planowany wyjazd do Mongolii

Planowanie, komentarze, opisy, dyskusja.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#16 Post autor: Pretor »

Zbyt wcześnie aby powiedzieć : "Jadę" gdyż jeszcze uznacie mnie za mało poważnego.
Jednak jestem na 100% przekonany do wyjazdu i nie mam żadnych przeszkód aby to zrobić:):)

Pozostaje jednak kilka kwesti o których trzeba pogadać. :)

Ja osobiście z chęcią transyberyjską koleją bym pojechał ale dostosuje się do reszty. Miałbym jednka olbrzymią ochotę wstąpić nad Bajkał bo to na miejscu rzut beretem a z Polski jakieś 6-7 tys km. :):)

Wiem, że jedziesz Ty na Afryce, Włodek na GSie i kto jeszcze i na czym?
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Adventure

#17 Post autor: Adventure »

włodek siedzi nad mapami i liczy kilomertry Twoja sugestia nie jest zła z Bajkałem jak narazie staram sie zrobic przelot do Ułan Bator omijamy sprawy z federacja i kolejnymi kosztami wizy. Wiec taka uwage trzeba bedzie znacznie predzej ustalic czy robimy Bajkał czy skupiamy sie tylko na samej mongolii.

ps. tak ja jade na Afryni jest jeszcze kolega z gdańska rozmawiam z nim od 2 dni tez na Afryni nie na 100 % i kolega co Włodek juz wspomnial na KLE

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#18 Post autor: Pretor »

Z tym wjazdem do federacji to nie jest jakiś wielki problem. Mam to za sobą.
Wizy załatwia się łatwo w Wawie a na granicy kilka dokumentów czyli ok 1 h wypełniania. A Bajkał to Bajkał :):) Więcej sie już tam chyba nie pojedzie.
Może powrót z Irkucka samolotem do Moskwy a z Moskwy na moto. Coś takiego Ci kolesie zrobili w 2002 roku. Zapłacili 80$ za moto i 130$ za głowę. W Moskwie mam znajomch varaderowiczów więc kimnąć będzie gdzie. Powrót z Moskwy to 2-3 dni.

Może jakieś spotkanie pomiędzy wawą a Bydzią ??? Np. we Włocławku?
Coś zjemy i pogadamy i się poznamy ?
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

vlad

#19 Post autor: vlad »

Cześć,
dzięki wszystlim za odzew, jesli macie jakieś ciekawe linki na ten temat to dawajcie,
Z tym spotkaniem we Włocławku to dobry pomysł !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Co do opon to z tego co słyszałem chwalone są TKC 80, macie jakieś doświadczenia?
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#20 Post autor: Pretor »

Jedynego którego widziałem na viadrze na kostakch to Marceli. Zadzwonie do niego i spytam jakie ma odczucia.
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Adventure

#21 Post autor: Adventure »

Pretor pisze:Zapłacili 80$ za moto i 130$ za głowę. W Moskwie mam znajomch varaderowiczów więc kimnąć będzie gdzie. Powrót z Moskwy to 2-3 dni.
Rozmawiałem z Mackiem podał mi pare praktycznycj informacji te namiary z tej stronki co podałes sa nie aktualne a ceny tym bardziej :)
tu masz nowsze poczynania chłopaków z gdańska z 2007 r

http://motosyberia.blox.pl/html

Walczymy z Włodkiem w tym temacie juz od paru miesiecy napewno prosciej było by jazda na kołach ale wpasc do mongoli na na pare dni uwazamy ze mija sie z celem. Dlatego staramy sie o bezpieczną baze w Ułan Bator na wszelkie niedogodnosci z trasy :) mam namiary na goscia w Ułan Bator od znajomych z Grat Race 2008 http://www.thegreatrace2008.com.pl/pl/ teraz sa w trasie po ich powrocie bedziemy mieli wiecej info z Mongolskim zwiazkiem motorowym cos jak nasz PZM problemem jest olimpiada w Pekinie tak jak pisałem straszny nawał w tym kirunku. Jest chłopak z forum Transalpa z wawy moge Ci dac namiary do niego było by juz was 2 z wawy tez sie wacha jeszcze. Ten link co podałes o wyprawie z zaglem. Mam namiary na Anke rozmawialismy juz jest z Poznia padła propozycja by spakowac sie razem w kontener ale potem kazdy wraca sam inny termin musieli by znacznie predzej wysłac swoje pojazdy wyprawe robi we wrzesniu. Wec gdzie to składowac ta obcja pewnie sie nie uda.

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#22 Post autor: Pretor »

Czas pozbyć się aluminiowych felg:)

http://moto.allegro.pl/item309922158_ho ... tora_.html
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#23 Post autor: Pretor »

kilka fotek z przygotowań afrykanerów..jak pakować moto w skrzynkę

http://picasaweb.google.pl/podosek73/Hi ... towaniaCz1
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#24 Post autor: Pretor »

zmontowałem kilka fotek o drogach w Mongoli. Nie jest tak źle. Wydaje się większość dróg twarda i kamienista co o wiele lepsze od piachu.

http://www.hondavaradero.pl/mambo2/imag ... _drogi.wmv
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#25 Post autor: Pretor »

Skontaktowałem się z moimi kolegami z Moskwy - Andrejem i Nikołajem. Powiedzieli, że jazda transyberyjską koleją do Irkucka to pikuś bo jego kumple ciągle tak jeżdzą. Jest więc światełko nadziei na jakis przejazd.
Dodatkowo wiem, że odłam tej koleji jedzie do Pekinu i przejeżdza przez Ułan Batro.

Zakupiłem domenę internetową pod którą umieszczona będzie strona o wyprawie.

Próbuję zainteresować patronatem lub sponsoringiem MOTOCYKL.

:)
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

vlad

#26 Post autor: vlad »

juz tak rozmawialismy z Irkiem, żeby zorganizować tylko transport do Mongolii, a z powrotem wracać tym co szybciej i łatwiej będzie załatwić - pociąg, samolot do Moskwy, a potem na kołach. Kiedy rusza strona?

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#27 Post autor: Pretor »

Już ruszyła ale o domene spytaj Irka bo nie chcę ujawniać bo strona się buduje:):):)
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Dukii
Zapalony motocyklista
Posty: 1882
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 10:09 am
Lokalizacja: Mysiadło

#28 Post autor: Dukii »

Pretor pisze:Czas pozbyć się aluminiowych felg:)

http://moto.allegro.pl/item309922158_ho ... tora_.html
Za ile pchnąłbyś przednią?

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#29 Post autor: Pretor »

Portal nasz objął patronat medialny nad wyprawą oraz w pewnym sensie będzie sygnował w mediach wyprawę.

Jednocześnie zwracm się do Was o ew. pomoc w poszukiwaniu sponsorów na wyjazd. W zamian możemy zapewne dać możliwość oklejenia moto na czas wyjazdu i później, w relacjach w mediach logo lub nazwę sponsora, materiał zdjęciowy z wyprawy.
Może się coś uda. :roll:
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Dukii
Zapalony motocyklista
Posty: 1882
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 10:09 am
Lokalizacja: Mysiadło

#30 Post autor: Dukii »

a kiedy planujecie wyjazd? :roll:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podróże zagraniczne - planowane”