Problem z silnikiem

Wiadomość
Autor
esso1510
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 12
Rejestracja: śr gru 17, 2014 6:55 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Oss

Problem z silnikiem

#1 Post autor: esso1510 »

Witam. Posiadam honde varadero125 jej przebieg to 14 tys km (udokumentowany, Niemiec ) 2007 rok wersja na wtrysku. Sprawa wygląda z grubsza tak moto od pół roku stoi nie jeżdżone pod dachem ale na zewnątrz. Co +/- 2 tyg było przepalne do osiągnięcia normalnej temp pracy i raz na jakiś czas przejazd po ulicy jakieś 2 km. 3 dni temu nadszedł czas aby przewieść wiadro, odpaliłem to i chodził jakieś 5 min (ubierałem się) jako ze była noc około 23 z przyczyn niezależnych ode mnie( proces przerejestrowania trwa już prawie pół roku, nie mam tablic ani dowodu tylko jakiś holenderski świstek ) moto trochę dymilo na biało ze z racji wysokiej wilgotności nie przejelem się tym. Po 500 metrów jazdy moto straciło moc i zgasło próbowałem go zapalic ale odpalił tylko jeden gar. Ledwo chodził wiec go zgasilem i zapchalem do domu. Wczoraj odkręcilem świece i jedna z nich jest zalana. W tym też cylindrze znajdowała się niewielka ilość wody juz czego takiego. Trochę pokombinowalem i moto zapaliło ale nie wkręca się na obroty bez gazu tez gaśnie trzeba cały czas ruszać manetka by nie zgasł. Silnik nie osiąga więcej niż 3 k rmp i dymi bardzo, białym dymem coś ala auto zapalone wczas rano w dużej wilgoci. Tylko ze tego dymu jest tyle ze nie nadarza wylatywac z wydechu. Jest to para wodna + nie przepalne paliwo. Silnik po osiągnięciu wysokiej temp chodzi tak samo jak zimny i nadal kopci. Dziś udało mi się zajrzeć do filtru powietrza ale jest czysty i nie ma na nim nawet odrobiny wilgoci. Juz nie mam pomysłów co może być nie tak. Jutro spróbuję nagrać film jak dymi. Jeśli ma ktoś jakiś pomysł to czekam na pomoc. Pozdrawiam

Krzychu
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 89
Rejestracja: czw cze 19, 2014 5:08 pm
Imię: KRZYSZTOF
Marka motocykla: honda
Model: varadero xl 1000
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Płock

Re: Problem z silnikiem

#2 Post autor: Krzychu »

Sprawdż czy nie ubywa płynu w układzie chłodzenia,bo może to być uszkodzona uszczelka pod głowicą.
KM

Awatar użytkownika
michalwnuk4
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 726
Rejestracja: śr paź 29, 2014 10:58 pm
Imię: michal
Marka motocykla: honda
Model: varadero 125
Rocznik: 2004
Lokalizacja: wołomin

Re: Problem z silnikiem

#3 Post autor: michalwnuk4 »

na 100% uszczelka pod glowica mialem juz taki przypadek tylko ze w aucie takie same obiawy

esso1510
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 12
Rejestracja: śr gru 17, 2014 6:55 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Oss

Re: Problem z silnikiem

#4 Post autor: esso1510 »

Póki co nie widziałem żadnych bąbelków w zbiorniku wyrównawczym. Oba gary pala. Juto przyjrzę się temu dokładniej puki co dziękuje za odpowiedzi.

Awatar użytkownika
damian
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 404
Rejestracja: sob wrz 13, 2014 10:18 pm
Marka motocykla: Honda
Model: varadero 125 xl
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Pszczółki

Re: Problem z silnikiem

#5 Post autor: damian »

Sprawdź też ile masz oleju.

esso1510
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 12
Rejestracja: śr gru 17, 2014 6:55 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Oss

Re: Problem z silnikiem

#6 Post autor: esso1510 »

Olej w normie podobnie jak płyn chłodniczy.

mcmad
Rekrut
Posty: 43
Rejestracja: pt lis 14, 2014 2:13 pm
Imię: Adam
Marka motocykla: Yamaha
Model: XTZ 850 4TX
Rocznik: 1991
Lokalizacja: okolice Łeby

Re: Problem z silnikiem

#7 Post autor: mcmad »

Co te dwa tygodnie był tylko przepalany czy był też jeżdżony? Ile masz paliwa w zbiorniku? Dobra, doczytałem niejeżdżone pół roku... Może być iż po prostu woda skondensowała ci się w zbiorniku a że cięższa od paliwa to spływa na dno. Jak nie będzie palił to spróbuj spuścić to co tam jest w gaźnikach może być tam właśnie trochę wody i będzie problem z paleniem. A i jeszcze samo rozgrzanie wody to nie wszystko niestety. Ja u siebie od października mimo iż jeżdżę w miarę regularnie jeszcze do teraz i tak mam białą maź na oczku olejowym, duża wilgotność i ciężko to odparować z oleju. Chwilę postoi w ciepłym i wtedy u mnie jest ok.

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1488
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Problem z silnikiem

#8 Post autor: melon1968 »

Świeca zalana-do wymiany.A po co przepalasz moto jeśli nie jeździsz?

esso1510
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 12
Rejestracja: śr gru 17, 2014 6:55 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Oss

Re: Problem z silnikiem

#9 Post autor: esso1510 »

melon1968 pisze:Świeca zalana-do wymiany.A po co przepalasz moto jeśli nie jeździsz?

Po to żeby nie stało przez pół roku na polu w wilgoci 100 % >?

Po dzisiejszych zabawach doszedłem do wniosku że jedna świeca gubi iskrę.

Jutro jadę szukać jakiegoś sklepu z częściami.

Film się już ładuje potem go dodam.

Krzychu
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 89
Rejestracja: czw cze 19, 2014 5:08 pm
Imię: KRZYSZTOF
Marka motocykla: honda
Model: varadero xl 1000
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Płock

Re: Problem z silnikiem

#10 Post autor: Krzychu »

Jeśli nie masz ogrzewanego garażu to zatankuj moto do pełna(chodzi i to żeby w zbiorniku nie skraplala sie woda i nie mieszała z paliwem)zabierz akumulator do domu i nie odpalaj sprzetu do wiosny.Napweno będzie to dla niego zdrowsze,poniewaz takie odpalanie powoduje,że skraplanie wody wystepuje równiez w skrzyni korbowej silnika a wilgoć w tym miejscu zdecydowanie nie jest wskazana.Posiedż na moto,podotykaj :) ,ale nie odpalaj.Pozdrawiam.
KM

esso1510
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 12
Rejestracja: śr gru 17, 2014 6:55 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Oss

Re: Problem z silnikiem

#11 Post autor: esso1510 »

Po zakupie nowych świec sprawa wygląda następująco. Raz pali jeden gar raz drugi. Zamiana świec nic nie zmienia całkowity random. Nadal dymi na biało bardzo intensywnie praktycznie brak reakcji na gaz. Po psiknięciu takim sprajem do hamulców wykręca się bardzo dobrze ale nadal dymi. Filtr powietrza czysty, brak bąbelków powietrza w zbiorniczku wyrównawczym. Brak wody w cylindrach tylko benzyna + syf z cylindra. Powoli kończą mi się pomysły co może być nie tak. Mam jeszcze dwa pomysły : coś nie tak z wtryskiem (boję się tam cokolwiek dotykać ) lub iskrownik wariuje. Co do filmu nie mogę go dodać na jeb* jutube ani wrzutę. Coś jeszcze może wymyśle. Czekam na jeszcze jakieś pomysły.

Awatar użytkownika
vaaks
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 679
Rejestracja: śr maja 21, 2014 12:23 pm
Imię: Władysław
Marka motocykla: SUZUKI
Model: DL 650
Rocznik: 2017
Lokalizacja: PWL

Re: Problem z silnikiem

#12 Post autor: vaaks »

Prawdopodobnie masz małe pęknięcie głowicy, peknięcie może być między kanałem wodnym a zaworem, ubytek płynu może być bardzo niewielki, wręcz symboliczny. Może być już lekko zużyta - wydmuchana uszczelka pod głowicą.
Młodość przychodzi z wiekiem. S. Tym
Wiek to tylko liczba
------------------------------------------------------------------------

Były:
Varadero 1000
Drag Star 1100
Drag Star 650
Jawa 250

esso1510
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 12
Rejestracja: śr gru 17, 2014 6:55 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Oss

Re: Problem z silnikiem

#13 Post autor: esso1510 »

vaaks pisze:Prawdopodobnie masz małe pęknięcie głowicy, peknięcie może być między kanałem wodnym a zaworem, ubytek płynu może być bardzo niewielki, wręcz symboliczny. Może być już lekko zużyta - wydmuchana uszczelka pod głowicą.
Nawet mnie nie strasz zapłaciłem za ten śmieć ponad 2,5 klocka na rejestracje wydałem 200 a w ciągu ponad roku przejechałem nim 300 km.
Ceny u mechaników są tu kosmiczne wiec jak się sam z tym nie uporam to pójdzie na sprzedaż do polski.


edit.

Przebieg 13 k to dużo jak na ten silnik? Jakoś nie wydaje mi się.

esso1510
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 12
Rejestracja: śr gru 17, 2014 6:55 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Oss

Re: Problem z silnikiem

#14 Post autor: esso1510 »


Awatar użytkownika
vaaks
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 679
Rejestracja: śr maja 21, 2014 12:23 pm
Imię: Władysław
Marka motocykla: SUZUKI
Model: DL 650
Rocznik: 2017
Lokalizacja: PWL

Re: Problem z silnikiem

#15 Post autor: vaaks »

Po tym co widać na filmiku, to albo masz w garażu -20* albo ewidentnie dostaje się do silnika płyn chłodzący. Obawiam się, że czeka cię spory wydatek.
Młodość przychodzi z wiekiem. S. Tym
Wiek to tylko liczba
------------------------------------------------------------------------

Były:
Varadero 1000
Drag Star 1100
Drag Star 650
Jawa 250

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”