bez pomysłu?

Tematy dotyczące problemów z elektryka i elektroniką.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Han

bez pomysłu?

#1 Post autor: Han »

witam,
mam problem i być może ktoś spotkał się z czymś takim. W październiku maszyna trafiła do garażu, jednak gdy pojawiła się szansa w miniony weekend postanowiłem jeszcze wyjechać.
Odpalił bez problemu i chodził normalnie. Przejechałem kilkaset metrów (i tu nie mam pewności czy zgasł czy sam go wyłączyłem) i już nie chciał odpalić. Okazało się ze kabel (minus) odkrecił się z akumulatora. Potem jeszcze na chwilę zapalił, ale chodził bardzo nierówno i jak już zdechł to nie odpalił. Rozrusznik kręci, ale wyglada tak jakby nie było iskry lub paliwa.
Imobilaisera to to chyba nie ma (2001r), a tak to wyglada, moze macie jakieś pomysły???

iskre i bezpieczniki sprawdze jutro, ale nie mam pomysłu jesli tu nic nie znajde.

Przemek
Zapalony motocyklista
Posty: 1353
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 12:14 am

#2 Post autor: Przemek »

a/ immobilaisera nie ma
b/ zalałeś świeczki albo
c/ podła pompa paliwa (poszukaj na forum to bardzo popularny temat w modelach SD01
takie mam pomysły :?
nieaktualne

BART
Rekrut
Posty: 40
Rejestracja: czw wrz 04, 2008 11:40 pm
Lokalizacja: Lublin

#3 Post autor: BART »

Mam nadzieję,że paliwko masz w zbiorniku :) .Ja bym zaczął od sprawdzenia styków w pompie paliwa bo to chyba w każdym gaźnikowcu kiedyś w końcu pada.Łatwy i szybki dostęp,20 min.roboty

Awatar użytkownika
oko
Udaje motocyklistę
Posty: 109
Rejestracja: śr sty 28, 2009 1:56 pm
Lokalizacja: Gdynia

#4 Post autor: oko »

Pompę jest słabo sprawdzić ponieważ nie pracuje non stop tylko podpompowuje jak się ciśnienie zmniejszy.
Aby wykluczyć pompę można ja zbajpasować kawałkiem rurki i zalać paliwa do pełna do zbiornika.
Wtedy wykluczymy całkowicie wpływ pompy na działanie silnika.
Jeśli w takim układzie będzie palił 100% wina jest pompa.
Jeśli nie zadziała to co inngo padło.
Wtedy systematycznie, aku, świece, kable HV itd.

Han

#5 Post autor: Han »

Dzieki za info....
kupiłem nowe świeczki i od tego zaczne, bo przy pierwszej którą sprawdziłem była iskra, ale szła bokiem i mizerna jakaś, wiec mam nadzieje ze po zmianie bedzie już dobrze i odpali.

ale przy okazji, moze ktoś ma manuala do varadero, bo nie mam pojecia jak dość do drugiej świecy, a wodze ze bez zdjęcia baku się chyba nie obejdzie.

z góry dziekuje.

Awatar użytkownika
bourne
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 268
Rejestracja: śr paź 14, 2009 11:23 am
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Katowice

#6 Post autor: bourne »

Marcin
vs750 '87 -> sd01 '99
50.286309,18.966692
--
kobiety dzielimy na te na sciane i te na zycie...
http://www.bykom-stop.avx.pl

Ali
Rekrut
Posty: 42
Rejestracja: ndz sie 30, 2009 11:32 pm
Lokalizacja: Hrubieszów

#7 Post autor: Ali »

Obejdzie sie obejdzie, odkręcasz owiewki od zbiornika, zdejmujesz kanape, odkręcasz 2 śruby mocujące zbiornik te spod kanapy, luzujesz lub odkręcasz te górne. W mijscu gdzie były dolne śruby mędzy zbiornik a rame wkładasz drabinke/kratke która jest wczepiona pod kanapą. Teraz powinieneś mieć wystarczająco miejsca.

Han

#8 Post autor: Han »

dzieki za manuala
(na tym kompie nie chce mi sie otworzyc, ale moze inny acrobat da sobie rade :)

w razie pytań wiem, gdzie uderzyć,
pozdro

Mandol
Rekrut
Posty: 28
Rejestracja: czw mar 04, 2010 8:17 pm
Lokalizacja: Cibórz

Hej

#9 Post autor: Mandol »

Prawdopodobnie świeczki. Tak na 90%. wW sklepie 60-65 zł na hurtowni 35zł iryda

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”