Tunezja 2014

Planowanie, komentarze, opisy, dyskusja.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Neno
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 224
Rejestracja: sob mar 01, 2014 8:24 pm
Marka motocykla: Yamaha
Model: XT660R
Rocznik: 2005

Tunezja 2014

#1 Post autor: Neno »

Kolejna jesień, kolejna jesienna nuda, która u mnie szybko przechodzi w depresję ;) .
Lekiem na to może być wyjazd do Afryki (mi pomaga :) ) - w poszukiwaniu słońca, ciepła, a przede wszystkim przygody i tego zaje**** stanu bycia w podróży... krótkiej ale jednak podróży!

Tym razem mój wybór padł na Tunezję - tam mnie jeszcze nie było.

Fajnie by było pojechać tam z kimś! Trzon ekipy już jest, stanowią go takie motocykle jak F650GS, XL600 i XT660R czyli takie podróżne średniaki. Mamy jednak jeszcze kilka wolnych miejsc.

Czas ucieka, podobnie jak bilety lotnicze w dobrych cenach – nie ma na co czekać.

Chętnych zapraszam(y) na PW.

Skrupulatnie przeszukany net wskazuje na to, że czekają tam niezliczone kilometry szutrowych dróg pośród płaskowyżów północnej Tunezji.
Dojazd do Sahary i zmaganie się z prawdziwa pustynia - tam już kończy się szuter, a zaczyna piasek.
Wyjazd na turystycznych motocyklach - penetracja Tunezji.
Trochę zwiedzania, trochę pustyni, najważniejsze atrakcje Tunezji (Matmata-
gwiezdne wojny, gorące źródła, Płaskowyż Jugurty, wodospady, Oaza Ksar
Ghilane, słone jezioro El Chott, itp. itd.)

Północ i zachód kraju potraktujemy bardzo przygodowo.
Po dojeździe na południe plan jest taki, żeby zalożyć bazę na 2-3 dni i jeździć na lekko po pustyni, po wyschniętym jeziorze El Chott, codziennie wracać do bazy, oczywiście ten plan jest do przedyskutowania.


Koszty i ceny na miejscu:

Najważniejsze to termin: 25.11 - 05.12 to dni na motocyklu. Można przyjechać wcześniej, wylecieć później i jeszcze coś pozwiedzać na własną rękę.
Jedzenie i noclegi - ceny podobne jak w Polsce
Nastawiamy się 50/50% biwakowanie i noclegi w pensjonatach (koszty noclegów ok 300zł)
Podobnie jedzenie w knajpach i posiłki samemu przyrządzane – nie koniecznie te chińskie z plastikowego woreczka ;)
Paliwo- ok. 3 zł/Litr

Do zrobienia ok 1200-2000 km w 10-12 dni w zależności od charakteru dróg, im lepsze, tym więcej km. Czyli ok. 250-300zł (w zależności od spalania motocykla).
Samolot w obie strony (pomagam w wyszukaniu tanich połączeń): 800-1400zł w zależności skąd wylot i jak długi lot.

Załadunek (18-19 listopada) po trasie (+/- 75km od niej) Białystok – Warszawa – Kraków – Katowice bez żadnych kosztów dodatkowych.

Na miejscu w Tunezji bus z bagażami jedzie wzdłuż trasy, jest więc opcja by Wasza Towarzysz(ka) życia towarzyszyła Wam w podróży. Oczywiście na pustynię bus nie wjedzie ale będzie tak blisko jak tylko się da.

Jest też opcja pojechania razem z nami, z Polski - busem. Tu też mamy wolne miejsca.

Serdecznie zapraszam(y).

Awatar użytkownika
maly
Zapalony motocyklista
Posty: 1061
Rejestracja: sob sty 04, 2014 12:50 am
Imię: Wojtek
Marka motocykla: honda varadero
Model: xl1000
Rocznik: 2001
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Tunezja 2014

#2 Post autor: maly »

neno jak czytam ten post to aż łezka się kręci wokół oka tylko po zazdrościć nie stety ja nie mogę jechać ale będę trzymał kciuki i czekał na foty z wyprawy szerokości !!! :isok2:

Awatar użytkownika
Neno
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 224
Rejestracja: sob mar 01, 2014 8:24 pm
Marka motocykla: Yamaha
Model: XT660R
Rocznik: 2005

Re: Tunezja 2014

#3 Post autor: Neno »

Szkoda, zwłaszcza, że jedno "wiaderko" się zastanawia ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podróże zagraniczne - planowane”