Klocki Ferodo do Varadero SD01

Tematy związane z częściami zamiennymi do Hondy Varadero.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
arcias
Uczy się jeździć
Posty: 71
Rejestracja: wt gru 15, 2009 2:51 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Klocki Ferodo do Varadero SD01

#1 Post autor: arcias »

Mam mały dylemat :?
Zamówiłem sobie od klocki hamulcowe w pewnym sklepie X do mojego wiaderka. Ze względów jakość/cena wybrałem ferodo platinum. Klocki przyszły odebrałem ale jak to na niedowiarka przystało postanowiłem sprawdzić zakup przed instalacją na stronie producenta: http://www.ferodoracing.com/catalogue/d ... de=FDB2075
No i okazało się, że wszystkie 3 sztuki są FDB2075P a wg. tabeli na stronie Ferodo przód powinien być FDB2098(115,6x41x8,3 mm) a tył FDB2075(115,6x41x9,4 mm) ?? Po telefonie do sklepu X Pan wytłumaczył mi, że te klocki niczym się nie różnią tylko grubością 2075(115,6x41x9,4 mm) są grubsze o 1mm i dłużej pojeżdzę :roll: Postanowiłem sprawdzić to na aukcjach alledrogo i okazało się że większość producentów podaje właśnie tą grubość jako właściwą ? np.
http://allegro.pl/klocki-honda-nt-650-7 ... 73808.html
Stąd: zakładać czy wymieniać oto jest pytanie???
arcias motoholik amator
Honda Wiaderko SD01
Yamcia xj 600 Diversion
Honda x8rs 50

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

#2 Post autor: james »

Skoro jedną sztukę napewno zostawiasz sobie, to założ ją na przednie koło i zobacz, czy będzie można koło ruszyć (po wcześniejszym cofnięciu tłoczków i otwarciu zbiorniczka). Jeżeli tak to jest szansa, że będzie okej.

Niby to tylko milimetr, ale są dwie okładziny, niby nadal nie dużo ale jednak, czasem potrafi to zarumienić tarczę.

Sprawdzałeś wymiary oryginalnych klocków Nissina?

Co do Ferodo Platinium to osobiście mam takie i są to klocki średniej klasy w porównaniu do Nissinowskich (to nie jest tylko moje zdanie).

Awatar użytkownika
arcias
Uczy się jeździć
Posty: 71
Rejestracja: wt gru 15, 2009 2:51 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

#3 Post autor: arcias »

Jakoś nie mogę znaleźć opisu do Nissina. Nie będę drążył tematu, bo sklep X zadzwonił mi dzisiaj że mogę przyjść wymienić na właściwe FDB2098 gdyż po moim telefonie zamówili takowe :) Cieszy fakt, że dbają o klienta. Co do jakości nie będę się wypowiadał napiszę jak trochę pojeżdzę (poprzednie miałem Nissin) więc będzie porównanie :)
arcias motoholik amator
Honda Wiaderko SD01
Yamcia xj 600 Diversion
Honda x8rs 50

ODPOWIEDZ

Wróć do „Części zamienne”