Forum Hondy Varadero

Forum dotyczące motocykla Honda Varadero XL1000V/XL125V oraz podróży
Teraz jest Wt wrz 29, 2020 3:57 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So mar 14, 2020 7:54 pm 
Dzień dobry jestem tu nowy.

Imię: Radosław
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2004
Witam.Dzisiaj pierwszy raz w tym roku zrobiłem randkę moim varadero.W jedną stronę podczas jazdy wszystko ok lecz zajechałem na miejsce zaczęła migać kontrolka abs ,zatrzymałem się zgasiłem silnik .Po odpaleniu normalnie parę kilometrów przejechałem i znów zaczęła migać i do samego garażu migała. Napomkne tylko że jak wiechałem w wertepy nad jęzorkiem jadąc bardzo wolno lecz z plecaczkiem wiechałem w dziurę (mulde) i jak by motor dobił tyłem do końca i jak by wtedy to się stało ,bynajmniej tak to skojarzyłem. Miał któryś z kolegów taki problem z tą migająca kontrolka.Lampka FI się nie świeci podczas jazdy.Bardzo bym prosił o pomoc.

PostNapisane: N mar 15, 2020 1:09 pm 
Sympatyk Weteran

Imię: Artur
Sprawdz czy jakies błotko nie zalepiło wieńca, z ktorego czyta impulsy czujnik abs przy kole.

PostNapisane: N mar 15, 2020 5:30 pm 

Dzięki kolego że podjąłeś temat.
Sprawdziłem czujniki i wieniec ,odkręciłem i wyczyściłem czujniki oraz gniazda i zamontowałem ponownie.No i test .Odpaliłem -ok,
nie miga nie pali się znaczy zgasł po chwili -sprawdziłem abs przód i tył działa, wiechałem na asfalt zrobiłem rundę pare kilometrów i przed garażem znowu zaczęło migać i abs przestał działać.

PostNapisane: N mar 15, 2020 9:52 pm 
Sympatyk Weteran

Imię: Piotr
Rocznik: 2000
FrankMartin napisał(a):
Dzięki kolego że podjąłeś temat.
Sprawdziłem czujniki i wieniec ,odkręciłem i wyczyściłem czujniki oraz gniazda i zamontowałem ponownie.No i test .Odpaliłem -ok,
nie miga nie pali się znaczy zgasł po chwili -sprawdziłem abs przód i tył działa, wiechałem na asfalt zrobiłem rundę pare kilometrów i przed garażem znowu zaczęło migać i abs przestał działać.

Sprawdź aku i ładowanie. Nie wiem wprawdzie jak jest w motocyklu, bo moje wiadro jest sd1, ale w samochodach przy słabym ładowaniu ABS świruje.

Stephen King

PostNapisane: Pn mar 16, 2020 9:51 am 

Ano sprawdzę. Faktycznie w sobotę po dłuższym postoju zimowym ciężko zachechłał bo aku stał w chłodnym garażu . Zaraz podłącze naładuje i jak zamontuje to sprawdzę ładowanie.Tak myślę że jakby to była awaria pompy abs bądź czujników to by kontrolka świeciła ciągle a nie migała.Sprawdzę przy okazji bezpiecznik może zaśniedział i różnie jest że stykiem.

PostNapisane: Cz mar 19, 2020 3:27 pm 

Naładowałem akumulator i dzisiaj rano zrobiłem parę km i kontrolka nie zaczęła mrugać. Faktycznie przyczyną był słaby akumulator w moto.Zajechałem moto od razu na serwis aby sprawdzić to i tamto przed sezonem i mechanik mnie utwierdził w twojej trafionej z resztą teorii.Otóż pompa abs dostawała za małe napięcie i wyrzucała błąd w postaci migającej kontrolki abs.
Bardzo dziękuję kolego sympatyczny za pomoc.Niechaj cię virus omija szerokim łukiem.Pozdrawiam.

PostNapisane: Pt mar 20, 2020 12:06 am 
Sympatyk Weteran

Imię: Piotr
Rocznik: 2000
FrankMartin napisał(a):
...Bardzo dziękuję kolego sympatyczny za pomoc.Niechaj cię virus omija szerokim łukiem.Pozdrawiam.

Spoko. Po to jest to forum. Cieszę się że mogłem pomóc.

Stephen King

PostNapisane: Śr kwi 08, 2020 12:21 pm 

No i problem wrócił.Naładowałem aku i jadąc do serwisu kontrolka już ni weszła w tryb migania.Po odebraniu motocykla z serwisu gdzie wymienili płym hamulcowu wyjechałem na asfalt i znowu zaczęła migać .Pojechałem kupiłem aku wstawiłem nowe.I dzisiaj zrobiłem rundę to zaczęła migać po przejechaniu paru km lecz potem po każdym odpaleniu po paru metrach od razu wchodzi w stan migania.Po podłączeniu do kompa nie pokazuje błędów cały czas jednostajnie miga.już kostki posprawdzałem przy pompke abs ok W serwisie oprócz wymiany płynu były ściągane koła do wymiany opon ,demontowane lagi do wymiany łożysk ,ściągane bak do wymiany uszczelki termostatu i było podłączone gniazdo usb oraz manetki oxford i wskaźnik biegów (wyświetlacz do kostki serwisowej lecz go już odpiąłem sądząc że może to on i nic nie dało .Może ktoś widzi związek z czynnościami serwisowym a problemem z abs-em bo mi już brakuje pomysłów mimo i tak niezbyt dużej wiedzy.

PostNapisane: Śr kwi 08, 2020 8:11 pm 

Powiem jeszcze że po sprawdzeniu ładowania miernik wskazywał ok 13.5 V więc troszkę za mało.Więc może być że mimo nowego aku to nie doładowuje i abs w dalszym ciągu dostaje za małe napięcie pokazuje błąd w postaci migania kontrolki abs.?

PostNapisane: Śr kwi 08, 2020 9:30 pm 
Motocyklista jak się patrzy !!!

Imię: Adam
Model: Varadero SD02
Rocznik: 2005
Ja na starym aku mialem spadki do 13, w korku jak sie wlaczyl wentylator nawet do 12.5. Ale bledu i migajacego ABS nie mialem. A jak czujniki przy kolach? Czyste? Patrzyles na przewody? Moze gdzies ma przetarcie, zmienia sie przeplyw pradu i komp widzi awarie.

PostNapisane: Śr kwi 08, 2020 10:59 pm 

Czujniki wykręcałem z gniazd , gniazda czyściłem i wieniec odczytu też jest czysty.W zeszłym sezonie był spokój nic się nie działo a w tym podczas pierwszej przejażdżki zaczęła migać i nie mogę opanować. Raz miga raz nie.Czort wie.Jutro sprawdzę przewody czujników.czy cale.

PostNapisane: Cz kwi 09, 2020 3:52 pm 
Sympatyk

Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA
Jechałeś do serwisu kontrolka zgasła a po serwisie kontrolka świeci?
Jeśli tak to na reklamcję prowadź.
13,5 V ładowanie to jest ok.

PostNapisane: Cz kwi 09, 2020 9:56 pm 

No widzisz a gość w sklepie z akumulatorami mierzył i powiedział że 13.5 jest "troszke mało" i powinno być ponad 14V. Ogólnie powiem Tobie że z warsztatami dramat aż mi się włosy zjerzyły. Zajechałem po motocykl oglądnąlem zanim odebrałem kluczyki i co zaobserwowałem? Dolna półka nie sktęcona chodzi mi o te 4 śruby do zaciągnięcia na lagach palcami obracałem każda szok, przy mnie skręcił-przeprosił ale po drodze do domu zaczęła migać owa kontrolka abs a w garażu po dokładniejszych oględzinach stwierdziłem zepsute gwinty na dolnej półce mocujące ten trójnik plastikowy do hamulców ,zakręcony prawy kranik paliwa i nie podpięte przewody do czujnika rezerwy paliwa -pomijam fakt że jak podłączyłem to się świeciła już rezerwa.Gwinty sobie przegwintowałem naprawiłem reszte podłączyłem zaworek paliwa odkręciłem. Chyba mnie olał po prostu i tyle.Z tym abs też ile potrafiłem tyle popatrzyłem .Akumulator był wsadzony za mały do tego modelu bo miał 12ah a powinien mieć 18ah i taki kupiłem i zamontowałem też żelowy.Jeszcze myślałem o zakupieniu regulatora bo nawet jak się okaże że stary jest dobry to będzie na zapas.Ale faktycznie jutro zadzwonię na ten warsztat ażeby zweryfikowali ten problem z abs-em i tyle.

PostNapisane: Pt kwi 10, 2020 9:05 am 
Motocyklista jak się patrzy !!!

Serwisówka mówi, że ładowanie powinno zawierać się, przy 5000 tys. obr/min, w poniższych granicach:
napięcie akumulatora w stanie spoczynku < napięcie ładowania < 15,5 V

PostNapisane: Pt kwi 10, 2020 4:04 pm 
Sympatyk

Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA
Powiem tak że ładowanie powyżej 14volt jest po wyłączeniu świateł mijania.Regulatory żeby padały w nowszych viadrach to nie słyszałem więc po co zapasy?Kostki regulator-instalacja tak te padają i tego pilnować.
Zalmen to że serwisówka mówi a sprawdzałeś miernikiem na akumulatorze u siebie?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]