Wyjazd: Kielce-Stavanger

Opisy, zdjęcia, linki z podróży w 2016 roku
Wiadomość
Autor
Marcin76
Uczy się jeździć
Posty: 53
Rejestracja: pt kwie 15, 2016 10:00 pm
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda Varadero
Model: 1000
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Kielce

Wyjazd: Kielce-Stavanger

#1 Post autor: Marcin76 »

Zdjęcia!

Miedzy 14 a 24 czerwca 2016 r. Wyjezdzam z Kielc do Nordkapp w Norwegii trasa 5500 km, jak by ktos byl zainteresowny zapodam szczegoly , ile kosztuje taki przejazd i czas.
OK, teraz opisze troszke przebieg trasy z Kielc do Stavanger.
Wyjechalem z Kielc 31, 03,2016 o godz. 11.00, z Kielc do Lodzi powoli przebilem sie przez Lodz i do autostrady A2, zaplacilem za ta autostrade jak za zboze. Niestety na autostradzie mialem maly problem otoz braklo mi paliwa zaraz za Poznaniem w kierunku granicy. Jechalem 160-170kmh i w zbiorniku powstal tylko wir. Zaswiecila sie kontrolka rezerwy w czasie jazdy i myslalem ze dojade do nastepnego tankowania ale niestety stacje benzynowe sa czasami co 50km i nie dalem rady dojechac, naszczescie zadzwonilem po kolege ktory mieszkal 70km od mojego postoju i mi przywiozl paliwo, od tej pory wozilem ze soba 5lt w karnistrze. :)) Nocowalem u kolegi 80km od szczecina i rano o 6,00 znowu w droge kierunek Rostok , Hamburg, niestety zimno niesamowite w rece dalo mi sie we znaki, ubranie bylo OK, tylko cholerne rekawiczki, nie dalem rady trzymac kierownicy, wreszczie wpadlem na pomysl i zalozylem skarpetki, dojechalem do shella i kupilem jeszcze rekawiczki robocze i jakos dojechalem do Dani i wreszczie do Hirstshals, w tym dniu pokonalem 1000km, Varadero jest wygodna nawet nie czulem zmeczenia, zwiedzilem troszke Hirstsals i wieczorem mialem prom do Stavanger gdzie spotkalem norwega ktory wlasnie wracal z Barcelony na BMW 1200, na promie zimne piwo dla ostudzenia zapalu i poszedlem spac. Rano zjechalem z promu w deszcz i pokonalem nastepne 25km do celu, czyli domu gdzie zakonczylem podroz. :clap: :isok:
Kielce
Kielce
20160401_0614541.jpg (53.7 KiB) Przejrzano 9283 razy
Hirtshals
Hirtshals
20160401_164554.jpg (128.39 KiB) Przejrzano 9271 razy
Stavanger
Stavanger
IMG_4087.jpg (163.69 KiB) Przejrzano 9271 razy
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony pn kwie 18, 2016 8:19 pm przez Marcin76, łącznie zmieniany 12 razy.

Marcin76
Uczy się jeździć
Posty: 53
Rejestracja: pt kwie 15, 2016 10:00 pm
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda Varadero
Model: 1000
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Kielce

Re: Wyjazd: Kielce-Stavanger

#2 Post autor: Marcin76 »

Obrazek

Od rana mecze sie zeby wkleic mapke, narazie opisze co i jak. Wyjazd z kielc do gdyni na prom do karlskrony , i kierunek sztokholm -gallivare-przejazd przez finlandie do Nordkapp. Powrot przez norwegie, nordkapp-tromso, leknes - droga troli , przepiekna na motocykl- bergen- stavanger. Ja zostaje w stavanger, mam tam mieszkanie wynajete, mozna u mnie przenocowac, mam rowniez garaz. Z stavanger trzeba wykopic bilet na prom do hirstsals w dani , lub przejechac do malmo i tam kupic bilet na prom. Trasa w dwie strony wyniesie okolo 5500km, spanie pod namiotem na campingach w cenie srednio 150 koron norweskich, czyli spanie przez 10 nocy bedzie kosztowac 1500 koron plus prysznic 100 koron platny osobno,. Paliwo 2600 zl, na 6000km, plus promy i oplaty za specjalne przejazdy 800zl. jedzenie trzeba sobie samemu policzyc dlatego ze sa na to rozne sposoby. Zdobycie Nordkapp na motocyklu jest sporym wyzwaniem, trzeba liczyc sie z zimnym wiatrem, deszczem a nawet czasami ze sniegiem. Trzeba miec cieple ubranie , rekawiczki plus ocieplane oslony motocyklowe na rece, spiwor, namiot, kalimate, kombinezon na deszcz. Cala wyprawa kosztuje 4000zl, oczywiscie policzylem wszystko troszke wiecej. Przejazd przez szwecje troszke nudny i finlandie, zwiedzanie zaczyna sie w norwegii, oczywiscie lofoty tez trzeba odwiedzic. Szczegolna uwage trzeba zwrocic na predkosc, wysokie mandaty w norwegi!!!!!
Ostatnio zmieniony ndz kwie 17, 2016 4:57 pm przez Marcin76, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
maryo
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 321
Rejestracja: ndz paź 25, 2015 4:55 pm
Imię: V@ryo
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000V
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Wyjazd: Kielce-Stavanger

