Śruba mieszanki wolnych obrotów

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Tomekkk1992
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 10
Rejestracja: śr kwie 12, 2017 10:49 pm
Imię: Tomasz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2001

Śruba mieszanki wolnych obrotów

#1 Post autor: Tomekkk1992 »

witam
jako ze dopieszczam nowy nabytek , czyli kompleksowe czyszczenia zmiany filtrów itp itd to mam pytanie gdyz będe regulował gaźniki bo obroty troszkę falują ,, mam synchronizator do gaźników w moto tak więc to nie problem ale pytanie jest do śruby składu mieszanki na wolnych obrotach, mam serwisówkę hondy to wiem jak to zrobić ale chciałbym wiedzieć czy jak wykręcam tą śrubę od mieszanki wolnych obrotów to zwiększam ilość paliwa czy powietrza.

Pozdrawiam wszystkich

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Śruba mieszanki wolnych obrotów

#2 Post autor: melon1968 »

powietrza

Tomekkk1992
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 10
Rejestracja: śr kwie 12, 2017 10:49 pm
Imię: Tomasz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2001

Re: Śruba mieszanki wolnych obrotów

#3 Post autor: Tomekkk1992 »

Dobrze, a teraz mam takie pytanie, nie wiem czy regulowaliście sami te gaźniki ale ile macie obrotów wykręcone te śrubki , bo ja regulowałem i synchronizowałem gaźniki i mi wyszło ze po 4 obroty są wykręcone te od mieszanki na przednim jak i tylnym gaźniku, (według serwisówki nastaw od którego się zaczyna regulacje to 1 obrót tak więc nie wiem czy to nie za duża rozbieżność już jest), moto pracuje dobrze , szybko schodzi z obrotów , nie przylewa się ale pytanie czy to nie za duzo jest wykręcone bo może ma juz za ubogą mieszankę. Dlatego właśnie stąd moje pytanie jakie wy macie nastawy tych śrubek.


Pozdrawiam

PS.
dzisiaj odbyła się pierwsza jazda po ulicach zarejestrowanym sprzętem i przejażdżka jest fajna :D

Awatar użytkownika
michalwnuk4
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 726
Rejestracja: śr paź 29, 2014 10:58 pm
Imię: michal
Marka motocykla: honda
Model: varadero 125
Rocznik: 2004
Lokalizacja: wołomin

Re: Śruba mieszanki wolnych obrotów

#4 Post autor: michalwnuk4 »

regulacje zaczyna się od 1,5 obrotu.Według serwisówki maksymalne otwarcie dysz to 3 obroty dla przedniego i 4 dla tylnego gaznika ale może być i po 4 zależy od stopnia zużycia elementów

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”