Traci moc po rozgrzaniu

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
iwanowicz1
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 15
Rejestracja: pn lip 28, 2014 6:03 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125 xl
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Zielona Góra

Traci moc po rozgrzaniu

#1 Post autor: iwanowicz1 »

Hey ludzie pomóżcie ! mam varadero 125 i jak osiągnie temperaturę roboczą - cztery kreski słabnie bardzo mocno aż w końcu gaśnie. jak ostygnie znów jest ok co to może być?

dziękuję za ewentualną pomoc

Awatar użytkownika
damian
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 404
Rejestracja: sob wrz 13, 2014 10:18 pm
Marka motocykla: Honda
Model: varadero 125 xl
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Pszczółki

Re: Traci moc po rozgrzaniu

#2 Post autor: damian »

Nie żeby mi osobiście zależało ale gdybyś się odpowiednio przywitał i z lekka opisał swój moto to wiedzielibyśmy może gdzie szukać przyczyny są dwie wersje 125 tek jedna na wtrysku a druga na gaźniku. I w jakiej szukać? A poza tym to sprawdź filtr powietrza. Może świece? A może to wszystko tylko herezja?

A tak na serio to myślę, że możesz mieć do czyszczenia gaźniki. Jeżeli to ta z pierwszych wersji. :)

Awatar użytkownika
iwanowicz1
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 15
Rejestracja: pn lip 28, 2014 6:03 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125 xl
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Traci moc po rozgrzaniu

#3 Post autor: iwanowicz1 »

ok ok dziękuję za reakcję ! okazało się - sam doszedłem do tego, że ja mega jan (jeżdżę moto już trochę choć bez "lejców", a dzięki zmianie przepisów zakupiłem 125 cm) nie zobaczyłem że kranik był na off i z gaźników motor wyssał wszystko i słabł a nawet gasł po czasie. przełącznik ten też nie jest ok skoro tak długo można było jeździć chyba! podsumowując jest ok po przełączeniu w inną pozycję niż środkowa off ale teraz jak kranik wskazuje? środek to off a czy wskaźnik to dłuższe ramie - strzałka czy krótsze?

dziękuję za odzew i przepraszam za fatygę! ale ze mnie jan tyle się najeździłem i takie błędy aż wstyd!

PS powiedzcie jak jest z tym kranikiem czy dłuższe ramie wskazuje czy krótsze?
pozdrawiam Was serdecznie i dzięki kolego że się odezwałeś ja już do gaźników chciałem się dobierać bo wiedziałem że coś z paliwem.

fu_ck

Awatar użytkownika
iwanowicz1
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 15
Rejestracja: pn lip 28, 2014 6:03 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125 xl
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Traci moc po rozgrzaniu

#4 Post autor: iwanowicz1 »

Witajcie wszyscy ! jestem z lubuskiego mam varadero z 2001 roku więc gaźniki dokucza mi ocierające klocki w tylnej tarczy, wizuanie zmęczony motor i w sumie to tyle. jeździłem na komarze, simsonie 4, wsk, MZ, JAWA 350, Bandit 600, CB 500 ( moje ulubione), Router city line 50 (dalej mam tego bzyka), Yama dt 80, hornet 600 i to tyle jestem z Zielonej Góry.

sliwa
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 347
Rejestracja: ndz paź 05, 2014 12:04 pm
Marka motocykla: honda
Model: varadero 125
Rocznik: 2002
Lokalizacja: knurów

Re: Traci moc po rozgrzaniu

#5 Post autor: sliwa »

Kaj jest ten kranik , od godziny mam viaderko w garażu i jeszcze takich rzeczy nie oglądałem .

mcmad
Rekrut
Posty: 43
Rejestracja: pt lis 14, 2014 2:13 pm
Imię: Adam
Marka motocykla: Yamaha
Model: XTZ 850 4TX
Rocznik: 1991
Lokalizacja: okolice Łeby

Re: Traci moc po rozgrzaniu

#6 Post autor: mcmad »

iwanowicz1 tutaj link do powitalni http://www.hondavaradero.pl/phpBB3/viewforum.php?f=79 :) .Jeśli chodzi o pozycje kranika na maksa w dół rezerwa(kręcąc pokrętłem w lewo), środek off(czyli kręcąc w prawo od rezerwy), góra on(też kręcisz w prawo). Fakt, że na pozycji off idzie ładny kawałek przejechać. Sliwa pokrętło od kranika jest po lewej stronie pod zbiornikiem, takie czarne (na lewo od ssania), sam kranik siedzi głębiej pod owiewką.

Awatar użytkownika
maly
Zapalony motocyklista
Posty: 1061
Rejestracja: sob sty 04, 2014 12:50 am
Imię: Wojtek
Marka motocykla: honda varadero
Model: xl1000
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Traci moc po rozgrzaniu

#7 Post autor: maly »

zanim wsiądziesz na motocykl poczytaj instrukcje obsługi masz teraz czas i nie będziesz zadawał takich pytań pochopnie tylko na nie sam odpowiadał powodzenia!!!!!!! :isok2:

Awatar użytkownika
damian
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 404
Rejestracja: sob wrz 13, 2014 10:18 pm
Marka motocykla: Honda
Model: varadero 125 xl
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Pszczółki

Re: Traci moc po rozgrzaniu

#8 Post autor: damian »

iwan z tego co opisałeś w pierwszym poście to zrozumiałem, że cały czas tak ma że jak się rozgrzeje to słabnie i gaśnie.

A te klocki to co z nimi? Ocierają cały czas? Czy tylko w jakimś położeniu koła?

mcmad
Rekrut
Posty: 43
Rejestracja: pt lis 14, 2014 2:13 pm
Imię: Adam
Marka motocykla: Yamaha
Model: XTZ 850 4TX
Rocznik: 1991
Lokalizacja: okolice Łeby

Re: Traci moc po rozgrzaniu

#9 Post autor: mcmad »

U mnie kocki łapią przy przetaczaniu do tyłu ale mam tarcze do wymiany bo już jest konkretnie wyżarta :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”