamulcowy bel-ray czy poprostu pierwszy z półki? Czy są tutaj jakieś różnice?
2. Ile płynu do chłodzenia potrzebuję aby dokonać wymiany? 1L czy 2L Kupić płyn bel-ray czy poprostu pierwszy z półki? Zastanawiałem się nd np Prestone.
3. Olej - tutaj podobny dylemat ale tutaj stoję przed wyborem BEL-RAY a MOTUL? Oczywiście w obu przypadkach 10w40 półsyntetyk. Cenowo wypadają podobnie ale chciałbym poznać Wasze opinie.
4. Świece - zwykłe czy irydówki. Cene mam dobrą o 12złotych irydówki droższe od standartowych więc nieznaczna ewentualna dopłata.

Dziękuję z góry za odpowiedzi. Prosze nie sugerować się moimi typami firmy bel-ray, poprostu mam poczytałem i widzę pozytywne opinie o tej firmie, a cenowo wypada bardzo podobnie do np MOTULa.

sirturek
Rekrut
Posty: 46
Rejestracja: czw lip 03, 2014 2:47 pm
Marka motocykla: HONDA
Model: VARADERO 125
Rocznik: 2001

Re: 125 ccm - pytanie serwisowe, DO WSZYSTKICH

#2 Post autor: sirturek »

Ściągnij serwisówke i poczytaj forum ....

Awatar użytkownika
maly
Zapalony motocyklista
Posty: 1061
Rejestracja: sob sty 04, 2014 12:50 am
Imię: Wojtek
Marka motocykla: honda varadero
Model: xl1000
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: 125 ccm - pytanie serwisowe, DO WSZYSTKICH

#3 Post autor: maly »

kolego wszystko masz opisane na forum tylko trzeba troszeczkę pogrzebać na pewno ci się przyda trochę wiedzy decyzje musisz sam podjąć jaki olej zalać lub jaki płyn do chłodnicy :))

adiwro
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 23
Rejestracja: sob sie 16, 2014 8:52 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: 125 ccm - pytanie serwisowe, DO WSZYSTKICH

#4 Post autor: adiwro »

Dziekuje za odpowiedzi, widzicie...
Serwisówke juz mam dawno ściągniętą.
Ten wątek założyłem z myślą o wszystkich nowych posiadaczach varadero o poj 125 bo takich nam ostatnio wielu przybyło i zaczynają przygode ze swoimi sprzętami. I DLA NICH :clap:
Aby WŁASNIE WSZYSTKO MIELI W JEDNYM WĄTKU a nie godzinami przeglądać forum z którego i tak nic w sumie nie wynika (bo jeśli pytanie jest o olej to proponuje Wam odszukać tematu na forum - i sprawdzić... wątki ciągną się stronami a nic praktycznie z tego nie wynika, odpowiedzi są w 99% typu ,,ja leje motul,, a mi chodziło o rozwinięcie tematu... dlaczego ten własnie Motul a nie inny. Pomijam fakt że jeśli temat danego wątku jest popularny to 40% odpowiedzi wygląda tak jak tutaj - ,,poszukaj na forum, temat juz był,, i mam wrażenie że właśnie odpowiedzi tego typu zaśmiecają forum. Bo jeżeli jesteś taki oczytany i wiesz w 100% ze jest juz odpowiedz na to pytanie to znajdz ten wątek i wklej linka żeby ułatwić życie temu co w danej chwili szuka. Myślę że forum działa na sasadzie pomocy/wymianie zdań/nauce i rozmowie.
Dziekuje i mam nadzieje że to zostało dobrze odebrane. :isok2:
Pozdrawiam...

adiwro
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 23
Rejestracja: sob sie 16, 2014 8:52 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: 125 ccm - pytanie serwisowe, DO WSZYSTKICH

#5 Post autor: adiwro »

Jeszcze raz tutaj macie przykład o tym co właśnie napisałem.

http://www.hondavaradero.pl/phpBB3/view ... eju#p67177

Tak to własnie wygląda.

