Varadero 125 ccm Opis, Opinie użytkowanie od właściciela

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
drverde
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 10
Rejestracja: śr lut 11, 2015 12:40 am
Marka motocykla: honda
Model: varadero
Rocznik: 2002

Varadero 125 ccm Opis, Opinie użytkowanie od właściciela

#1 Post autor: drverde »

Witam czytając różne fora na temat Hondy Varadero 125 ccm, za bardzo nigdzie nie zobaczyłem całkowitego opisu w/w modelu w czasie użytkowania. Może niżej zamieszczony post doradzi, lub odradzi zakup w/w motocykla, a ostatnio motocykle 125cmm pojemności są bardzo popularne w Polsce bo wprowadzeniu zmian w prawo jazdy kat B.

Więc tak pomine na razie wygląd samego motocykla, bo to można sprawdzić wpisując w google varadero 125.

Tak: Jazda.
Sama jazda motocyklem nie jest trudna, dla kogoś kto kiedy kolwiek jeździł na rowerze :)
Motocykl w pełni naładowany płynami waży około 180 kg, po glebie raczej czujemy że mamy co podnieść.
Sam motocykl ma technicznie opisany v-max 125 km/h , - ja osobiście po wymianie zębatki z przodu i z tyłu plus nowy łańcuch ( Zestaw napędowy - dwie zębatki (przednia) JTF327.14 i
(tylna) JTR273.44 + Łańcuch DID BEZORINGOWY STANDARD DID520-110 110 ogniw ) jechałem nie raz 120 km/h raz nawet udało mi się pozamykać licznik, lecz był przyjazny wiatr.
Motocykl po regulacji, gaźników, wymianie świec, sprawdzeniu ciśnienia w cylindrach, plus wymiana oleju ( Castrol 4t ) Motocyklem jednak najlepiej się jeździ na 5 biegu przy około 10 000 obrotach co daje nam od 90 - 100 km/h co jest bardzo przyzwoite, przy mojej posturze ciała około 186 cm wzrostu i wadze ponad 100 kg.
Jazda w 2 osoby jest bardzo przyjemna - na mnie. Ostatnio zrobiłem około 200 km i nikogo nic nie bolało, co wg, mnie jest dobrym wyczynem jak na taki motocykl.
Spalanie samego motocykla jest następujące: W 2 osoby jak jeździłem motocykl spalił około 4,5 do 4,8 /5 L litra na 100 km. Jeśli sam jezdza bez tzw "wsciekania" spalanie około 4 do 4,5 litrów na 100 km, - głownie w trasie. Po mieście jednak spalanie podchodzi bardziej pod 4,5 l na 100 km. Motocyklem spokojnie można pokonywać dystanse po 400 km w ciągu jednego dnia, wiem co mówię sam tak robię.
Sama jazda w zakrętach jest poprawna przy odpowiednim wciskaniu gazy, czasem przy ostrych łukach może jednak brakować szerokości opony. Na ludzi, którz lubią freestayle, stawianie na gumę ( Wheelie ) jest możliwe z tym że głownie tylko jedynka ... Stoopie - jak najbardziej, High Chair circles - wg mnie za mało mocy, , Seat Stander da się, Burnout/Drift jak najbardziej, chodź trzeba pamiętać o ym że posiadamy znacznie mniejszą oponę... Spreader - wychodzi, jednym słowem częśc stuntu nam na prawdę wyjdzie, reszta to po prostu raczej brak mocy ...
Sama jazda na drodze, kierowcy samochodów bardzo często jak nie zazwyczaj myślą że jedziesz na prawdę jakś 600 lub koło tego coś :) bardzo często widzę w autach prawy kierunek do wolnej drogi i by wyprzedzać. Sam głos na fabrycznym tłumiku jest OK, wiadomo, nie ma to basowego wyjścia, chodź n według mnie i tak ładnie brzmi, nie jak w 2T typowa kosiarka / skuter. Jeśli jesteśmy już przy silniku, motocykl, jest chłodzony cieczą, 2-cylindrowy, widlasty silnik 4T, moc około 15 KM, skrzynia 5 biegowa 1 w dół reszta w górę. Mankamentem motocykla może być oświetlenie drogi. Na światłach drogowych widzimy drogę , nie powiem, lecz przy prędkości około 100 km/h jadąc przez las, łąki, możemy nie zobaczyć zwierzyny ... ale po załączeniu długich świateł już mamy dobrze doświetloną drogę.
Motocykl jest klasy turystyk, a co za tym idzie nie musimy, tutaj cały czas leżeć na baku, chodź jak chcemy na prawdę są dogodne warunki ( duża kanapa, miejsca ). Bak samego motocykla przyjmuje około 17 - 18 litrów paliwa, tankowałem 95 i 98 oktanów różnicy za bardzo nie widać :) W motorze mamy manualną rezerwe, czyli albo dzióbek w górę , lub w dól. Same hamulce motocykla są bardzo dobre praktycznie można zatrzymać się w miejscu, motocykl w jeździe miejskiej jest bardzo zwrotny, nie raz można na prawdę duży korek podgonić ...

Opisałem tutaj "wiaderko" z 2002 roku w malowaniu szaro czarny .. przebieg ponbad 30 000 :) i jedzie i miewa się dobrze, chodź czasem mocy brakuje :) na prostych he ...

Awatar użytkownika
szuler
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 290
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 12:29 am
Imię: Marcin
Marka motocykla: Suzuki
Model: DL650A Ruda Suzia
Rocznik: 2011
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: Varadero 125 ccm Opis, Opinie użytkowanie od właściciela

#2 Post autor: szuler »

Dla porównania swoich spostrzeżeń możesz poczytać opinie o maluchu na wtrysku:
http://varadero125.com.pl/?varadero-125 ... szulera,44 :)
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”