Wyciek płynu chłodzącego

Wiadomość
Autor
fidel25
Rekrut
Posty: 28
Rejestracja: śr mar 16, 2016 8:14 pm
Imię: Kuba
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2004
Lokalizacja: DJE
Kontakt:

Re: Wyciek płynu chłodzącego

#16 Post autor: fidel25 »

na pierwszy rzut oka nie ma żadnych śladów wycieku. Spróbuję się przyjrzeć dokładniej po rozgrzaniu silnika, podłoże karton w garażu i zobaczymy.

Awatar użytkownika
leszek72
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 501
Rejestracja: pn mar 23, 2015 11:55 am
Imię: Leszek
Marka motocykla: BMW R1250GS
Model: R1250GS
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Kraków

Re: Wyciek płynu chłodzącego

#17 Post autor: leszek72 »

Może po prostu wyrzuca nadmiar płynu. Sprawdź na ciepłym silniku poziom. Jak kupiłem tez wydawało mi się że nie ma płynu. Dolałem na max na zimnym i w traskę. Po powrocie sprawdzałem na zimnym i znowu płynu nie widać, a na ciepłym jest max.

fidel25
Rekrut
Posty: 28
Rejestracja: śr mar 16, 2016 8:14 pm
Imię: Kuba
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2004
Lokalizacja: DJE
Kontakt:

Re: Wyciek płynu chłodzącego

#18 Post autor: fidel25 »

Ok. Sprawdzę. Póki co tylko krótkie odcinki po Max 20 km naraz....i tez zauważyłem ze raz miałem płyn potem znikł na zimnym a potem znowu sie pojawił.

UPDATE:
Przejechałem dzisiaj ok. 60 km i płynu ubyło trochę (na zimnym, przed trasą, było full w zbiorniczku, po powrocie brakuje ok 1cm)
Oleju nie przybyło, mazi szarej w wizjerze nie widać, moto nie kopci, jeździ ok, wycieku na zewnątrz też nie widzę. Pozostaje mi jeszcze tylko pomysł, że wylatuje w takim miejscu ze szybko odparowuje i ciężko to zauważyć.

fidel25
Rekrut
Posty: 28
Rejestracja: śr mar 16, 2016 8:14 pm
Imię: Kuba
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2004
Lokalizacja: DJE
Kontakt:

Re: Wyciek płynu chłodzącego

#19 Post autor: fidel25 »

...mały kamień z serca mi spadł ;-)
Rozebrałem dzisiaj Hondę z owiewek żeby dostać się do chłodnicy i mieć lepszy pogląd na sytuację.
Okazał się, że mój problem to "tylko" nieszczelność chłodnicy. Widać dokładnie jak się leje po zagrzaniu silnika. Jest też ślad na ramie, ale w takim miejscu gdzie bez zdejmowania owiewek tego nie widać. Do tego wyciek jest na tyle mały że odparowuje zanim doleci do ziemi.
Myślę, że to znacznie mniejszy problem.
W związku z powyższym poszukuję chłodnicy ;-)

messix
Udaje motocyklistę
Posty: 137
Rejestracja: śr mar 30, 2016 5:40 pm
Imię: Kamil
Marka motocykla: Husaberg-Honda
Model: FE 450-Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Łódź

Re: Wyciek płynu chłodzącego

#20 Post autor: messix »

Polecam stosoqanie takich jebitnie swiecqcych plynow, leje taki ale nie pamietam marki.
A co do chlodnicy to sprawdz bo moze da sie ja naprawic

MarcinGil
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 16
Rejestracja: ndz paź 12, 2014 4:39 pm

Re: Wyciek płynu chłodzącego

#21 Post autor: MarcinGil »

Witam.

Mi niestety też ubywa płynu. Na dodatek mam "masło" pod deklem sprzęgła. Ściągnąłem go żeby zobaczyć co się w środku dzieje i przy okazji wyczyścić szkiełko. Od wewnątrz na tej osłonie była cienka warstwa kremowej mazi. Teraz pytanie. Czy spróbować wymienić uszczelnienie pompy wody (czy możliwe jest że tędy przedostaje się płyn?) , czy nie ma co sie łudzić i trzeba wymienić uszczelkę pod głowicą? Ile może kosztować taka "impreza"?

Pozdrawiam.

fidel25
Rekrut
Posty: 28
Rejestracja: śr mar 16, 2016 8:14 pm
Imię: Kuba
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2004
Lokalizacja: DJE
Kontakt:

Re: Wyciek płynu chłodzącego

#22 Post autor: fidel25 »

Ja polecam sprawdzić dokładnie chłodnicę i przewody. U mnie dopiero po zdjęciu wszystkich owiewek okazało się, że wyciek jest z chłodnicy. Po prostu szybko odparowuje.

fidel25
Rekrut
Posty: 28
Rejestracja: śr mar 16, 2016 8:14 pm
Imię: Kuba
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2004
Lokalizacja: DJE
Kontakt:

Re: Wyciek płynu chłodzącego

#23 Post autor: fidel25 »

UPDATE: Chłodnica wymieniona. Cięzko zagrzać silnik na tyle żeby termostat puścił obieg na chłodnice ;-) Pomimo 4 kresek na wyświetlaczu chłodnica dalej była zimna, ale w końcu się udało i żadnych wycieków nie widać. Jak poprawi się pogoda zobaczymy jak sprawa wygląda w trasie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”