Awatar użytkownika
maly
Zapalony motocyklista
Posty: 1061
Rejestracja: sob sty 04, 2014 12:50 am
Imię: Wojtek
Marka motocykla: honda varadero
Model: xl1000
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: 125 ccm - pytanie serwisowe, DO WSZYSTKICH

#6 Post autor: maly »

zaoszczędź sobie kłopotów i postaw motocykl do serwisu tam ci zaleją odpowiedni olej płyny itd. skoro nie chcesz poświęcić trochę czasu na szukanie na forum odpowiednich odpowiedzi i zdecydować co kupić

wentyl
Uczy się jeździć
Posty: 95
Rejestracja: pn lut 18, 2013 9:00 pm
Imię: Bartas
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 1999
Lokalizacja: PRA / PZ

Re: 125 ccm - pytanie serwisowe, DO WSZYSTKICH

#7 Post autor: wentyl »

:clap:

skoro twierdzisz ze 40% odpowiedzi zaśmieca forum to niestety są one konsekwencją własnie zaśmiecających pytań, na które padały już odpowiedzi w innych wątkach...
Jak Ci w życiu coś nie idzie i wpadasz pyskiem w błoto, to musisz być jak dzik:
Pchać to błoto ryjem do przodu....

sirturek
Rekrut
Posty: 46
Rejestracja: czw lip 03, 2014 2:47 pm
Marka motocykla: HONDA
Model: VARADERO 125
Rocznik: 2001

Re: 125 ccm - pytanie serwisowe, DO WSZYSTKICH

#8 Post autor: sirturek »

Kolego co za różnica jakiej firmy olej, ważna ilość i rodzaj, to masz w serwisówce.
Dlaczego motul - a dlaczego nie? To samo tyczy się innych płynów, tak to już jest że jedni piją pepsi a inni coca-cole......

Awatar użytkownika
płock1964
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 551
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 2:36 pm
Marka motocykla: Varadero + Pannonia
Model: sd1
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Płock - Schwedt

Re: 125 ccm - pytanie serwisowe, DO WSZYSTKICH

#9 Post autor: płock1964 »

adiwro pisze:Witam,
stałem się posiadaczem Varadero 125.
Z racji iż idzie zima chiałbym przygotować motocykl do nowego sezonu i tutaj mam kilka pytań do Was:
Jeśli posiadacie jakieś rady odniśnie zaplanowanych prac, podzielcie się nimi.
1. Ile płynu hamulcowego potrzebuję aby dokonać wymiany? 0,5L czy 1L? Kupić płyn hamulcowy bel-ray czy poprostu pierwszy z półki? Czy są tutaj jakieś różnice?
2. Ile płynu do chłodzenia potrzebuję aby dokonać wymiany? 1L czy 2L Kupić płyn bel-ray czy poprostu pierwszy z półki? Zastanawiałem się nd np Prestone.
3. Olej - tutaj podobny dylemat ale tutaj stoję przed wyborem BEL-RAY a MOTUL? Oczywiście w obu przypadkach 10w40 półsyntetyk. Cenowo wypadają podobnie ale chciałbym poznać Wasze opinie.
4. Świece - zwykłe czy irydówki. Cene mam dobrą o 12złotych irydówki droższe od standartowych więc nieznaczna ewentualna dopłata.

Dziękuję z góry za odpowiedzi. Prosze nie sugerować się moimi typami firmy bel-ray, poprostu mam poczytałem i widzę pozytywne opinie o tej firmie, a cenowo wypada bardzo podobnie do np MOTULa.
ad 1. Płyn jakikolwiek ( chyba, że masz zamiar ścigać się na torze ), dot 3, dot 4 lub dot 5.1. Różnice (w temp. wrzenia) dla Ciebie tylko w cenie. Dot 5 używa się tylko w nielicznych maszynach i muszą być specjalne uszczelnienia. Normalne spuchną.

ad 2. Płyn jakikolwiek korzystny cenowo - chyba, że masz zamiar jechać na pustynię lub syberię. Ile - nie wiem, spójrz w serisówkę.

ad 3. Jak wyżej - olej jakikolwiek zgodny z serisówką.

ad 4. Świece zwykłe też są dobre do normalnej jazdy - ważne, żeby były orginalne, a nie chińskie.

