zakup anakee - pytanie do użytkowników

Tematy związane z częściami zamiennymi do Hondy Varadero.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
mario
Uczy się jeździć
Posty: 52
Rejestracja: czw kwie 16, 2009 4:19 pm
Lokalizacja: Poznań

zakup anakee - pytanie do użytkowników

#1 Post autor: mario »

kurka chce zamówić - zmienić oponki z pilotów na anakee.
przeczytałem wszystko co dostępne na forach ale wkurza mnie poniższy test
http://www.motocykl-online.pl/artykuly/ ... ych_enduro

mówi że anakee to ostatnie miejsce jeżeli chodzi o suche nawierzchnie i wogóle dramat w zakrętach. Ja zmieniam z pilotów bo chciałem troszeczkę wjechać w drogi nieutwardzone ale ze 90% będę jexdził na asfalcie to nie chce wejść w laczki które w 90% będą się dramatycznie zachowywać na zakrętach. nie chce mi się wierzyć w ten test. prośba do użytkownikóów anaków 2 o komentarz czy nie przegieli z tą klasyfikacją. na żadnym z forów nie spotkałem się z tak złymi ocenami i mimo wszystko chce je wziąć.

Konrad
Zapalony motocyklista
Posty: 1254
Rejestracja: śr mar 07, 2007 11:58 am
Lokalizacja: paryż

#2 Post autor: Konrad »

http://www.metzelermoto.com/web/default.page

Ja Dakarem jeździłem na Metzelerach Tourance i polecam na każde warunki.
Autorem tekstu jest Markus Jahn czyli dziennikarz, ja bym sie zbytnio nie przejmował tym co piszą, pisza dobrze o tych co dali wiecej :wink:
najlepiej bazowac na doswiadczeniu kumpli.
A tak jak wczesniej pisałem na Chorwacji trzeba bardzo uważać jak jest mokry asfalt szczególnie na nacjonalkach, ślisko jak cholera.

Przemek
Zapalony motocyklista
Posty: 1353
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 12:14 am

#3 Post autor: Przemek »

Jeździłem i na anakch i na pilotach. Anaki są lepsze na szutry i gorsze drogi, natomiast piloty na asfalt i rewela na mokrym.
Wg mnie anaki są bardziej uniwersalne i do wiadra bym polecał.
Na metzelerach tourance też jeździłem ale na poprzdenim modelu. Tragedia i masakra, szczególnie jak popadało. Podobno metzelery które wypuścili w ubiegłym roku są o niebo lepsze.
nieaktualne

Awatar użytkownika
zalmen3
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 563
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 9:21 am
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

#4 Post autor: zalmen3 »

Nie wiem jak piloty, bo nie jezdzilem na nich wiec nie porownam, ale ja na anakee slowa zlego powiedziec nie dam. Przez cale moje doswiadczenia mialem 1 (slownie: jeden) uslizg - zaraz po zmianie na noweczki zlozylem sie ostro w zakret i lekko poplynelo tylne kolo. Zwalam to na warstwe "szuwaxu" ktory jest zawsze na nowych oponkach - potem niebylo zadnych problemow, ani w deszczu, ani w upale. Minus taki ze szybko znikaja - 10 - 15 tysi i po oponkach :wink:

Awatar użytkownika
mario
Uczy się jeździć
Posty: 52
Rejestracja: czw kwie 16, 2009 4:19 pm
Lokalizacja: Poznań

#5 Post autor: mario »

tak też myślałem, ze za duzo ludzi na tym jexdzi chwali zeby znakee nie chodziły po suchym. co do znikania to podobnież w anakach 2 w związku z dwoma mieszankami gumy już tak szybko się nie zużywają więc mam nadzieje ze 2 sezony pojexdze.

paweł76
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 23
Rejestracja: ndz gru 20, 2009 1:11 pm
Lokalizacja: Zaniemyśl k/Poznania

#6 Post autor: paweł76 »