#3 Post autor: maryo »

Teraz to zdecydowanie widać . :))
Szwecja ...
Norwegia ...
Rewelacja!
10 dni to dla mnie nie osiągalne w tym terminie. :sorry:
Pozazdrościć tylko kolego,
Czekamy na relację z trasy.

//Dopisane
"Marcin76"
Co do tych zdjęć, możesz jeszcze raz wrzucić te pierwsze z pierwszego postu w większej rozdzielczości?
Bo mamy chyba bliźniacze jednostki podróżne?
*** Motocykl to nie wszystko liczy się pasja ... ***

Marcin76
Uczy się jeździć
Posty: 53
Rejestracja: pt kwie 15, 2016 10:00 pm
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda Varadero
Model: 1000
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Kielce

Re: Wyjazd: Kielce-Stavanger

#4 Post autor: Marcin76 »

jak bede mial troszke czasu to uporzadkuje wszystko, na razie ide do pracy. W poscie jest napisane 10 nocy platnych spania, jest wiele miejsc gdzie sie nie placi , podruz bedzie trwala okolo dwoch tygodni. W Norwegii jest trudno okreslic czas przejazdu trasy ,poniewaz sa ogranicznia predkosci, promy, i wiele miejsc do zwiedzania.

Awatar użytkownika
LukasW
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 444
Rejestracja: sob sty 16, 2016 2:47 pm
Imię: Łukasz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2003
Lokalizacja: HH

Re: Wyjazd: Kielce-Stavanger

#5 Post autor: LukasW »

Gratuluję samozaparcia.
Dla mnie za zimno na takie jazdy mówię o wyjeździe do Danii :hyhy:
Przy tej pogodzie nie chce mi się nawet motocykla z garażu wyciągać.
Grzane manetki sobie spraw.

Marcin76
Uczy się jeździć
Posty: 53
Rejestracja: pt kwie 15, 2016 10:00 pm
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda Varadero
Model: 1000
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Kielce

Re: Wyjazd: Kielce-Stavanger

#6 Post autor: Marcin76 »

Mam grzane manetki, ale tym razem mam zamiar kupic oslony na rece ocieplane plus rekawiczki gortex .

Marcin76
Uczy się jeździć
Posty: 53
Rejestracja: pt kwie 15, 2016 10:00 pm
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda Varadero
Model: 1000
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Kielce

Re: Wyjazd: Kielce-Stavanger

#7 Post autor: Marcin76 »

Obrazek

Nordkapp zdobyty! w 9 dni 6000km

Awatar użytkownika
M@rio
Zapalony motocyklista
Posty: 859
Rejestracja: czw wrz 22, 2011 8:30 pm
Imię: Mariusz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Toruń

Re: Wyjazd: Kielce-Stavanger

#8 Post autor: M@rio »

WIELKI SZACUN!!! :isok2: Marcin, szcześliwego powrotu
Satysfakcja, gdy zrobisz coś, co wcześniej uważałeś za nierealne.

nitek
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 3
Rejestracja: czw sie 25, 2016 11:59 am
Imię: Igor
Marka motocykla: Honda Varadero
Model: XL125V
Rocznik: 2002

Re: Wyjazd: Kielce-Stavanger

#9 Post autor: nitek »

rewelacja! szacunek :isok2:

Marti28
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 21
Rejestracja: czw sie 18, 2016 8:23 am
Imię: Krzysiek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL 1000
Rocznik: 2003
Lokalizacja: Polska

Re: Wyjazd: Kielce-Stavanger

#10 Post autor: Marti28 »

Super. Gratuluję :isok:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Relacje z podróży - 2016”