Jak ożywić naszą regionalną część forum?

Lokalne pogawędki i spotkania
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Staszek1
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 605
Rejestracja: pt cze 30, 2017 10:26 am
Imię: Staszek
Marka motocykla: KTM
Model: 1090 ADV R
Rocznik: 2018
Lokalizacja: Milanówek

Jak ożywić naszą regionalną część forum?

#1 Post autor: Staszek1 »

Szanowni koledzy i koleżanki oczywiście :)
Na naszej - mazowieckiej - części forum jakiś bezruch zapanował (o ile w ogóle kiedyś wrzało).
Wydaje mi się, że forum ogólne to niespożyta kopalnia wiedzy i pomysłów (która działa i ma się całkiem nieźle), a lokalne jej części idealnie mogą posłużyć do integracji ludzi.
Dorze jest o czymś przeczytać, obejrzeć zdjęcia - ale lepiej podjechać zobaczyć i porozmawiać.
Fajnie jest mieć świadomość, że ktoś z okolicy (w przypadku naszych maszyn to ta okolica może być całkiem rozległa [:DD] ) ma podobne zainteresowania, też w wolnych chwilach jeździ, a w razie potrzeby deklaruje pomoc.
(choć może tylko mi się tak wydaje bo stary już jestem 40+)
Może warto zrobić listę osób, które w razie takiej właśnie "potrzeby" są gotowe i chętne spotkać się, porozmawiać, wypić kawę, wesprzeć wiedzą techniczną, użyczyć narzędzi, wybrać się na wspólną przejażdżkę - bliższą lub dalszą, czy co tam komu do głowy wpadnie.
(wiem, że sezon to raczej ma się ku końcowi, ale rozpoczyna się nowy - napraw i modyfikacji)
Jakieś inne pomysły, sugestie mile widziane

Ja się wpisuje:
1. Staszek1 (Milanówek)
Podróżować to żyć.
(Hans Christian Andersen)

Awatar użytkownika
Pegaz
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 389
Rejestracja: śr sty 04, 2017 10:33 pm
Imię: Paweł
Marka motocykla: Yamaha
Model: Super Tenere 1200
Lokalizacja: Międzyborów

Re: Jak ożywić naszą regionalną część forum?

#2 Post autor: Pegaz »

Podpisuje się kolego pod Twoimi słowami tylko nie pod tymi, że stary jesteś. Jestem z tego samego powiatu co Ty (Międzyborów) i też mam 40 lat (tylko z małym minusem) Jak coś to jakiś tam garaż, narzędzia mam i w razie czego co będę wiedział to podpowiem.

Awatar użytkownika
PEPE64
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 992
Rejestracja: czw cze 22, 2017 11:45 pm
Imię: Piotr
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: 51.717457, 19.228985

Re: Jak ożywić naszą regionalną część forum?

#3 Post autor: PEPE64 »

Staszek1 pisze:Szanowni koledzy i koleżanki oczywiście :)
Na naszej - mazowieckiej - części forum jakiś bezruch zapanował (o ile w ogóle kiedyś wrzało).
Wydaje mi się, że forum ogólne to niespożyta kopalnia wiedzy i pomysłów (która działa i ma się całkiem nieźle), a lokalne jej części idealnie mogą posłużyć do integracji ludzi.
Dorze jest o czymś przeczytać, obejrzeć zdjęcia - ale lepiej podjechać zobaczyć i porozmawiać.
Fajnie jest mieć świadomość, że ktoś z okolicy (w przypadku naszych maszyn to ta okolica może być całkiem rozległa [:DD] ) ma podobne zainteresowania, też w wolnych chwilach jeździ, a w razie potrzeby deklaruje pomoc.
(choć może tylko mi się tak wydaje bo stary już jestem 40+)
Może warto zrobić listę osób, które w razie takiej właśnie "potrzeby" są gotowe i chętne spotkać się, porozmawiać, wypić kawę, wesprzeć wiedzą techniczną, użyczyć narzędzi, wybrać się na wspólną przejażdżkę - bliższą lub dalszą, czy co tam komu do głowy wpadnie.
(wiem, że sezon to raczej ma się ku końcowi, ale rozpoczyna się nowy - napraw i modyfikacji)
Jakieś inne pomysły, sugestie mile widziane

Ja się wpisuje:
1. Staszek1 (Milanówek)

W sumie, to jesteśmy sąsiadami (łódzkie i mazowieckie), ale lista na łódzkie powinna być osobna. A może nie? Lista Sympatyków wynosi 57 osób :ekhm:
Motorynka Romet 50, WSK 175 Kobuz, WSK 175 Perkoz, Pannonia 250, CZ350 ((6V), CZ350 (12V), Jawa 350TS, Suzuki Savage LS650, Honda Transalp 600, Honda Varadero 1000.

Awatar użytkownika
Staszek1
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 605
Rejestracja: pt cze 30, 2017 10:26 am
Imię: Staszek
Marka motocykla: KTM
Model: 1090 ADV R
Rocznik: 2018
Lokalizacja: Milanówek

Re: Jak ożywić naszą regionalną część forum?

#4 Post autor: Staszek1 »

Pewnie, że może być jedna.
Szybciej dojadę do Łodzi niż do Wawra
:rotfl2:
Podróżować to żyć.
(Hans Christian Andersen)

Awatar użytkownika
PEPE64
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 992
Rejestracja: czw cze 22, 2017 11:45 pm
Imię: Piotr
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: 51.717457, 19.228985

Re: Jak ożywić naszą regionalną część forum?

#5 Post autor: PEPE64 »

...jak tak, to się dopisuję :)

Ja się wpisuje:
1. Staszek1 (Milanówek)
2.PEPE64 (Lutomiersk)
Motorynka Romet 50, WSK 175 Kobuz, WSK 175 Perkoz, Pannonia 250, CZ350 ((6V), CZ350 (12V), Jawa 350TS, Suzuki Savage LS650, Honda Transalp 600, Honda Varadero 1000.

Awatar użytkownika
michalwnuk4
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 726
Rejestracja: śr paź 29, 2014 10:58 pm
Imię: michal
Marka motocykla: honda
Model: varadero 125
Rocznik: 2004
Lokalizacja: wołomin

Re: Jak ożywić naszą regionalną część forum?

#6 Post autor: michalwnuk4 »

My z małymi viaderkami (ale nie tylko, część ludzi przesiadła się na większe maszyny) z okolic działamy cały czas,w sezonie przynajmniej raz,dwa razy w miesiącu organizowany jest lokalny spocik z ogniskiem i kiełbaskami, zawsze jest kilka maszyn i ciekawych ludzi w różnym wieku, przeważnie 30+ :) Organizujemy nie zawsze w weekendy ale i w środku tygodnia przeważnie od 17-18. Będę wrzucał informacje o spotkaniach i jak ktoś z okolicy będzie miał ochotę to zapraszam :)

Rav94
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 15
Rejestracja: pt cze 23, 2017 11:00 pm
Imię: Rafał
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000V
Rocznik: 2005
Lokalizacja: WWL

Re: Jak ożywić naszą regionalną część forum?

#7 Post autor: Rav94 »

Jakby co to ja się piszę, jak będziecie coś organizować to dawaj znać. O ile czas pozwoli (w tygodniu długo pracuję) to chętnie przyjadę na jakiś spocik :)

Awatar użytkownika
michalwnuk4
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 726
Rejestracja: śr paź 29, 2014 10:58 pm
Imię: michal
Marka motocykla: honda
Model: varadero 125
Rocznik: 2004
Lokalizacja: wołomin

Re: Jak ożywić naszą regionalną część forum?

#8 Post autor: michalwnuk4 »

Po majówce coś będziemy działać, byłeś może na rozpoczęciu sezonu w Kobyłce, widziałem 3 duże Varadero

Rav94
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 15
Rejestracja: pt cze 23, 2017 11:00 pm
Imię: Rafał
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000V
Rocznik: 2005
Lokalizacja: WWL

Re: Jak ożywić naszą regionalną część forum?

#9 Post autor: Rav94 »

Niestety nie byłem.

Dopiero dzisiaj odbieram moto od mechanika.

Na zakończeniu byłem w Kobyłce w tamtym roku, ale słabo trochę wyszło bo padł mi wtedy akumulator. Może mnie widziałeś jak walczyłem z Wiadrem przy bramie z kumplem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mazowieckie”