Amortyzator tylny SD02 abs

Tematy związane z częściami zamiennymi do Hondy Varadero.
Wiadomość
Autor
Kuba-car
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 567
Rejestracja: sob lut 05, 2011 3:41 pm

Amortyzator tylny SD02 abs

#1 Post autor: Kuba-car »

Witam.
pytanie mam do Was-z bagażem doświadczeń,czy jest skuteczna naprawa w/w amortyzatora[w Gdańsku taką usługę wykonuje firma Nagengast]??
A przy okazji-mam na zbyciu tylny amorek od SD 01/02 któren się okazał być skierowany pokrętłem reg.w przeciwną od mojego amorka stronę.
Pozdeawiam. 8) 8)

Kuba-car
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 567
Rejestracja: sob lut 05, 2011 3:41 pm

re

#2 Post autor: Kuba-car »

Regeneracja zdała egzamin-więc jak kto ma problem z centralnym amortyzatorem to f.ma z Gdańsk naprawia je skutecznie. :)
Jak długo pojeździ po naprawie to czas pokaże :roll:

vipkojot
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 204
Rejestracja: wt mar 23, 2010 4:01 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Lokalizacja: Nowy Sącz

#3 Post autor: vipkojot »

jakie koszty naprawy ??

Kuba-car
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 567
Rejestracja: sob lut 05, 2011 3:41 pm

re

#4 Post autor: Kuba-car »

Te finansowe to 350,te moralne :roll:
No cóż-ja przy okazji rozebrałem moto do reg.zaworów,zmian filta świec itd.. :oops: to trochę trwało :evil: :evil:
ale warto!!/a namiary na firmę masz w 1szym poście.
Pozdro 8)

vipkojot
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 204
Rejestracja: wt mar 23, 2010 4:01 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Lokalizacja: Nowy Sącz

#5 Post autor: vipkojot »

A jakie objawy byly z tym amortyzatorem ?
wylał sie olej czy coś podobnego. spadł do zera, brak regulacji...

Bo mój trochę "czeszczy" jak się huśtam na motorku :)
i mam lekkie obawy ...

Kuba-car
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 567
Rejestracja: sob lut 05, 2011 3:41 pm

re

#6 Post autor: Kuba-car »

Po pierwsze-plama po każdym jazdowaniu :lol:,z czasem było coraz mniej :roll:
Druga sprawa-coraz bardziej huśtał się tył,a przy większych(dozwolonych-to dla cenzora)prędkościach tylne koło było niestabilne i to b.mocno :twisted:
łatwo zauważyć ubytki tłumienia-jak zestawiasz moto z centralnej podstawki to powinno wykonać po zeskoku tylko ruch w górę,moje się przed naprawą pare razy bujnęło :?No i jazda z kuframi-to było jak cyrk obwoźny :lol: Wszystko w środku latało,a jak plecki pracowały :shock:

Barył
Rekrut
Posty: 38
Rejestracja: śr sie 06, 2008 10:16 am
Lokalizacja: Warszawa

#7 Post autor: Barył »

Witam jak sprawuje się amor po regulacji ? Mam ten sam problem i będę wysyłał do Gdańska . A i skąd ta różnica wpokrętle (angol ) ?

Kuba-car
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 567
Rejestracja: sob lut 05, 2011 3:41 pm

re

#8 Post autor: Kuba-car »

Jaka różnica :?:
Są tylko 2 wersje-z lub bez ABS. Z systemem ABS nie było miejsca na wyprowadzenie pokrętła na prawą stronę-bo tam już jest w/w rozdzielacz hamowania. Taki amor ma dołożony system napinania sprężyny przez hydraulikę a element którym napinasz jest z lewej strony. Dodatkowo dołożono sterowanie twardością-charakterystyką tłumienia.Poczytaj na forum-temat dość dobrze opisany. :!:

xxlpop
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 15
Rejestracja: śr cze 15, 2011 9:47 pm
Lokalizacja: jawiszowice

#9 Post autor: xxlpop »

witam,
panowie a co ze sprężyną
też mi się wylał amor i będe wysyłał do gdańska ale zastanawiam się nad sprężyną. czy ktoś wie gdzie kupić i jak i co???
dzięki za odpowiedź.
paweł.

xxlpop
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 15
Rejestracja: śr cze 15, 2011 9:47 pm
Lokalizacja: jawiszowice

#10 Post autor: xxlpop »

Witam, szanowni koledzy ponawiam prośbę.
Okazało się że mój amor jest do nie uratowania, nie da się go naprawić.
Proszę o info gdzie mogę znaleźśc jakieś użwyki, lub ewentualnie gdzie podpytać o jakiś akcesoryjny (wilbersa lub inny).
Dziękuje za info'
paweł.

Awatar użytkownika
eneron
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 750
Rejestracja: czw lis 03, 2011 8:46 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Hajnówka

#11 Post autor: eneron »

ja mam u siebie tylny amortyzator WP - rewelacyjny amor, polecam :P

Ma 3 pokrętła do regulacji, można zrobić miękki, prawie jak w crossie oraz sztywny, tak jak gdyby moto miało na sztywno zespawane tylne zawieszenie :shock: :)

Wszystkie trzy śrubawki sa łatwo dostępne i palcami łatwo je się reguluje :D
Honda Varadero XL1000VA - 2006r - sprzedana
Jest:
Suzuki DRZ 400S - 2002r
Kawasaki Z650 B - 1978r
SHL 175 M11 S32 - 1964r
SHL 175 M11 S32 - 1961r

xxlpop
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 15
Rejestracja: śr cze 15, 2011 9:47 pm
Lokalizacja: jawiszowice

#12 Post autor: xxlpop »

witam,
gdzie sprawdzić dostępność i ceny tych amorów WP?

adamvfr
Rekrut
Posty: 31
Rejestracja: śr sty 25, 2017 7:15 pm
Imię: adam
Marka motocykla: hnda
Model: varadero 1000
Rocznik: 2005

Re: Amortyzator tylny SD02 abs

#13 Post autor: adamvfr »

Witam, odświeżę kotleta, kupiłem Hondę z 2005r więc to jest SD02 jak mniemam wersja z abs.

Problem dotyczy tylnego amoru, jest bardzo miękki samo postawienie motoru do pionu ze stopki powoduje że amor ugina się dobre 2/3 pracy, motor dobija mi na wybojach (ale dość tempo nie wali) jednak moto prowadzi się dobrze nie skacze jak sprężynka tylko ma bardzo mały zakres pracy jak bym jechał przeciążony.

Regulacja wysokości i dobicia działa ale nie wiele zmienia, wycieku nie widzę, abs aktualnie nie działa ale on chyba nie ma na to wpływu.
jak dla mnie to wygląda na wypracowaną albo za miękką sprężynę ale się nie znam więc pytam.

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Amortyzator tylny SD02 abs

#14 Post autor: melon1968 »

adamvfr pisze:Witam, odświeżę kotleta, kupiłem Hondę z 2005r więc to jest SD02 jak mniemam wersja z abs.

Problem dotyczy tylnego amoru, jest bardzo miękki samo postawienie motoru do pionu ze stopki powoduje że amor ugina się dobre 2/3 pracy, motor dobija mi na wybojach (ale dość tempo nie wali) jednak moto prowadzi się dobrze nie skacze jak sprężynka tylko ma bardzo mały zakres pracy jak bym jechał przeciążony.

Regulacja wysokości i dobicia działa ale nie wiele zmienia, wycieku nie widzę, abs aktualnie nie działa ale on chyba nie ma na to wpływu.
jak dla mnie to wygląda na wypracowaną albo za miękką sprężynę ale się nie znam więc pytam.
Jeśli działa odbicie to można reanimować przez dołożenie pierścienia do sprężyny by ją utwardzić.A ile ważysz.

adamvfr
Rekrut
Posty: 31
Rejestracja: śr sty 25, 2017 7:15 pm
Imię: adam
Marka motocykla: hnda
Model: varadero 1000
Rocznik: 2005

Re: Amortyzator tylny SD02 abs

#15 Post autor: adamvfr »

no to chyba jedyna opcja ale nie na długo bo jestem ciężki, czy ktoś się orientuje czy jest różnica w sprężynie między modelem z abs i bez, wiem że pokrętło jest z innej strony ale co by miała z tym sprężyna, firma hyperpro ma dwa różne numery części do model z i bez abs, ciekawi mnie jaka naprawdę jest różnica bo oczywiście w uk nie ma tej dedykowanej do abs.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Części zamienne”