Jak oszpeić małe wiaderko ?...

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
TomekJ
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 294
Rejestracja: ndz gru 21, 2014 8:21 am
Imię: Tomek
Marka motocykla: Teraz Suzuki DL650
Model: Dawniej Varadero 125
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Rzut beretem od Pyrzowic

Jak oszpeić małe wiaderko ?...

#1 Post autor: TomekJ »

Pytanie do praktyków jak w temacie. Już wyjaśniam, o co chodzi:

Otóż po oswojeniu wiaderka do wiosny mam ogromną ochotę jeszcze cieplejszą porą pojeździć sobie wapniacko-turystycznie po rozmaitych zakątkach kraju. Ot, takie dłuższe odległościowo, ale niewygórowane czasowo wypady podczas np. długich weekendów. Z założenia będę wówczas zdany raczej tylko na siebie, dlatego już teraz zastanawiam się, jak przystosować motocykl do takiej zabawy. W pierwszym rzędzie chodziłoby mi o to, co z narzędzi i części brać ze sobą prócz tego, co jest na wyposażeniu standardowym. Przykładowo: na pewno wypada mieć komplet żarówek i bezpieczników, czy świece, ale czy np. ma sens branie na takie podróże do kufra jakieś "płyny ustrojowe", uszczelniacz do opon, albo - strzelam, prosze się nie śmiać - łańcuch na wymianę ? Chodzi tylko o to, by w razie czego nie stać w szczerym polu z rozłożonymi rękami...

Druga rzecz: na razie z powodu konieczności spłacenia wiaderka nie ma szans na np. inwestycję w kufry boczne, ale mały, płaski tankbag to by mi się widział, choćby po to, by mieć przed sobą mapę lub GPS-a. Jaki polecalibyście z własnego doświadczenia ? No i: GPS-a, a więc trzeba by zamontować i gniazdo zapalniczki. Itd. itp.,

Takie rozważania laika można by ciągnąć długo. Chciałbym sobie (a może i innym też) stworzyć listę rzeczy do przygotowania, taki "niezbędnik". Wiec wszelkie uwagi i sugestie byłyby mile widziane... "To co, towarzysze, pomożecie ?" ;)
Romet Pony 50-M-2 -> Jawa 350TS -> Honda Varadero 125XL -> Suzuki V-Strom 650 DL

next22
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 18, 2013 7:49 pm
Marka motocykla: honda
Model: sd01
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Polichno

Re: Jak oszpeić małe wiaderko ?...

#2 Post autor: next22 »

Nie brac nic co mozna kupic na stacji paliw.
Klucze standard+zestaw do naprawy kapcia+ trytki powertasme i koniec
Wiele zalezy gdzie bedziesz jezdzil
A w sercu zawsze XL600V :)

sliwa
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 347
Rejestracja: ndz paź 05, 2014 12:04 pm
Marka motocykla: honda
Model: varadero 125
Rocznik: 2002
Lokalizacja: knurów

Re: Jak oszpeić małe wiaderko ?...

#3 Post autor: sliwa »

Chętnie też pośmigam w miarę możliwości :). Jeśli chodzi o tankbag to poczekaj bo na wiosnę rzucają całkiem fajne do lidla , ja mam zamiar na takowy zapolować .

Awatar użytkownika
TomekJ
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 294
Rejestracja: ndz gru 21, 2014 8:21 am
Imię: Tomek
Marka motocykla: Teraz Suzuki DL650
Model: Dawniej Varadero 125
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Rzut beretem od Pyrzowic

Re: Jak oszpeić małe wiaderko ?...

#4 Post autor: TomekJ »

Masz jakieś wtyki w Lidlu ? :D

Właśnie rzecz w tym, że nie zamierzam połykać kilometrów autostradami, lecz bocznymi drogami poturlać się tam, gdzie mnie jeszcze nie było lub dawno nie było. Na stacje benzynowe co krok nie mam więc co liczyć. Ergo: trzeba być przygotowanym na wszystko ;)
Romet Pony 50-M-2 -> Jawa 350TS -> Honda Varadero 125XL -> Suzuki V-Strom 650 DL

sliwa
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 347
Rejestracja: ndz paź 05, 2014 12:04 pm
Marka motocykla: honda
Model: varadero 125
Rocznik: 2002
Lokalizacja: knurów

Re: Jak oszpeić małe wiaderko ?...

#5 Post autor: sliwa »

Mam :) żona tam pracuje

Awatar użytkownika
damian
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 404
Rejestracja: sob wrz 13, 2014 10:18 pm
Marka motocykla: Honda
Model: varadero 125 xl
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Pszczółki

Re: Jak oszpeić małe wiaderko ?...

#6 Post autor: damian »

Nie musisz kupować kufrów bocznych. Jak będziesz jeździł sam to zdecydowanie wystarczy Ci rollbag zamontowany na tylnym siedzeniu plus kufer centralny.

Nawigacje możesz zamontować na kierownicy, z płynów to te, które Ci ubywają w trakcie podróży. Jak chcesz jeździć na offie to więcej bo nie wiadomo kiedy się przydadzą, po on to kupisz w każdym mieście czego Ci zabraknie, obowiązkowo smarowniczka do łańcucha albo smar w sprayu. Reszta to Twoja twórczość, czy potrzebny Ci śpiwór i namiot? czy wystarczy kilka gałęzi i trochę mchu? :)

Najlepiej w taką podróż wybierać się w kilka motocykli i w miarę równomiernie rozłożyć potrzebny ekwipunek. Np jeden zabiera butlę z gazem, inny namiot itd...
Jako ciekawostkę podam, że jak ktoś tak jak ja np. lubi kiełbaski z ogniska to nawet mu butla z gazem nie jest potrzebna. Kawę albo na stacji albo z ogniska a wodę można zagotować z butelce tak jak stoi czyli otwartą wypełnioną wodą butelkę plastikową po wodzie (z wodą) stawiamy w ognisku. Woda się zagotuje a butelka nie stopi. :))

PS w PL jest raczej wszędzie "blisko" ale dodatkowy nieduży kanisterek może się czasem przydać.

sliwa pisze:Mam :) żona tam pracuje
Tang baga? Zapodaj jakieś zdjęcie. I jaka cena?
Ostatnio zmieniony wt sty 13, 2015 9:42 pm przez damian, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
szuler
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 290
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 12:29 am
Imię: Marcin
Marka motocykla: Suzuki
Model: DL650A Ruda Suzia
Rocznik: 2011
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: Jak oszpeić małe wiaderko ?...

#7 Post autor: szuler »

Oprócz tego co napisał next22 kup zapasową linkę do sprzęgła i ew. klamkę sprzęgła - łączny koszt ok. 100,0 zł a będziesz mieć święty spokój. Jak już pojeździsz to będziesz wiedzieć jak z zużyciem oleju - czy musisz brać na dolewkę czy wystarczy zalać górny stan.
Jeżeli jeździsz sam to boczne kufry są niepotrzebne. Bierzesz dużą nieprzemakalną torbę i tyle. Jeżeli masz do tego centralny kufer to na 1 osobę spokojnie wystarcza taki zestaw - nawet bez tankbaga.
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Jak oszpeić małe wiaderko ?...

#8 Post autor: melon1968 »

A tutaj http://www.hondavaradero.pl/phpBB3/view ... =15&t=3314 poczytaj co ludzie zabierają na dalsze wyjazdy.

Awatar użytkownika
szuler
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 290
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 12:29 am
Imię: Marcin
Marka motocykla: Suzuki
Model: DL650A Ruda Suzia
Rocznik: 2011
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: Jak oszpeić małe wiaderko ?...

#9 Post autor: szuler »

damian pisze:Najlepiej w taką podróż wybierać się w kilka motocykli i w miarę równomiernie rozłożyć potrzebny ekwipunek. Np jeden zabiera butlę z gazem, inny namiot itd...
I tu jesteś w błędzie :) To jest najprostsza drogo do nie pojechania nigdzie.... Nim się towarzystwo namyśli czy mu pasuje termin, zjedzie na miejsce zbiórki to już po ptokach.
Najlepiej planować samemu - ew. rzucić hasło: wtedy o tej godzinie jadę; jak komus pasuje zapraszam; ogłoszona godzina + 5 minut mija wbijasz jedynkę i gooooo.... Wtedy rzeczywiście pojeździsz :)
Ostatnio zmieniony wt sty 13, 2015 10:02 pm przez szuler, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Awatar użytkownika
damian
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 404
Rejestracja: sob wrz 13, 2014 10:18 pm
Marka motocykla: Honda
Model: varadero 125 xl
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Pszczółki

Re: Jak oszpeić małe wiaderko ?...

#10 Post autor: damian »

Oj szuler, szuler, Ty to jesteś.... :)

Zależy na kogo trafisz. :) Oczywiście scenariusz przez Ciebie przedstawiony też jest możliwy. Nawet więcej miałem podobnie tylko, że z wyjazdem na koncert do spodka.... z 12 osób pojechaliśmy we 2. :thumbdown: Dobrze, że impreza się udała. :isok2:

Awatar użytkownika
szuler
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 290
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 12:29 am
Imię: Marcin
Marka motocykla: Suzuki
Model: DL650A Ruda Suzia
Rocznik: 2011
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: Jak oszpeić małe wiaderko ?...

#11 Post autor: szuler »

Damian: Jak Ci się uda zawsze tak zgrać iż pojedziesz z kimś - to fajnie, zawsze raźniej. A jak będzie: pożyjesz - zobaczysz :)
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Jak oszpeić małe wiaderko ?...

#12 Post autor: melon1968 »

szuler pisze:
damian pisze:Najlepiej w taką podróż wybierać się w kilka motocykli i w miarę równomiernie rozłożyć potrzebny ekwipunek. Np jeden zabiera butlę z gazem, inny namiot itd...
I tu jesteś w błędzie :) To jest najprostsza drogo do nie pojechania nigdzie.... Nim się towarzystwo namyśli czy mu pasuje termin, zjedzie na miejsce zbiórki to już po ptokach.
Najlepiej planować samemu - ew. rzucić hasło: wtedy o tej godzinie jadę; jak komus pasuje zapraszam; ogłoszona godzina + 5 minut mija wbijasz jedynkę i gooooo.... Wtedy rzeczywiście pojeździsz :)
To święta prawda.Ja po ostatniej podróży po europie nie jadę z kimś jeśli wcześniej z nim nie jeździłem.

Awatar użytkownika
TomekJ
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 294
Rejestracja: ndz gru 21, 2014 8:21 am
Imię: Tomek
Marka motocykla: Teraz Suzuki DL650
Model: Dawniej Varadero 125
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Rzut beretem od Pyrzowic

Re: Jak oszpeić małe wiaderko ?...

#13 Post autor: TomekJ »

Zgadzam się, że najlepiej byłoby w taką podróż wybierać się w kilka motocykli i równomiernie rozłożyć potrzebny ekwipunek. Nie ma też wtedy sensu zabierać np. kilku kompletów części zapasowych, teoretycznie wystarczy jeden. Ale właśnie może być to także "najprostsza drogo do nie pojechania nigdzie" - ja sam pewnie będę działał "ad hoc", bo przy moich zajęciach wszelkie plany często biorą w łeb. No i mam póki co za mało doświadczenia, więc mógłbym mieć "kaca moralnego", że np. opóźniam grupę.

Dziękuję za wszystkie uwagi, chętnie poznam następne :)
Romet Pony 50-M-2 -> Jawa 350TS -> Honda Varadero 125XL -> Suzuki V-Strom 650 DL

Awatar użytkownika
Bonq
Rekrut
Posty: 25
Rejestracja: pn paź 13, 2014 2:13 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL125V
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Warszawa\Radom\Iłża

Re: Jak oszpeić małe wiaderko ?...

#14 Post autor: Bonq »

Ja na pewno zabiorę dziewczynę :D jest medykiem, więc polecam też zabrać ze sobą apteczkę, nie tylko motocykl może się popsuć :)
Nie zapominajcie o papierze toaletowym/chusteczkach, może to brzmi śmiesznie ale kiedy przyciśnie to czasami liść w lesie nie wystarczy :D
Emeryt :)

Awatar użytkownika
TomekJ
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 294
Rejestracja: ndz gru 21, 2014 8:21 am
Imię: Tomek
Marka motocykla: Teraz Suzuki DL650
Model: Dawniej Varadero 125
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Rzut beretem od Pyrzowic

Re: Jak oszpeić małe wiaderko ?...

#15 Post autor: TomekJ »

Bonq pisze:może to brzmi śmiesznie ale kiedy przyciśnie to czasami liść w lesie nie wystarczy :D
Zwłaszcza w lesie sosnowym :D
Romet Pony 50-M-2 -> Jawa 350TS -> Honda Varadero 125XL -> Suzuki V-Strom 650 DL

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria”