Remoncik silnika.

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
damian
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 404
Rejestracja: sob wrz 13, 2014 10:18 pm
Marka motocykla: Honda
Model: varadero 125 xl
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Pszczółki

Re: Remoncik silnika.

#121 Post autor: damian »

Założyłem dzisiaj irydy denso. Profilaktycznie zrobiłem ok 50 km. Zdziwiłem się jak dojechałem na miejsce. Motocykl nie kopcił. Nagrałem filmik kopci tylko przy wysokich obrotach. Zresztą oceńcie sami czy kopci mocno słabo czy tak ma być. Na starych świecach kopcił o wiele mocniej. Wiem, że świece nie rozwiążą problemu palenia oleju ale kopcenie ustąpiło. Zaznaczyłem sobie poziom oleju i po 100km doleję i napiszę ile dolałem.

<iframe width="420" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/QHgHDsqHhYA?rel=0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Gdyby ramki nie działały to bezpośredni link https://www.youtube.com/watch?v=QHgHDsq ... e=youtu.be

Awatar użytkownika
Marcin
Udaje motocyklistę
Posty: 104
Rejestracja: sob gru 20, 2014 4:15 am
Marka motocykla: Hooonda
Model: XL 125 V
Rocznik: 2008

Re: Remoncik silnika.

#122 Post autor: Marcin »

No nie jest źle. Sprawdź ile Ci ubywa tego oleju. I jaki olej masz zalany?

W pomieszczeniu co przepalałeś motor miałeś ciepło czy zimno? ;)

Awatar użytkownika
damian
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 404
Rejestracja: sob wrz 13, 2014 10:18 pm
Marka motocykla: Honda
Model: varadero 125 xl
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Pszczółki

Re: Remoncik silnika.

#123 Post autor: damian »

W garażu tyle pewnie co na dworze może trochę cieplej. Jedna ściana wspólna z domem i brak dodatkowego ogrzewania. Przed nagraniem filmu przejechałem troszkę :), więc silnik był całkowicie rozgrzany. Olej to motul 10w40.

radyola
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 209
Rejestracja: wt paź 07, 2014 9:51 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125 XL
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Remoncik silnika.

#124 Post autor: radyola »

nie chcę zaśmiecać nowym wątkiem więc tu spytam:

Swojego 'malucha' kupiłem we wrześniu 2014, zrobiłem nim 400-500 km.. zaraz zaczyna się sezon i wiadomo, że płyny ustrojowe wymienić muszę + filtry... w zasadzie żadnych zastrzeżeń nie mam, wszystko sprawne, zimą 2x odpalałem co miesiąc i 'gadał' bez zająknienia od razu (zimuje w ciepłym garażu).
Co z rozrządem? stan licznika coś kole 32.000 km i nic nie wiem na temat jego ewentualnej wymiany przez poprzedniego właściciela (francuz... z Lazurowego Wybrzeża..;). Trzeba wymienić profilaktycznie?
Jak bardzo nieistotna jest nasza praca gdy staramy się o podwyżkę... a jakże ważna dla ludzkości gdy chcemy pójść na urlop...

Awatar użytkownika
Marcin
Udaje motocyklistę
Posty: 104
Rejestracja: sob gru 20, 2014 4:15 am
Marka motocykla: Hooonda
Model: XL 125 V
Rocznik: 2008

Re: Remoncik silnika.

#125 Post autor: Marcin »

Nie trzeba, rozrząd masz na łańcuchach, więc jak nic nie dzwoni, nie brzęczy to znaczy że jest ok.

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1487
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Remoncik silnika.

#126 Post autor: melon1968 »

radyola pisze:nie chcę zaśmiecać nowym wątkiem więc tu spytam:

Swojego 'malucha' kupiłem we wrześniu 2014, zrobiłem nim 400-500 km.. zaraz zaczyna się sezon i wiadomo, że płyny ustrojowe wymienić muszę + filtry... w zasadzie żadnych zastrzeżeń nie mam, wszystko sprawne, zimą 2x odpalałem co miesiąc i 'gadał' bez zająknienia od razu (zimuje w ciepłym garażu).
Co z rozrządem? stan licznika coś kole 32.000 km i nic nie wiem na temat jego ewentualnej wymiany przez poprzedniego właściciela (francuz... z Lazurowego Wybrzeża..;). Trzeba wymienić profilaktycznie?
Sprawdź luzy zaworowe,stan łańcucha.

Awatar użytkownika
wodzuwo
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 535
Rejestracja: ndz sty 11, 2015 4:23 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Mazowieckie, Mława

Re: Remoncik silnika.

#127 Post autor: wodzuwo »

damian pisze:W garażu tyle pewnie co na dworze może trochę cieplej. Jedna ściana wspólna z domem i brak dodatkowego ogrzewania. Przed nagraniem filmu przejechałem troszkę :), więc silnik był całkowicie rozgrzany. Olej to motul 10w40.
Jak będzie ci olej brał to zmień na olej innej firmy.
Miałem taką sytuację w FZS 600 że po zalaniu właśnie motulem pobierał nieznacznie olej.

Awatar użytkownika
damian
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 404
Rejestracja: sob wrz 13, 2014 10:18 pm
Marka motocykla: Honda
Model: varadero 125 xl
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Pszczółki

Re: Remoncik silnika.

#128 Post autor: damian »

wodzuwo pisze: Jak będzie ci olej brał to zmień na olej innej firmy.
Miałem taką sytuację w FZS 600 że po zalaniu właśnie motulem pobierał nieznacznie olej.
Coś na pewno będzie pobierał. W tym roku mam już ok 130km nakręcone. Jeszcze trochę i będę dolewał. Zobaczymy tylko ile :) Oby jak najmniej.

A jaki olej zalałeś po motulu, że nie pobierał?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”