Przemek pisze:Na metzelerach tourance też jeździłem ale na poprzdenim modelu. Tragedia i masakra, szczególnie jak popadało. Podobno metzelery które wypuścili w ubiegłym roku są o niebo lepsze.
Witam !!!
Ja Metzelery zakładałem w czerwcu, z bardzo świeżutkim DOTem a "wczuwałem się" w nie w wyjątkowo deszczowy czerwcowy tydzień w Rumunii...Wg mnie są to całkiem dobre-uniwersalne kapcie. Wiadomo, że na mokrym winkli zbyt nisko nie domykałem, ale ani razu nie miałem jakiejś kryzysowej sytuacji czy uślizgu... Komplet w okolicach 850 zł tutaj:
http://www.moto-gum.pl/
Pozdrawiam Paweł

JAQB
Zapalony motocyklista
Posty: 740
Rejestracja: śr paź 15, 2008 9:42 pm

#7 Post autor: JAQB »

Zeszły sezon przejeździłem na MTourancach i stwierdzm, że to bardzo dobra opona enduro z jednym małym ale... dopóki nie popada(tak jak pisał wcześniej Przemek), bo w deszczu zachowują się beznadziejnie. Teraz zmieniłem na Trail Attacki no i na ostatniej jajcarni, gdzie dosyc mocno padało, na winklach przycierałem kolanami, takie trzymanie... :mrgreen: , a tak naprawdę to na asfatl rewelacja, a na szuterku też pusciłem się za Dukiim(chociaż to że nie mogłem jego dogonić-zwalam na opony :mrgreen: )

Grzesiek
Zapalony motocyklista
Posty: 845
Rejestracja: pt sty 04, 2008 3:52 pm
Lokalizacja: KRAKÓW

#8 Post autor: Grzesiek »

Przejechalem na Anakach ponad 60 tys km , prawie 21tys Viaderkiem i ponad 40 tys GS'em .
Uważam ,ze opona jest super w każdych warunkach ( za wyjątkiemm kopnego piachu :wink: :lol: ) zarówno na mokrym jak i suchym asfalcie .
Nigdy nie miałem żadnej "dziwnej " sytuacji .
W nowym GSie zmieniłem oryginalne Bridgestony na Anakee 2
Znam paru trochę jeżdżących gości i uzywają głównie Anakee ...
Podróżuje się nie po to , aby dotrzeć do celu, ale po to , żeby być w podróży .

smutek
Zapalony motocyklista
Posty: 1424
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 10:07 am
Lokalizacja: warszawa

#9 Post autor: smutek »

Grzesiek pisze: Znam paru trochę jeżdżących gości i uzywają głównie Anakee ...
Ja też kilku znam :D :D :D
KTM 640 RALLY MADAFAKA- W TRAKCIE ODZYSKIWANIA ŚWIETNOŚCI PO FUCK UP-ie W MOTOCHALLENGE SERWIS
http://www.facebook.com/d.smutkiewicz

Awatar użytkownika
Krzysiek
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 360
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 6:55 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#10 Post autor: Krzysiek »

Właśnie założyłem świeżą Anakee, po przejechaniu na poprzednim 19000. Bardzo dobre opony.
Napis próbny

Awatar użytkownika
mario
Uczy się jeździć
Posty: 52
Rejestracja: czw kwie 16, 2009 4:19 pm
Lokalizacja: Poznań

#11 Post autor: mario »

no tak właśnie myślałem, że w większosci jednak opinie są poztywne wchodzę w to, na allegro 840pln komplecik anaków dwójek z konca 2009

Baza
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 237
Rejestracja: śr lip 30, 2008 5:08 pm
Lokalizacja: Żywiec

#12 Post autor: Baza »

Dobra cena.Pilot Road nie wyrwiesz poniżej 1k

Przemek
Zapalony motocyklista
Posty: 1353
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 12:14 am

#13 Post autor: Przemek »

zalmen3 pisze: Minus taki ze szybko znikaja - 10 - 15 tysi i po oponkach :wink:
Na anakach I zrobiłem 20,5 kkm, większość po asfalcie.
nieaktualne

Czarny
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 758
Rejestracja: wt lip 15, 2008 11:06 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000VA
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Warszawa Wawer

#14 Post autor: Czarny »

Na Anakach można Viadrem wejść w zakręt do przytarcia podnóżkiem.
Warunkiem jest dobry, suchy asfalt, np zakopianka i trochę przymusu np brak hamulców. :twisted: :twisted: :twisted:
Na mokrym bardzo przyzwoite trzymanie jak omijasz pasy.
Na szutrach można nieźle polatać bokami.
Na piachu bryndza.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Części zamienne”