Kanapa.

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
damian
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 404
Rejestracja: sob wrz 13, 2014 10:18 pm
Marka motocykla: Honda
Model: varadero 125 xl
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Pszczółki

Kanapa.

#1 Post autor: damian »

Czy ktoś sam obszywał już swoją kanapę? Czy dużo trzeba szyć? Czy można jakoś ponaciągać skórę aby obejść się bez tapicera?

Awatar użytkownika
damian
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 404
Rejestracja: sob wrz 13, 2014 10:18 pm
Marka motocykla: Honda
Model: varadero 125 xl
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Pszczółki

Re: Kanapa.

#2 Post autor: damian »

Wiem, że nie ładnie jest odpowiadać po sobie ale skoro nikt to muszę zrobić to sam.

Pod choinką znalazłem nową skórę do kanapy w min viaderku. Oczywiście delikatna sugestia w stronę mikołaja musiała być bo pewnie jakieś "skarpetki" by mi przyniósł. No ale w każdym razie po kilku godzinach pracy efekt był taki

Obrazek

Nie wiem czy wyświetli się to jak należy bo to mój pierwszy raz :-).

Po zdjęciu starego obicia okazało się, że przetarty a raczej rozerwany jest kawałek pianki bezpośrednio przylegający do zbiornika.

Naprawiłem go przy pomocy taśmy powszechnie wszystkim znanej i bardzo mocnej. Wykorzystałem 6 warstw taśmy na przemian ją okładając na uszkodzeniu.

Największym kłopotem było rozpoczęcie pracy. Zestaw narzędzi raczej niezbędnych jest uwieczniony w moim albumie. http://www.fotosik.pl/u/damianredzim/album/1717868

Obijanie rozpocząłem od środka zarówno po prawej i lewej stronie mniej więcej w okolicy zadupka. Potem było już z górki.

Efekt końcowy zadziwił nawet mnie. Jeżeli ktoś będzie miał jakieś pytania to chętnie służę pomocą.

A zszywki.... To chyba najważniejsza rzecz. Zszywki są krótkie mają 6mm. Tyle co oryginalne. Dodatkowo ocynkowane.
Młotek potrzebny był mi do tego, aby dobić niektóre niesforne zszywki, które nie zawsze wbijały się do końca a raczej tacker mam dość mocny.

Polecam zrobić to samemu bo naprawdę jest się czym pochwalić przed znajomymi.

Stopień trudności jaki bym określił dla tego przedsięwzięcia to 3 w skali 1-10. Gdzie 1 to pompowanie koła a 10 to złożenie skrzyni biegów... :)

Awatar użytkownika
Merlin
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 752
Rejestracja: wt sie 06, 2013 7:37 am
Imię: Maciek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Racibórz

Re: Kanapa.

#3 Post autor: Merlin »

Efekt fajny....
tylko po co powstał kolejny temat o kanapie?

Awatar użytkownika
waldeman
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 826
Rejestracja: ndz sie 03, 2014 8:36 am
Imię: Waldek
Marka motocykla: BMW GS
Model: F 800 ADV
Rocznik: 2016
Lokalizacja: Bogatynia

Re: Kanapa.

#4 Post autor: waldeman »

Całkiem fajnie wyszło . Moją zakładał producent tych pokrowców . Wymiana wypełnienia z pianki + podwyższenie części dla pasażera o 3 cm + obicie tapicerskie - 250 zł . Podwyższenie siedziska pasażera bardzo fajnie podpiera odcinek lędźwiowy kręgosłupa kierowcy . Można umówić się z majstrem na wymianę obszycia telefonicznie , 2 godziny na zwiedzanie okolic , lub w sezonie postój nad wodą - 10 km - Złotniki . Wieża 46a koło Gryfowa tel 887838143 \ 667887279
:) :) :) :) :) :) :) :) :)

Awatar użytkownika
damian
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 404
Rejestracja: sob wrz 13, 2014 10:18 pm
Marka motocykla: Honda
Model: varadero 125 xl
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Pszczółki

Re: Kanapa.

#5 Post autor: damian »

Merlin pisze:Efekt fajny....
THX
Merlin pisze: tylko po co powstał kolejny temat o kanapie?
Temat powstał 13 września. Nikt mnie wtedy nie upomniał, że już jest coś takiego..Tak wiem jest coś takiego jak wyszukiwarka ale byłem... młody... nie.. raczej niedoświadczony... Potem doszedłem do wniosku, że jeżeli to siodło od 125 to tak to opiszę a że nie było innego tematu o kanapie w 125 to wylądowało to tam gdzie wylądowało. :-)
waldeman pisze:Całkiem fajnie wyszło .
THX
waldeman pisze:Moją zakładał producent tych pokrowców . Wymiana wypełnienia z pianki + podwyższenie części dla pasażera o 3 cm + obicie tapicerskie - 250 zł . Podwyższenie siedziska pasażera bardzo fajnie podpiera odcinek lędźwiowy kręgosłupa kierowcy . Można umówić się z majstrem na wymianę obszycia telefonicznie , 2 godziny na zwiedzanie okolic , lub w sezonie postój nad wodą - 10 km - Złotniki . Wieża 46a koło Gryfowa tel 887838143 \ 667887279
Koszt : pokrowiec-tapicerka-wysyłka -225,00 zł To cytat z maila. Oczywiście za podwyższenie pewnie doliczę i wyjdzie jak u Ciebie. :)

Koszt pokrowca z przesyłką 183 zł. z All...............

