zaczep przedniego zacisku hamulca prawy

Tematy związane z częściami zamiennymi do Hondy Varadero.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
boras
Uczy się jeździć
Posty: 83
Rejestracja: pn mar 31, 2008 7:58 pm
Imię: Maciek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero SD02
Rocznik: 2003
Lokalizacja: Świnoujście

zaczep przedniego zacisku hamulca prawy

#1 Post autor: boras »

Witam jak w temacie poszukuję takiego elementu co sie mocuje zacisk tarczy do przedniego widelca z prawej strony. ostatnio zapomniałem o blokadzie na tarczę i ruszyłem. nie za mocno ruszyłem ale szczęśliwy byłem że go nie położyłem i że go utrzymałem na nodze bo chciał sie położyć. ale moja radość nie trwała długo jak zobaczyłem że zacisk nie jest na swoim miejscu.
niestety przydarzyło mi sie to w trasie a w zasadzie u brata we Wrocławiu w niedziele a czas wracać do domu więc szybki demontaż zacisku mocowanie go do widelca zapinkami i w drogę, trochę miałem słabsze hamulce ale dojechałem przeszło 540 km.
Moje pytanie do was gdzie dostanę taki element???
może ktoś już miał podobną historię?? jakaś rada gdzie zakupić coś takiego??

Awatar użytkownika
zalmen3
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 563
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 9:21 am
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

#2 Post autor: zalmen3 »

Mozesz poszukac na Allegro uzywke; nowe sprzedawane sa w komplecie ze szpilka i prowadnica klockow, calosc kosztuje 575,80 zeta.
Inna sprawa jest taka, ze warto sprawdzic czy czasem uszkodzeniu nie ulegly tylko szpilki a nie caly stelaz - jezeli tylko szpilki to sa one w cenie 45,42 ta wkrecana w korpus zacisku i 8,59 ta wkrecana w stelaz, wiec wychodzi znacznie taniej.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
boras
Uczy się jeździć
Posty: 83
Rejestracja: pn mar 31, 2008 7:58 pm
Imię: Maciek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero SD02
Rocznik: 2003
Lokalizacja: Świnoujście

#3 Post autor: boras »

a czy ktoś z was sie orientuje czy ta cześć nie występuje w innych motocyklach hondy?? na allegro nie ma nic aktualnie a nie wiem czy szukać w innych motocyklach.

Awatar użytkownika
boras
Uczy się jeździć
Posty: 83
Rejestracja: pn mar 31, 2008 7:58 pm
Imię: Maciek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero SD02
Rocznik: 2003
Lokalizacja: Świnoujście

#4 Post autor: boras »

mam już zdjęcie tego co mi pękło
Obrazek

Awatar użytkownika
lord wiader
Uczy się jeździć
Posty: 76
Rejestracja: sob cze 21, 2008 11:42 am
Lokalizacja: Józefosław

#5 Post autor: lord wiader »

przerabiałem ten temat.sytuacja identyczna. pękło ci jarzmo mocowania zacisku do widelca. niestety masz tylko dwie możliwości: 1. albo szukać używek na allegro (istnieje szansa, że znajdziesz) albo kupujesz w hondzie. koszt ok. 300-400 pln o ile dobrze pamiętam. w razie czego mam fiszkę i szczegóły w korespondencji mailowej ale mogę udostępnić dopiero w poniedziałek, ponieważ wszystko jest na kompie w pracy.
http://www.hondavaradero.pl/phpBB2/view ... ght=zacisk
niech mocz będzie z tobą...
Varadero XL 1000V

Zubatini
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 8
Rejestracja: czw wrz 08, 2011 3:35 pm
Lokalizacja: Gliwice

#6 Post autor: Zubatini »

hey;) sytuacja dobrze mi znana - przerabialem ja 2krotnie w ciagu 48h xD skleroza nie boli tylko kosztuje... w hondzie ok 500zl...

moja rada - poszukac jarzma z xx, pierwsze modele (ten sam system ham.) - u mnie pasowalo jak ulal do viaderka z 97, koszt zabawy - od 50zl/szt + ew.wysylka (po 120 chodza juz z zaciskiem).

WAZNE:
Przed zakupem najpierw wyslac do oferenta skan ze zwymiarowanym wlasnym jarzmem (odrys), on niech sprawdzi wymiary i jak bedzie wsio ok to dopiero dobijac tranzakcji.. i zadbac by jarzmo bylo z bolcami i z ta metalowa mala blaszka!


zaslyszane - ponoc pasuja rowniez z vfr 800 i xx11 - moze ktos kiedys to potwierdzi?

na aukcjach jest tego pelno, a do naszych viader bida z nedza..

Pozdrawiam ;)

Kuba-car
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 567
Rejestracja: sob lut 05, 2011 3:41 pm

#7 Post autor: Kuba-car »

Zubatini :roll:
Odpowiadasz na posta z 2009r.. :shock:

Pablo-XL
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 252
Rejestracja: czw sty 28, 2010 11:33 am
Lokalizacja: BORNE SULINOWO

#8 Post autor: Pablo-XL »

:shock: :shock: :shock: :D :D :D
pozdro
PABLO-XL
Novus Ordo Seclorum

Bledy w pisowni sa celowe, zamierzone i chronione prawami autorskimi Ÿ
Uzywanie podobnych bledow jest zakazane i bezprawne Ÿ

Zubatini
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 8
Rejestracja: czw wrz 08, 2011 3:35 pm
Lokalizacja: Gliwice

#9 Post autor: Zubatini »

wiem wiem... widzialem daty xD nowsze mi jakos nie wyskoczyly, a w chwili krytycznej wlasnie te wujek google raczyl mi zapodac - wiec i niech inni skorzystaja - a mysle ze problem nie jest az tak sporadyczny skoro na 20 handlarzy czesci do viadra nikt nie mial tego jarzma ;P a wiadro nabylem dopiero w tym roku wiec i problem dla mnie byl swierzy ;P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Części zamienne”