Układ hamulcowy

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
TIGER125
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 13
Rejestracja: ndz maja 06, 2018 9:52 pm
Imię: Jacek
Marka motocykla: HONDA
Model: VARADERO
Rocznik: 2006

Układ hamulcowy

#1 Post autor: TIGER125 »

Witam.
Mam pytanie jakie klocki byście doradzili. Podobno z BRENTA są ok. takie informacje przekazał mi mój kolega, ale wole się upewnić. Dodatkowo może doradzicie mi jakiś sklep w którym za ROZSĄDNE pieniądze można się zaopatrywać. Potrzebuję jeszcze kompletów naprawczych do zacisków hamulcowych przód i tył (gumki uszczelniające tłoczków)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
michalwnuk4
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 726
Rejestracja: śr paź 29, 2014 10:58 pm
Imię: michal
Marka motocykla: honda
Model: varadero 125
Rocznik: 2004
Lokalizacja: wołomin

Re: Układ hamulcowy

#2 Post autor: michalwnuk4 »

Zestawy naprawcze dostaniesz nawet w intercarsie a klocki kup EBC,nie zjadają tak tarczy

TIGER125
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 13
Rejestracja: ndz maja 06, 2018 9:52 pm
Imię: Jacek
Marka motocykla: HONDA
Model: VARADERO
Rocznik: 2006

Re: Układ hamulcowy

#3 Post autor: TIGER125 »

Dzięki za odpowiedź. A może ktoś opisać w jaki sposób zdemontować tłoczki.

Awatar użytkownika
seburaj
Uczy się jeździć
Posty: 79
Rejestracja: wt wrz 05, 2017 1:57 pm
Imię: seb
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000 V
Rocznik: 2004
Lokalizacja: śląsk

Re: Układ hamulcowy

#4 Post autor: seburaj »

normalnie :whatup:

czyli:
wersja 1 - bez ostatecznego demontażu zacisku (czyli odkręcenia przewodów hamulcowych): pompujemy delikatnie klamką aż do momentu (praktycznie) wyskoczenia tłoczka z zacisku, oczywiście musimy kontrolować w miarę równoległy wysuw tłoczków przez blokowanie "liderów" czyli tych wysuwających się najszybciej ;D

wada - stracimy płyn hamulcowy w momencie wysuniecia tłoczków, ale to nie wada - stary płyn i tak przecież idzie "na złom"

wersja2 - demontujesz zacisk, odkręcasz elastyczne przewody hamulcowe, ściskasz/wciskasz wszystkie tłoczki na maksa (opróżnając zacisk z płynu ham.), następnie bierzesz zacisk w garść i idziesz do kompresora - końcówką do dmuchania wsadzoną w otwór po wykręconym przewodzie powoli dmuchając wyciskasz tłoczki na stole... uwaga o blokowaniu liderów jak powyżej

wada - może nie zadziałać przy zapieczonych tłoczkach, wtedy zamiast kompresora należy użyć dużej strzykawki lekarskiej (sic!) wypełnionej płynem hamulcowym, może być tylko problem z uszczelnieniem połączenia, ale kreatywny da radę :boss:

coś niejasne ? :lol:

TIGER125
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 13
Rejestracja: ndz maja 06, 2018 9:52 pm
Imię: Jacek
Marka motocykla: HONDA
Model: VARADERO
Rocznik: 2006

Re: Układ hamulcowy

#5 Post autor: TIGER125 »

Dzięki. Rozjaśniło mi to sytuacje. Tylko w moim przypadku jeden idzie szybciej drugi o połowę wolniej. Jeżeli nie będę mógł wycisnąć to można wykręcić żabą przez szmatkę czy w inny sposób?

Awatar użytkownika
seburaj
Uczy się jeździć
Posty: 79
Rejestracja: wt wrz 05, 2017 1:57 pm
Imię: seb
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000 V
Rocznik: 2004
Lokalizacja: śląsk

Re: Układ hamulcowy

#6 Post autor: seburaj »

a co pisałem powyżej o przyblokowaniu lidera ?

TIGER125
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 13
Rejestracja: ndz maja 06, 2018 9:52 pm
Imię: Jacek
Marka motocykla: HONDA
Model: VARADERO
Rocznik: 2006

Re: Układ hamulcowy

#7 Post autor: TIGER125 »

Ok rozumiem ale w przypadku gdy drugi tłoczek dochodzi do pewnego momentu a potem stoi i ani drgnie. Czyli lider wyjdzie do końca a drugi zapieczony w końcowym odcinku. Dlatego muszę rozbierać i czyścic bo mi klocki nie odbijały do końca tylko się kantowały.
Za opis dziękuję jest jasny i czytelny. Juro spróbuje to jakoś ogarnąć.
Zamierzam przepolerować tłoczki papierem wodnym 2000;2500 potem pastą polerską i zamontować nowe uszczelnienie - mam nadzieję że układ hamulcowy wróci do łask.
Motorek niedawno kupiłem tak więc zaczynam przygodę można powiedzieć z jednośladami - nie liczę skuterów którymi jeździłem.
Jeżeli ktoś by potrzebował info na temat BMW e46 to służę pomocą :))

TIGER125
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 13
Rejestracja: ndz maja 06, 2018 9:52 pm
Imię: Jacek
Marka motocykla: HONDA
Model: VARADERO
Rocznik: 2006

Re: Układ hamulcowy

#8 Post autor: TIGER125 »

Układ hamulcowy sprawny dziękuję za pomoc :isok2:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Części zamienne”