Jeżeli ktoś czuje się na sile i ma odpowiedni sprzęt to może to zrobić samemu. Pokrowiec naprawdę spasowany jest ok i nie wymaga jakichś specjalnych umiejętności aby to wykonać. Jednak, jeżeli miałbym kupić wszystko po kolei to chyba zdecydowałbym się na zlecenie tego firmie. PS nie mam nic z tego, że to napisałem (a szkoda), po prostu pokrowiec jest na prawdę dobrze wykonany i w/g mnie zasługuje aby go jakoś zarekomendować. :isok2:

slawgar
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 7
Rejestracja: wt wrz 09, 2014 9:49 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL 125
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Garwolin

Re: Kanapa.

#6 Post autor: slawgar »

Też chciałbym mieć takiego Mikołaja u siebie :)
ten pokrowiec jest świetny, też o nim myślę.
Efekt końcowy jest warty tych złotówek

Awatar użytkownika
damian
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 404
Rejestracja: sob wrz 13, 2014 10:18 pm
Marka motocykla: Honda
Model: varadero 125 xl
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Pszczółki

Re: Kanapa.

#7 Post autor: damian »

Jest jeszcze coś. Ten nowy pokrowiec jest mniej śliski. Na oryginale zjechałem już na zbiornik a było to jak mi rowerzysta wyskoczył na jednię. Mam nadzieje, że teraz będzie stabilniej. Zresztą na moją kanapę był już czas. Gdybym miał całą to pewnie by mi gwazdor dał gmole, albo grzane manety... :) albo coś innego.. heheh

sliwa
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 347
Rejestracja: ndz paź 05, 2014 12:04 pm
Marka motocykla: honda
Model: varadero 125
Rocznik: 2002
Lokalizacja: knurów

Re: Kanapa.

#8 Post autor: sliwa »

Fajnego masz gwiazdora , porzycz mi go na następne święta :)

Awatar użytkownika
damian
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 404
Rejestracja: sob wrz 13, 2014 10:18 pm
Marka motocykla: Honda
Model: varadero 125 xl
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Pszczółki

Re: Kanapa.

#9 Post autor: damian »

:hystery: a za ile? Joke. Gwiazdor nie do pożyczania. PS. Każdy ma na co zasłużył hehehe

arty
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 21, 2015 8:07 pm
Marka motocykla: honda
Model: varadero
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kanapa.

#10 Post autor: arty »

damian a masz ten stary pokrowiec,chętnie bym nabył bez względu na stan,bo u mnie jest dwukolorowy.

avallanch
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 15
Rejestracja: czw kwie 30, 2015 6:33 pm
Imię: Adam
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2008

Re: Kanapa.

#11 Post autor: avallanch »

Witam,
Panowie co myślicie o tym:
http://allegro.pl/pokrowiec-siedzenie-h ... 60391.html
mój pokrowiec niestety sie przeciera w 3 miejscach i chciałęm go wymienić, pytanie jak go wymienić :P? Czy od razu gąbkę wymieniać? Skąd ją dostać? W ogole po raz pierwszy sie za coś tego typu biorę, jakieś rady?

Awatar użytkownika
waldeman
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 826
Rejestracja: ndz sie 03, 2014 8:36 am
Imię: Waldek
Marka motocykla: BMW GS
Model: F 800 ADV
Rocznik: 2016
Lokalizacja: Bogatynia

Re: Kanapa.

#12 Post autor: waldeman »

Zapewne połowa maszyn z tego forum z wymienianym pokrowcem siedzenia jest zrobiona u Wijalisa , więc to coś znaczy :isok2: Co do szczegółów wymiany to kontaktuj się z damianem np. na priv
:) :) :) :) :) :) :) :) :)

Awatar użytkownika
damian
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 404
Rejestracja: sob wrz 13, 2014 10:18 pm
Marka motocykla: Honda
Model: varadero 125 xl
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Pszczółki

Re: Kanapa.

#13 Post autor: damian »

arty pisze:damian a masz ten stary pokrowiec,chętnie bym nabył bez względu na stan,bo u mnie jest dwukolorowy.
Wiem, że dawno pytałeś ale i tak nie posiadam już starego pokrowca. :)

avallanch
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 15
Rejestracja: czw kwie 30, 2015 6:33 pm
Imię: Adam
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2008

Re: Kanapa.

#14 Post autor: avallanch »

arty pisze:damian a masz ten stary pokrowiec,chętnie bym nabył bez względu na stan,bo u mnie jest dwukolorowy.
mój nie jest w takim złym stanie :P dzis zamowilem nowy. jak starego nie zniszczę podczas zdejmowania to jest ze tak to nazwę do oddania

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning”