Wymiana tarczy licznika/prędkościomierza

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
wiktor
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 2
Rejestracja: śr paź 01, 2014 9:53 am
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Gorlice

Wymiana tarczy licznika/prędkościomierza

#1 Post autor: wiktor »

Mam pytane odnośnie wymiany samej tarczy w liczniku:

1. Czy można bez problemu rozebrać licznik i wyciągnąć wskazówki?
2. Czy nowa tarcza z km/h będzie pokazywała dobrze prędkość jeśli w obecnej chwili mam licznik, który pokazuje w milach/h oraz km/h?

Dodam, że próbowałem w Photoshopie nałożyć dwa takie liczniki na siebie i wyglądało, że jest ok.

Tarcza, którą obecnie posiadam wygląda tak:
Obrazek

Tarcza, którą chciałbym założyć:
Obrazek

MarcinGil
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 16
Rejestracja: ndz paź 12, 2014 4:39 pm

Re: Wymiana tarczy licznika/prędkościomierza

#2 Post autor: MarcinGil »

Witam.
Nie wiem czy nadal potrzebujesz odpowiedzi,ale jeśli tak to:
na 99% tarcza będzie pasować. Z tego co wiem to środek jest uniwersalny. Pozostanie Ci niestety przebieg w milach jeśli taki masz, ale prędkość i obroty będzie dobrze pokazywać.

Rozebranie licznika jest banalnie proste. Odkręcasz dwie śruby trzymające go, odpinasz wtyczkę z kablami, która jest od spodu i masz licznik w rękach.
Później odkręcasz śrubokrętem kilka śrubek od obudowy i ściągasz klosz. Następnie ściągasz delikatnie wskazówki (uwaga aby nie połamać i nie uszkodzić mechanizmów), są mocowane na wcisk.
Na koniec zostają jeszcze cztery czarne małe śrubeczki trzymające tarczę i już gotowe :)
Przy zakładaniu wskazówek trzeba uważać oczywiście aby wskazywały "zero". Ja lekko zakładałem je na trzpienie, kręciłem delikatnie w lewo, aż mechanizm się zatrzymał i jeśli brakowało do zera to dociągałem. Później docisk i już.

Awatar użytkownika
vaaks
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 679
Rejestracja: śr maja 21, 2014 12:23 pm
Imię: Władysław
Marka motocykla: SUZUKI
Model: DL 650
Rocznik: 2017
Lokalizacja: PWL

Re: Wymiana tarczy licznika/prędkościomierza

#3 Post autor: vaaks »

Wymieniałem tarczę - nie ma problemu. Pamiętać należy o tym, aby przed zdjęciem wskazówki przełożyć ją za słupek i dokładnie zaznaczyć jej położenie. Następnie zdjąć ją OSTROŻNIE - na YT są filmiki jak to zrobić. Następnie wymieniamy tarczę i zakładamy wskazówkę ustalając jej położenie wg zaznaczonego wcześniej punktu.Wskazania są zgodne z tym co pokazuje GPS. Powodzenia !
Młodość przychodzi z wiekiem. S. Tym
Wiek to tylko liczba
------------------------------------------------------------------------

Były:
Varadero 1000
Drag Star 1100
Drag Star 650
Jawa 250

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning”