Bałkany 2017

Planowanie, komentarze, opisy, dyskusja.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
ANTEK
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 718
Rejestracja: pt kwie 08, 2016 8:28 pm
Imię: Rafał
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000 VARADERO
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Dobroń (Łódzkie)
Kontakt:

Bałkany 2017

#1 Post autor: ANTEK »

Planuję 11-14 dniowy wyjazd do Chorwacji i Czarnogóry wraz z plecaczkiem :hearts: Termin wyjazdu 24 czerwca. Planujemy spać na campingach i prywatnych kwaterach . Główny cel wyjazdu to Strážovské vrchy Čičmany Słowacja, Sculpture park - połączenie trzech państw, Balaton, Plitvička Jezera, Krka National Park, Sveti Jure, Mostar, Dubrownik, Kotor, Budwa, Sveti Stefan, Lovcen, Kanion Tary, Kanion Pivy, Budapeszt. Razem około 3750km. Jeśli posiadacie wiedzę na temat dogodnych , aktualnych miejsc na nocleg to proszę Was o informacje . To mój pierwszy wyjazd na Bałkany , wiec inne informacje także bedą dla mnie przydatne , z góry dziękuję .
Jeśli ktoś ma ochotę potowarzyszyć nam w drodze to zapraszam na wspólny wyjazd :kufle:
https://1drv.ms/w/s!Ajpc3Whnz8zwaVS85lveeIkO55o
Jedź SZYBKO tam gdzie WOLNO

Awatar użytkownika
vaaks
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 679
Rejestracja: śr maja 21, 2014 12:23 pm
Imię: Władysław
Marka motocykla: SUZUKI
Model: DL 650
Rocznik: 2017
Lokalizacja: PWL

Re: Bałkany 2017

#2 Post autor: vaaks »

Trasa fajna, ale moim zdaniem szkoda czasu na KRKA gdy będziecie na Plitwickich, bo przy nich KRKA rozczarowuje. Na Plitwickih proponuję wybrać najdłuższą trasę.
Młodość przychodzi z wiekiem. S. Tym
Wiek to tylko liczba
------------------------------------------------------------------------

Były:
Varadero 1000
Drag Star 1100
Drag Star 650
Jawa 250

Awatar użytkownika
Roblew1985
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 560
Rejestracja: pt sie 08, 2014 12:06 pm
Imię: Robert
Marka motocykla: Honda
Model: VFR1200X
Rocznik: 2012
Lokalizacja: DE14979 Birkenhain

Re: Bałkany 2017

#3 Post autor: Roblew1985 »

Termin wyjazdu 24 czerwca - nie podlegający modyfikacjom? Ja wyjeżdżam 28/29 kwietnia ze zdecydowanym azymutem na Czarnogóre i jej błogie górskie winkle :)) :))

Awatar użytkownika
waldeman
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 826
Rejestracja: ndz sie 03, 2014 8:36 am
Imię: Waldek
Marka motocykla: BMW GS
Model: F 800 ADV
Rocznik: 2016
Lokalizacja: Bogatynia

Re: Bałkany 2017

#4 Post autor: waldeman »

Jeżeli mogę coś podpowiedzieć , to zmień trasę przejazdu z Kotoru na Vidokovac . Wybierz trasę P1 - Kotor - Cetynia. Ilość agrafek i widoki z trasy są legendarne , to trzeba zobaczyć . Po drodze polecam tyrolkę nad przełęczą ( bardzo wysoko zaczepione liny ) koszt tylko 10 euro , a na obiad zatrzymaj się w restauracji pod mauzoleum - polecam jagnięcinę . Noclegi w Czarnogórze nie powinny być problemem , ja jechałem na tzw. żywioł i nie było problemów z kwaterami .
:) :) :) :) :) :) :) :) :)

Awatar użytkownika
ANTEK
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 718
Rejestracja: pt kwie 08, 2016 8:28 pm
Imię: Rafał
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000 VARADERO
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Dobroń (Łódzkie)
Kontakt:

Re: Bałkany 2017

#5 Post autor: ANTEK »

Roblew1985 pisze:Termin wyjazdu 24 czerwca - nie podlegający modyfikacjom? Ja wyjeżdżam 28/29 kwietnia ze zdecydowanym azymutem na Czarnogóre i jej błogie górskie winkle :)) :))
Tylko wakacje inny termin odpada ze względu na małolatów.
Jedź SZYBKO tam gdzie WOLNO

Awatar użytkownika
ANTEK
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 718
Rejestracja: pt kwie 08, 2016 8:28 pm
Imię: Rafał
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000 VARADERO
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Dobroń (Łódzkie)
Kontakt:

Re: Bałkany 2017

#6 Post autor: ANTEK »

waldeman pisze:Jeżeli mogę coś podpowiedzieć , to zmień trasę przejazdu z Kotoru na Vidokovac . Wybierz trasę P1 - Kotor - Cetynia. Ilość agrafek i widoki z trasy są legendarne , to trzeba zobaczyć . Po drodze polecam tyrolkę nad przełęczą ( bardzo wysoko zaczepione liny ) koszt tylko 10 euro , a na obiad zatrzymaj się w restauracji pod mauzoleum - polecam jagnięcinę . Noclegi w Czarnogórze nie powinny być problemem , ja jechałem na tzw. żywioł i nie było problemów z kwaterami .
Tak wiem mam zamiar jechać właśnie tą trasą. Nie wiem dlaczego ale mapy gogle prowadzą mnie do okoła
Jedź SZYBKO tam gdzie WOLNO

Awatar użytkownika
waldeman
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 826
Rejestracja: ndz sie 03, 2014 8:36 am
Imię: Waldek
Marka motocykla: BMW GS
Model: F 800 ADV
Rocznik: 2016
Lokalizacja: Bogatynia

Re: Bałkany 2017

#7 Post autor: waldeman »

ANTEK pisze: Tak wiem mam zamiar jechać właśnie tą trasą. Nie wiem dlaczego ale mapy gogle prowadzą mnie do okoła
Bo dla krawaciarzy z Google maps ta droga wygląda jak ścieżka kozic górskich - tak sobie myślę ^^
:) :) :) :) :) :) :) :) :)

Awatar użytkownika
kargulo
Rekrut
Posty: 46
Rejestracja: ndz sie 07, 2016 9:45 pm
Imię: Piotr
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Henryków-Urocze
Kontakt:

Re: Bałkany 2017

#8 Post autor: kargulo »

jak chcesz to zapraszam na mojego bloga, jest obszerna relacja z wyjazdyu na bałkany w 2013 chyba roku. jest kilka fajnych miejscówek na noclegi i może sie kilka informacji przyda.

Pozdro
Honda VFR 750 --> Honda VFR 800fi --> Honda Varadero XL1000
http://www.pkarwowski.pl/moto - mój blog motocyklowy

Awatar użytkownika
ostry4td
Rekrut
Posty: 33
Rejestracja: pn lip 11, 2016 7:00 pm
Imię: Michał
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Białystok

Re: Bałkany 2017

#9 Post autor: ostry4td »

Ze swojej strony mogę Ci podpowiedzieć coś na temat Balatonu. Dla mnie nie jest on jakimś cudem natury, wole nasze mazurskie jeziora. Byłem tam w ubiegłym roku motocyklem. Nocowałem na Aranypart Kemping w Siofok. Jeżeli szukasz spokoju to odradzam ten kemping bo to istna imprezownia, w nocy się nie wyśpisz ;p Ceny wygórowane nawet na kempingu zwłaszcza jeżeli będziesz chciał zameldować się przed południem. Budapeszt gorąco polecam, jest przepiękny dużo zwiedzania i wszystko blisko siebie. Po drodze pola słonecznikowe, stragany z owocami co jakiś czas. Reszta na krótko: Miskolc Cave bath - nie polecam; trasa Miszkolc-Eger przez Bukki Nemzeti Park- polecam. Eger- klimatyczne spokojne miasteczko dobre na nocleg. Aaaa polecam jeszcze Heviz

Awatar użytkownika
ANTEK
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 718
Rejestracja: pt kwie 08, 2016 8:28 pm
Imię: Rafał
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000 VARADERO
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Dobroń (Łódzkie)
Kontakt:

Re: Bałkany 2017

#10 Post autor: ANTEK »

ostry4td pisze:Ze swojej strony mogę Ci podpowiedzieć coś na temat Balatonu. Dla mnie nie jest on jakimś cudem natury, wole nasze mazurskie jeziora. Byłem tam w ubiegłym roku motocyklem. Nocowałem na Aranypart Kemping w Siofok. Jeżeli szukasz spokoju to odradzam ten kemping bo to istna imprezownia, w nocy się nie wyśpisz ;p Ceny wygórowane nawet na kempingu zwłaszcza jeżeli będziesz chciał zameldować się przed południem. Budapeszt gorąco polecam, jest przepiękny dużo zwiedzania i wszystko blisko siebie. Po drodze pola słonecznikowe, stragany z owocami co jakiś czas. Reszta na krótko: Miskolc Cave bath - nie polecam; trasa Miszkolc-Eger przez Bukki Nemzeti Park- polecam. Eger- klimatyczne spokojne miasteczko dobre na nocleg. Aaaa polecam jeszcze Heviz
Dzięki (ostry4td) za info. Właśnie takie informacje i porady mnie interesują. W Budapeszcie jest ,,Dom Polski'' Óhegy utca 11, Budapest, 1103 Węgry tam się zatrzymam na nocleg i zwiedzanie Budy i Pesztu :hystery:
Jedź SZYBKO tam gdzie WOLNO

Awatar użytkownika
ostry4td
Rekrut
Posty: 33
Rejestracja: pn lip 11, 2016 7:00 pm
Imię: Michał
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Białystok

Re: Bałkany 2017

#11 Post autor: ostry4td »

My nocowaliśmy kilka km od centrum, dojazd był bardzo prosty bo pociągiem nad sam Dunaj praktycznie ;) Koniecznie spróbuj "kurtoskalacs" no i langosza. Ja zawiodłem się na zupie węgierskiej, ale może po prostu źle trafiłem. W tym roku jadę z żoną do Chorwacji, miejsca podobne do Twoich, z tym że wyjeżdżam 4 czerwca ;) w planach właśnie Plitwickie Jeziora, później 3 dni w Dubrowniku stamtąd będzie na pewno wypad do Czarnogóry na jeden dzień i później 7 dni w Makarskiej. Wrócę jeszcze przed Twoim wyjazdem i postaram się napisać jak było. Pozdro ;)

Powiedz mi czy jakoś specjalnie przygotowujesz motocykl do takiej dalekiej podróży? Jakieś zapasowe linki sprzęgła czy gazu, pompa paliwa? Pytam o takie rzeczy typowo techniczne, mam varadero od roku i na razie nic się w nim nie zepsuło. Oczywiste jest sprawdzić płyny, klocki, ogumienie, oświetlenie. Brałem ze sobą zapasowe żarówki, bezpieczniki, kamizelki odblaskowe, zestaw naprawczy koła( taki do łatania dziur i zbiorniczki z powietrzem do pompowania) apteczke i to wszystko. Na szczęście nic się nie przydało.

Awatar użytkownika
ANTEK
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 718
Rejestracja: pt kwie 08, 2016 8:28 pm
Imię: Rafał
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000 VARADERO
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Dobroń (Łódzkie)
Kontakt:

Re: Bałkany 2017

#12 Post autor: ANTEK »

Wszystko może się zdarzyć, nawet nówka może się zepsuć :down:
Kupiłem linkę sprzęgła i regulator napięcia - zabiorę je w razie czego. Akumulator mam nowy.
Ja też kupiłem viaderko w kwietniu zeszłego roku, zrobiłem 14400km i tylko wymieniłem akumulator. Tak że nie pomogę ci w tej kwestii, sam się uczę :isok2:
Jest to mój pierwszy wyjazd i myślę że nie ostatni :clap:
http://togdzieteraz.pl/2016/10/14/lista ... tocyklowa/
Jedź SZYBKO tam gdzie WOLNO

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Bałkany 2017

#13 Post autor: melon1968 »

Viadro to nie prom kosmiczny ;D .Przed takim wyjazdem sprawdził bym stan napędu,linek,kostek elektrycznych.
A ja wybieram się w tamte strony w połowie czerwca. :happyhand:
Noclegi na podróż rezerwuje na booking.com od paru lat,nawet w kraju.

JanuszCh
Uczy się jeździć
Posty: 77
Rejestracja: ndz sty 19, 2014 9:30 pm
Imię: Janusz
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL 1000
Rocznik: 2003
Lokalizacja: Dubiecko

Re: Bałkany 2017

#14 Post autor: JanuszCh »

Ja również mam w planie ten kierunek, jednak termin trochę inny. Start planuję na 10 lipca.

Awatar użytkownika
leszek72
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 501
Rejestracja: pn mar 23, 2015 11:55 am
Imię: Leszek
Marka motocykla: BMW R1250GS
Model: R1250GS
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Kraków

Re: Bałkany 2017

#15 Post autor: leszek72 »

melon1968 pisze:Viadro to nie prom kosmiczny ;D .Przed takim wyjazdem sprawdził bym stan napędu,linek,kostek elektrycznych.
A ja wybieram się w tamte strony w połowie czerwca. :happyhand:
Noclegi na podróż rezerwuje na booking.com od paru lat,nawet w kraju.
Może gdzieś się spotkamy :) Ja /My/ startujemy 14.06 i tutaj masz plan, miejscówki noclegowe się zmieniają w zależności od ceny na booking https://onedrive.live.com/?authkey=%21A ... 219DB795F4

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podróże zagraniczne - planowane”