Szlif cylindrów w XL 125

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
kijaszek4
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 7
Rejestracja: wt lut 25, 2014 2:18 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2002

Szlif cylindrów w XL 125

#1 Post autor: kijaszek4 »

Myślę o zwiększeniu pojemności mojego viaderka, do 180 cm3. NIe wiem tylko jak dobrać, i czy w ogóle da się dobrać tłok pod mój korbowód. Jeśli chodzi o szlif, to znam firmę, która za 200 zł wtłacza tuleję + szlifuje pod dany, konkretny wymiar, więc zostaje kwestia doboru tłoka. W gaźnikach planowałem zwiększenie dysz.

yama
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 11
Rejestracja: ndz lip 06, 2014 8:13 am
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Szlif cylindrów w XL 125

#2 Post autor: yama »

NIKASIL tutaj masz zastosowany. Także dużo dłubania efekty mizerne.
Jak już chcesz zwiększyć moc to może serducho z trampka 600/ teoretycznie się zmieści łącznie z skrzynia bo to modyfikowana rama/. ale też rzeźba pierwsza klasa na ramie plus gaźniki plus airbox i 300 innych pierdół które wyjdą w praniu
Silnik się zmieści bo próbowałem przy okazji remontu :) na wcisk ale dałoby radę. Na razie jeżdżę na orginalnym bo duże koszta przy okazji dłubanki
większe dysze-> dynojet kits ale to tez sztuka dla sztuki
yamaha xj900/małe wiadro może kiedyś z dużym sercem

Awatar użytkownika
płock1964
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 551
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 2:36 pm
Marka motocykla: Varadero + Pannonia
Model: sd1
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Płock - Schwedt

Re: Szlif cylindrów w XL 125

#3 Post autor: płock1964 »

kijaszek4 pisze:Myślę o zwiększeniu pojemności mojego viaderka, do 180 cm3. NIe wiem tylko jak dobrać, i czy w ogóle da się dobrać tłok pod mój korbowód. Jeśli chodzi o szlif, to znam firmę, która za 200 zł wtłacza tuleję + szlifuje pod dany, konkretny wymiar, więc zostaje kwestia doboru tłoka. W gaźnikach planowałem zwiększenie dysz.
I co to da ?
Jaka będzie moc po modyfikacjach ?
I jaki koszt całości ?

A tak całkiem na poważnie - znam tylko jedną przyczynę takiego typu modyfikacji - brak prawa jazdy.
Cierpliwie poczekaj , zrób prawko i wymień motocykl na coś poważniejszego , a w międzyczasie potrenujesz.
Pozdrawiam, życzę miłego dnia. Szerokości.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning”