Zakupiona Varadero 125 i same problemy.

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Zakupiona Varadero 125 i same problemy.

#16 Post autor: james »

Nie wiem jak wyglądają ceny części do małego Varadero, ale może warto rozebrać ten sprzęt i go w ten sposób sprzedać? Wiem, że jest z tym trochę pracy i potrzeba czasu, ale znaczna część ceny zakupu powinna się Tobie zwrócić. Z silnika na pewno też dałoby się coś wykręcić i wystawić :)

Bartazz
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 16
Rejestracja: śr kwie 06, 2016 11:26 pm
Imię: Speede
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Kujawy

Re: Zakupiona Varadero 125 i same problemy.

#17 Post autor: Bartazz »

Dzięki Panowie za pocieszenie. Człowiek uczy się całe życie na błędach. Już nigdy nie kupię czegoś bez rachunku czy umowy i teksty typu wypisze Pan sobie sam umowę na tego z briefu będę omijał szerokim łukiem. Wiem, że nagrzałem się jak chol..... i cena mnie oczarowała, tylko, że tym motocyklem się przejechałem i zapalał na dotyk, w zbiorniczku był poziom idealny, to mnie też zbiło z tropu. Lekkie stuki tylko na wolnych obrotach, mówię taaa jestem "znaffcą", zrobię luzy zaworowe i będzie strzał stulecia a prawda okazała się okrutna. Też pomyślałem, że sprzedam go na części ale tak naprawdę, największa wartość tego varadero to chyba silnik. Wyniósł mnie dokładnie z tym co włożyłem 4834zł i nie ma szans, żebym tyle wykręcił na częściach.
Napiszę na koniec przestrogę dla innych dla wszystkich przyszłych kupujących.

PANOWIE NIE MA OKAZJI! PRZED ZAKUPEM POCZEKAJCIE ŻEBY SIĘ NAGRZAŁ DO MOMENTU WŁĄCZENIA SIĘ WENTYLATORA (sprawdzając wcześniej, czy płyn jest w chłodnicy bo w zbiorniczku mimo, że był to nic nie dało i w układzie u mnie było sucho).

JAK COŚ STUKA TO NIE LICZCIE, ŻE TO TYLKO LUZY ZAWOROWE (może się uda, że to tylko to, ale jak jednak nie, to szykujcie się na ostry wydatek;()

JAK PŁYN MIESZA SIĘ Z OLEJEM (niby jest szansa, że to tylko uszczelniacz pompy wody - u mnie to jednak była uszczelka i pęknięta głowica i silnik dostał w d...... przez brak płynu)

JEŻELI SĄ JAKIEŚ BRAKI W PLASTIKACH (ktoś coś demontował), NOWE ŚRUBY CZY USZCZELKI (ktoś grzebał i próbował go wskrzesić, u mnie tak było)

i na koniec

MNIE ZROBILI TAK.

Musieli zlać olej i płyn chłodniczy, zrobili płukankę silnika zalewając nowy olej. Nie zalali układ płynem i majonezu nie było. Można było jeździć i tak mi go sprzedali.

Jeszcze raz dzięki za wszystko i jak kupie inną varadero (tym razem już nieokazyjnie i z wnikliwym sprawdzeniem) to się odezwę.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Fotom
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 210
Rejestracja: pt lip 25, 2014 8:24 am
Imię: Tomasz
Marka motocykla: Honda
Model: XL125V
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Kraków / Krzeszowice

Re: Zakupiona Varadero 125 i same problemy.

#18 Post autor: Fotom »

Bartazz pisze:PRZED ZAKUPEM POCZEKAJCIE ŻEBY SIĘ NAGRZAŁ DO MOMENTU WŁĄCZENIA SIĘ WENTYLATORA
Nie ma możliwości, żeby wentylator w ten sposób się włączył. To następuje dopiero przy szóstej kresce (110°C), na postoju nigdy tak się nie zagrzeje.

Bartazz
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 16
Rejestracja: śr kwie 06, 2016 11:26 pm
Imię: Speede
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Kujawy

Re: Zakupiona Varadero 125 i same problemy.

#19 Post autor: Bartazz »

Fotom pisze:Nie ma możliwości, żeby wentylator w ten sposób się włączył. To następuje dopiero przy szóstej kresce (110°C), na postoju nigdy tak się nie zagrzeje.
Ok. Dzięki za informacje.

Awatar użytkownika
Merlin
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 752
Rejestracja: wt sie 06, 2013 7:37 am
Imię: Maciek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Racibórz

Re: Zakupiona Varadero 125 i same problemy.

#20 Post autor: Merlin »

Mam co prawda tysiączkę ale wentylator zawsze włącza się jak na postoju silnik odpowiednio długo pracuje (rozgrzeje się).
Jeżeli wentylator nie załącza się, coś jest nie tak.

Awatar użytkownika
Fotom
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 210
Rejestracja: pt lip 25, 2014 8:24 am
Imię: Tomasz
Marka motocykla: Honda
Model: XL125V
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Kraków / Krzeszowice

Re: Zakupiona Varadero 125 i same problemy.

#21 Post autor: Fotom »

Merlin pisze: wentylator zawsze włącza się jak na postoju silnik odpowiednio długo pracuje
Nie.

capri
Uczy się jeździć
Posty: 76
Rejestracja: pt sie 07, 2015 10:06 pm
Imię: Piotr
Marka motocykla: Honda
Model: NT1100D
Rocznik: 2022
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Zakupiona Varadero 125 i same problemy.

#22 Post autor: capri »

Merlin pisze:Mam co prawda tysiączkę ale wentylator zawsze włącza się jak na postoju silnik odpowiednio długo pracuje (rozgrzeje się).
Jeżeli wentylator nie załącza się, coś jest nie tak.
Duże Wiadro, ma "nieco" inaczej rozwiązany układ chłodzenia ;)
Life is brutall and full of zasadzkas...

Romet Kadet -> ETZ 150 -> Jawa 350TS -> Varadero 125 -> PD06 '93 -> SD02 '03 -> VFR1200XD '12 + DR-Z400E '03

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwis”