Kupuję Honkę

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Baniol
Udaje motocyklistę
Posty: 173
Rejestracja: wt mar 18, 2014 10:55 pm
Imię: Darek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL125
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Orzesze

Kupuję Honkę

#1 Post autor: Baniol »

Hejka. Długo tutaj nie zaglądałem ale powróciłem. Żeby nie było z małym dylematem. Dałem już zaliczkę na zakup Varaderki z 2002r, sprowadzonej w stanie wizualnym miodzio. Przejechałem się na niej dzisiaj a było -3 i piękne słoneczko. Piździawa przy 70 aż bolało. Zapalił na tym zimnie od razu, lekkie ssanie i stabilna praca. Biegi wchodziły bez oporu, w miarę bez ale wiadomo, zimno. Rozkulałem się i coś mnie zaskoczyło. PYTANIE --- bez względu na prędkość i bieg motorek pracował jakbym jechał lokomotywą, tak wiecie, tuf,tuf tuf z takim jajowatym ruchem. Nie wiem jak to inaczej opisać. było to tak lekko odczuwalne ale.... Może to jajowate opony od stania, bo silnik płynnie kręcił tylko ten dziwny efekt, nie szarpał, nie mulił, nie terkotał. Mam to olać? Sprzedawca ma warsztat i od razu powiedział, że mechanik się karnie i to sprawdzi. Mam się czegoś obawiać?
Kawasaki BN 125
Suzuki Burgman 125
wszelkie grzebanie w komputerach, bazach danych, sieci i www - zboczenie zawodowe, takie życie no

Awatar użytkownika
płock1964
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 551
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 2:36 pm
Marka motocykla: Varadero + Pannonia
Model: sd1
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Płock - Schwedt

Re: Kupuję Honkę

#2 Post autor: płock1964 »

Baniol pisze:Hejka. Długo tutaj nie zaglądałem ale powróciłem. Żeby nie było z małym dylematem. Dałem już zaliczkę na zakup Varaderki z 2002r, sprowadzonej w stanie wizualnym miodzio. Przejechałem się na niej dzisiaj a było -3 i piękne słoneczko. Piździawa przy 70 aż bolało. Zapalił na tym zimnie od razu, lekkie ssanie i stabilna praca. Biegi wchodziły bez oporu, w miarę bez ale wiadomo, zimno. Rozkulałem się i coś mnie zaskoczyło. PYTANIE --- bez względu na prędkość i bieg motorek pracował jakbym jechał lokomotywą, tak wiecie, tuf,tuf tuf z takim jajowatym ruchem. Nie wiem jak to inaczej opisać. było to tak lekko odczuwalne ale.... Może to jajowate opony od stania, bo silnik płynnie kręcił tylko ten dziwny efekt, nie szarpał, nie mulił, nie terkotał. Mam to olać? Sprzedawca ma warsztat i od razu powiedział, że mechanik się karnie i to sprawdzi. Mam się czegoś obawiać?
Nigdy nie jeździłem lokomotywą , sprecyzyj to.
Pozdrawiam, życzę miłego dnia. Szerokości.

Awatar użytkownika
Robinho
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 388
Rejestracja: pt paź 04, 2013 9:48 pm
Imię: Robert
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero xl
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kupuję Honkę

#3 Post autor: Robinho »

Napisz przy okazji o jaki rozmiar Viadra chodzi.

Awatar użytkownika
maly
Zapalony motocyklista
Posty: 1061
Rejestracja: sob sty 04, 2014 12:50 am
Imię: Wojtek
Marka motocykla: honda varadero
Model: xl1000
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Kupuję Honkę

#4 Post autor: maly »

jeśli pisze w pod forum xl 125 to chyba wiadomo o jaki model chodzi,chyba że ktoś się pomylił i pisze gdzie popadnie :hystery:

Awatar użytkownika
Baniol
Udaje motocyklistę
Posty: 173
Rejestracja: wt mar 18, 2014 10:55 pm
Imię: Darek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL125
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Orzesze

Re: Kupuję Honkę

#5 Post autor: Baniol »

Nie no wiadomo, że 125 bo tutaj piszę. Uśmiałem się z tego jak Ci sprecyzować jazdę lokomotywą. Ale postaram się. Miałem uczucie ,że motocykl jakby jechał mając jajowate koło. tak jakby tłoki na zmianę chodziły ( nie znam się na tym więc możecie śmiało mieć polewkę z tego ) co dawało uczucie jakby kołysania. Nie miałem też nigdy motocykla z silnikiem V i nie znam jego zachowania. Nie wiem czy tak ma być? Jak się rozpędzałem to efekt również przyrastał. Zaznaczam ,że moto nie drgało tak aby wyraźnie dało się to odczuć bo wtedy nie dałoby się jechać. I jak, wytłumaczyłem coś lepiej?? :)
Kawasaki BN 125
Suzuki Burgman 125
wszelkie grzebanie w komputerach, bazach danych, sieci i www - zboczenie zawodowe, takie życie no

Awatar użytkownika
Robinho
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 388
Rejestracja: pt paź 04, 2013 9:48 pm
Imię: Robert
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero xl
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kupuję Honkę

#6 Post autor: Robinho »

Nie zauważyłem, ale już wiem :)

Awatar użytkownika
maly
Zapalony motocyklista
Posty: 1061
Rejestracja: sob sty 04, 2014 12:50 am
Imię: Wojtek
Marka motocykla: honda varadero
Model: xl1000
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Kupuję Honkę

#7 Post autor: maly »

zwróć uwagę na oponę może dostała guza lub felgę czy nie jest nigdzie pęknięta i czy nie brakuje odważników na feldze jeśli była wywarzana opona

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Kupuję Honkę

#8 Post autor: melon1968 »

Sprawdź czy łańcuch jest równomiernie wyciągnięty.Bujanie przód-tył lub jak piszesz jazda na jajku to łańcuch do wymiany.

Awatar użytkownika
Baniol
Udaje motocyklistę
Posty: 173
Rejestracja: wt mar 18, 2014 10:55 pm
Imię: Darek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL125
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Orzesze

Re: Kupuję Honkę

#9 Post autor: Baniol »

Dzięki za podpowiedzi. Będę tam w poniedziałek to dokładniej się przyjrzę. Ale sądzicie, że silnik to raczej nie to?
Kawasaki BN 125
Suzuki Burgman 125
wszelkie grzebanie w komputerach, bazach danych, sieci i www - zboczenie zawodowe, takie życie no

Awatar użytkownika
Marcin
Udaje motocyklistę
Posty: 104
Rejestracja: sob gru 20, 2014 4:15 am
Marka motocykla: Hooonda
Model: XL 125 V
Rocznik: 2008

Re: Kupuję Honkę

#10 Post autor: Marcin »

Baniol pisze:Dzięki za podpowiedzi. Będę tam w poniedziałek to dokładniej się przyjrzę. Ale sądzicie, że silnik to raczej nie to?
Jak chcesz mieć pewność czy to nie silnik to się rozpędź, wciśnij sprzęgło i zgaś silnik ;)

Ale prawdopodobnie będzie to jedna z usterek, które były wymienione wyżej: krzywe/nie wyważone koła, zużyte/uszkodzone opony, lub łańcuch. Ewentualnie może któraś tarcza jest krzywa? I podczas jazdy raz ociera się o klocki, a raz idzie lekko...? W ekstremalnym przypadku padnięte łożyska w kołach ;D

Tak czy inaczej, wszystkie te rzeczy możesz z grubsza sprawdzić podnosząc raz jedno, raz drugie koło i nim obracając. Skoro mówisz że się nie znasz, to podpowiem :hyhy: że jak będziesz sprawdzał łańcuch, to sprawdź w kilku położeniach koła czy naciąg jest ten sam, jeśli jest różny to napęd jest zużyty. Tak samo jeśli będzie miał duży luz do tyłu, sprawdzając na tylnej zębatce.

A najlepiej to pojedź z kimś, kto pomoże Ci oglądnąć sprzęta :))

Awatar użytkownika
Baniol
Udaje motocyklistę
Posty: 173
Rejestracja: wt mar 18, 2014 10:55 pm
Imię: Darek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL125
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Orzesze

Re: Kupuję Honkę

#11 Post autor: Baniol »

Racja. Wezmę kogoś ze sobą. Kumpel jest instruktorem prawa jazdy i miał dwa wiaderka. Zna je na wylot. I jeszcze raz dzięki koledzy za podpowiedzi.
Kawasaki BN 125
Suzuki Burgman 125
wszelkie grzebanie w komputerach, bazach danych, sieci i www - zboczenie zawodowe, takie życie no

Awatar użytkownika
Baniol
Udaje motocyklistę
Posty: 173
Rejestracja: wt mar 18, 2014 10:55 pm
Imię: Darek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL125
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Orzesze

Re: Kupuję Honkę

#12 Post autor: Baniol »

Witam w dniu dzisiejszym. Jest diagnoza. Melon miałeś rację - łańcuch. W jednej pozycji był normalnie naciągnięty a po obróceniu kołem wisiał jak obsrany pampers. Koło okazało się w idealnym stanie jak i felga. Ekipa w serwisie już się tym zajmuje. Wrócę z delegacji to Honka będzie już na mnie czekać. :)
Kawasaki BN 125
Suzuki Burgman 125
wszelkie grzebanie w komputerach, bazach danych, sieci i www - zboczenie zawodowe, takie życie no

Awatar użytkownika
maly
Zapalony motocyklista
Posty: 1061
Rejestracja: sob sty 04, 2014 12:50 am
Imię: Wojtek
Marka motocykla: honda varadero
Model: xl1000
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Kupuję Honkę

#13 Post autor: maly »

jak ci założą nowy łańcuch to sprawdź czy koło jest równo założone tak miałem u siebie ktoś naciągną łańcuch na znacznikach i koło było krzywe zmierz metrówką odległość felgi do wahacza z jednej i drugiej strony musi być ta sama i smaruj łańcuch co tankowanie zawsze po jeździe na ciepło na pewno pomorze a nie zaszkodzi :isok2:

Awatar użytkownika
Baniol
Udaje motocyklistę
Posty: 173
Rejestracja: wt mar 18, 2014 10:55 pm
Imię: Darek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL125
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Orzesze

Re: Kupuję Honkę

#14 Post autor: Baniol »

Dzięki, będę pamiętał. A nawet do nich zadzynam, powiem o tym a potem sprawdzę czy zrobili dobrze.
Kawasaki BN 125
Suzuki Burgman 125
wszelkie grzebanie w komputerach, bazach danych, sieci i www - zboczenie zawodowe, takie życie no

Awatar użytkownika
damian
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 404
Rejestracja: sob wrz 13, 2014 10:18 pm
Marka motocykla: Honda
Model: varadero 125 xl
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Pszczółki

Re: Kupuję Honkę

#15 Post autor: damian »

Baniol pisze: tak jakby tłoki na zmianę chodziły ( nie znam się na tym więc możecie śmiało mieć polewkę z tego )
Tak ma być. Gdyby Ci tłoki razem równo chodziły to byłoby dziwne. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”