Pamiętaj, przy świecach irydowych bardzo ważne jest wygrzanie ich po założeniu. Nie można po prostu po wymianie odpalić i zgasić na zimno, bo następnym razem może nie odpalić. Wymienić, odpalić i pojechać na wycieczkę.

A odpowiedziami się nie przejmuj, tu jest tak samo, jak na wszystkich innych forach, czyli - jak nie wiesz co powiedzieć, to powiedz cokolwiek. Licznik cyka. Czytaj to co warto, resztę olej
Pozdrawiam, życzę miłego dnia. Szerokości.

adiwro
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 23
Rejestracja: sob sie 16, 2014 8:52 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: 125 ccm - pytanie serwisowe, DO WSZYSTKICH

#10 Post autor: adiwro »

Wielkie i szczere dziekuje dla ,,Płock1964". płock1964
Sami widzicie jak wyglada zaśmiecanie forum. Tyle odpowiedzi a w sumie jedna konkretna zawierajaca wskazówki co i jak zrobić aby było dobrze.
Tak jak kolega dobrze stwierdził, kIerujecie się zasadą - pisz byle co a licznik posty liczy.
Moje wrażenia są czasem takie że chyba aby zdobywać posty dajecie tylko wklej ,,POSZUKAJ NA FORUM JUZ O TYM BYŁO,, - właśnie to uważam za zasmiecanie forum, - jesli nie chcesz pomóc dając jakąś poradę, swoją opinie , poprostu nie pisz nic, i tyle, wtedy bedzie porządek w wątkach, a napewno znajdzie się ktoś, kto napisze coś wnoszącego w temat nal jak kolega ,,płock1964" z którego możecie brać przykład.


Pamietajcie że forum jest po to aby sobie pomagać.

adiwro
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 23
Rejestracja: sob sie 16, 2014 8:52 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: 125 ccm - pytanie serwisowe, DO WSZYSTKICH

#11 Post autor: adiwro »

sirturek pisze:Kolego co za różnica jakiej firmy olej, ważna ilość i rodzaj, to masz w serwisówce.
Dlaczego motul - a dlaczego nie? To samo tyczy się innych płynów, tak to już jest że jedni piją pepsi a inni coca-cole......

Kolego zgadzam sie z Tobą ale... Ten kto pije tylko np PEPSI powie Ci dlaczgo własnie pepsi a nie cola. I o to właśnie mi chodziło...
A jesli tobie nie robi róznicy to napisz ,, mi jest to obojętne, i to, i to mi smakuje,,
zamiast wkleic
,,POSZUKAJ NA FORUM JUŻ O TYM BYLO MILION RAZY,,
albo
Poprostu przeczytaj i zapomnij... Skoro nic nie masz ciekawego do dopisania w tym temacie.

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: 125 ccm - pytanie serwisowe, DO WSZYSTKICH

#12 Post autor: melon1968 »

Kolego wylewasz żale, ale po co.Dostałeś odpowiedź na swoje pytanie od sirturek Ściągnij serwisówke i poczytaj forum ....
Dziękujesz koledze płock1964 ale za co?Przecież nie napisał nic konkretnego tylko ogólnie bo te płyny i oleje idą do każdego moto.W serwisówce masz podane wszystkie oznaczenia i parametry.Ja się tego trzymam a nie bzdur co nie którzy piszą.Jeśli chciałeś wiedzieć co jest lepsze pepsi czy cola trzeba było zadać takie pytanie.
Na jedno pytanie mogę odpowiedzieć że 10W-40 to nie jest oznaczenie oleju że to półsyntetyk.

mury
Uczy się jeździć
Posty: 55
Rejestracja: pt sie 08, 2014 9:36 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2007

Re: 125 ccm - pytanie serwisowe, DO WSZYSTKICH

#13 Post autor: mury »

A ja się zgodzę z kolegą adiwro Forum jest od tego, żeby pytać (i liczyć na konkretną odpowiedź), a nie "to już było poszukaj na forum".
Zgodzę się też ze starymi wyjadaczami, dla których pytania powtarzające się bardzo często są po prostu irytujące (tak jest na forum poświęconym marce mojego samochodu, ale tam jak po raz tysięczny widzę temat "jaki olej" to po prostu go omijam)
Ale najgorsze jest to, że zaglądając na forum jest bardzo mało nowych tematów/postów, większość w dziale "witam" Mało kto się chwali swoimi motocyklami, co chce przy nich zrobić, co zrobił, gdzie był itp. itd. A co za tym idzie forum umiera, albo tkwi w marazmie.
Sam pytając się o kolor mojego wiaderka zrobiłem to w dziale powitań, bo nie ma działu nasze maszyny w którym moglibyśmy opisywać swoje "przygody" z motocyklem i chwalić się nim. Ale może tak ma być? Nie wiem jestem nowy.

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: 125 ccm - pytanie serwisowe, DO WSZYSTKICH

#14 Post autor: melon1968 »

mury pisze:A ja się zgodzę z kolegą adiwro Forum jest od tego, żeby pytać (i liczyć na konkretną odpowiedź), a nie "to już było poszukaj na forum".
Zgodzę się też ze starymi wyjadaczami, dla których pytania powtarzające się bardzo często są po prostu irytujące (tak jest na forum poświęconym marce mojego samochodu, ale tam jak po raz tysięczny widzę temat "jaki olej" to po prostu go omijam)
Ale najgorsze jest to, że zaglądając na forum jest bardzo mało nowych tematów/postów, większość w dziale "witam" Mało kto się chwali swoimi motocyklami, co chce przy nich zrobić, co zrobił, gdzie był itp. itd. A co za tym idzie forum umiera, albo tkwi w marazmie.
Sam pytając się o kolor mojego wiaderka zrobiłem to w dziale powitań, bo nie ma działu nasze maszyny w którym moglibyśmy opisywać swoje "przygody" z motocyklem i chwalić się nim. Ale może tak ma być? Nie wiem jestem nowy.
Tutaj zobacz http://www.hondavaradero.pl/phpBB3/viewforum.php?f=107

adiwro
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 23
Rejestracja: sob sie 16, 2014 8:52 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: 125 ccm - pytanie serwisowe, DO WSZYSTKICH

#15 Post autor: adiwro »

Widzę że część Was ma problem z czytaniem ze zrozumieniem, może dlatego że pola były zasypane śniegiem i za daleko było drogą do szkoły.
do melon1968 w którym miejscu ja pytałem o cole czy pepsi? Jesli juz masz na mysli pytanie o olej to zapytałem kolegów jaki olej polecacie? Z WASZYCH DOŚWIADCZEŃ!!!! A zastanawiam się nad firmą MOTUL i BEL-RAY!!! A napisałem specjalnie że 10w40 i że półsyntetyk bo to wiedziałem bez porad z forum i serwisówki.
kolejny raz do melon1968 przeczytaj post od płock1964 od początku do konca i wtedy jeszcze raz powiedz że nie mam za co mu dziekować! Mysle że w temacie wnosi o całe 100% wiecej niż ty. Przeczytaj punkt o świecach.

A to komu i za co bede dziękował pozostaw mi!!!!

na zakonczenie ... Prosiłem o porady dotyczące np. Zmiany płynu chłodniczego. Z myślą nie o mnie ale o początkujących a chcących sobie coś samemu zrobić. Nie może krok po kroku ale na co uważac. A ja byłem ciekawy czy układ trzeba odpowietrzyc? może w ramach pomocy ktoś pomoże mi taki wątek odszukać bo ja chyba nie potrafie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”