kurs przedmedyczny dla motocyklistów z w-wy i okolic

Lokalne pogawędki i spotkania
Wiadomość
Autor
krzysimirn
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 3
Rejestracja: wt mar 15, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

kurs przedmedyczny dla motocyklistów z w-wy i okolic

#1 Post autor: krzysimirn »

Witam Was wszystkich. Mam do was jedno pytanie czy interesowało by grupę warszawską szkolenie przedmedyczne które można by dla was zorganizować za darmo popołudniami na Warszawskim Ursynowie. Skończyliśmy już kurs dla Transalp-ów , jesteśmy na końcówce z Afrykami. Planujemy 6 spotkań po 3 h w środy od godz 18.00 i mniej więcej w taki sam sposób moglibyśmy zorganizować to dla Was. Z TCP i At zgłaszało się po 15-20 osób, a że mam "zielone światło" ze stowarzyszenia w którym działam społecznie, na organizowanie cyklicznych zajęć tego typu dla motocyklistów na terenie w-wy pomyślałem że następną grupą mogli by być ludzie z zaprzyjaźnionego forum. Taka wiedza przyda się zarówno przy dłuższych wyprawach jak i w domowych sytuacjach więc może warto

Co wy na to Byli by chętni

Awatar użytkownika
Gebels
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 479
Rejestracja: pn wrz 14, 2009 11:59 pm
Lokalizacja: Chotomów
Kontakt:

#2 Post autor: Gebels »

za ile i ile by trwało? Czy każdy miałby być 6 razy po 3h czy raz 3h?
Nie dyskutuj z idiotą - bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu,
a potem pokona doświadczeniem.

vipkojot
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 204
Rejestracja: wt mar 23, 2010 4:01 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: kurs przedmedyczny dla motocyklistów z w-wy i okolic

#3 Post autor: vipkojot »

krzysimirn pisze:.. zorganizować za darmo ....
krzysimirn pisze:... Planujemy 6 spotkań po 3 h
Ale chyba kurs 3 godzinny, bo nie wyobrażam sobie 6 razy po 3

Awatar użytkownika
Wild Hog
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 484
Rejestracja: pn maja 24, 2010 1:22 am
Imię: Sylwek
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000V
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Londek

#4 Post autor: Wild Hog »

Raczej 6 razy po 3 godziny... Pierwszej i w ogóle pomocy (przed)medycznej chyba (moim zdaniem) ciężko nauczyć się zaledwie w trzy godziny....
Bond. James Bond.

krzysimirn
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 3
Rejestracja: wt mar 15, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

#5 Post autor: krzysimirn »

przerobiliśmy to z Transalpami w Warszawie a teraz powiedzmy, że pomalutku kończymy już z Afrykami. Spotkań musi być 5-6 x 3h bo inaczej to za mało czasu będzie. W takiej formie tj 5-6 spotkań w środy od 18.00 możemy to zorganizować za darmo dla Was bo mamy wtedy udostępnioną salę z rzutnikami itd. oczywiście można to zrobić w weekend lub w innej formie ale musiały by pojawić się wtedy dla was jakieś koszty pewnie rzędu 30-50 zł w zależności od grupy ale nam chodzi o to żeby zrobić to ZA DARMO bo w tej formie my angażujemy się po pracy na 1-2 h (jak jest kliku instruktorów to wychodzi że prowadza jakiś blok zajęć i na całym kursie angażują się na 2h więc nie jest to żadnym obciążeniem wtedy) i nic nas to nie kosztuje, nie zarywamy dnia w pracy a sala jest udostępniona tez za darmo w tych dniach i w proponowanych godzinach. Jeszcze jedno, nie mówię ze to będzie od ręki bo po Afrykach możliwe że będzie parę osób z DLek , XTZtów a i kilka osób z Transalpów się znów zgłosiło którzy nie załapali się na pierwszy kurs. Nie wiem jeszcze ile ich wszystkich będzie, jak nie za wiele to spokojnie możemy zrobić to razem z nimi. Zastanówcie się wiec na razie czy byście chcieli w tej bezpłatnej formie brać udział. Bo jak się już zdecydujecie to fajnie by było żeby w trakcie nie okazało się że z np: 20 zgłoszonych osób nagle zaczyna przyjeżdżać 5-10. Robimy to za darmo żeby podnosić bezpieczeństwo na drogach i żeby zmieniać wizerunek motocyklisty na drodze ale angażując się w takie przedsięwzięcie na zasadach non profit oczekiwalibyśmy żeby osoby które się zgłoszą też poważnie to traktowały i przychodziły na te zajęcia. Organizujemy to jako Ochotnicza Straż Pożarna o specjalności medycznej, jak wspominałem robimy to jako część założonej przez nas edukacji społecznej ale tez chcemy żeby nasza praca była traktowana poważnie i z szacunkiem bo w końcu poświęcamy innym swój wolny czas.

Czarny
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 758
Rejestracja: wt lip 15, 2008 11:06 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000VA
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Warszawa Wawer

#6 Post autor: Czarny »

1. Czarny

krzysimirn
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 3
Rejestracja: wt mar 15, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

#7 Post autor: krzysimirn »

Wstępnie proponuję nowy początek kursu na 01.06, czerwiec ma akurat 5 środek więc z całością wyrobimy się w czerwcu i lipiec/sierpień robimy przerwę na wyjazdy itd. (ewentualnie dla chętnych może coś w jakiś weekend przygotujemy) ale samych kursów to już nie przewidujemy- wiadomo wakacje każdy chce mieć. We wrześniu już się ustawiła grupa VFRek więc następny będzie dość odległy.

Chętni na termin czerwcowy musza mi podesłać na adres emial krzysztof.nowak@sofr.pl swoje dane czyli imię, nazwisko, adres email który w miarę regularnie odbierają oraz numer telefonu do kontaktu. Dane muszę zestawić jako listę i przekazać do państwowej instytucji która udostępniła nam pomieszczenia do prowadzenia zajęć. W pierwszym mailu podam miejsce itd.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mazowieckie”