Długie

Tematy dotyczące problemów z elektryka i elektroniką.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Mandol
Rekrut
Posty: 28
Rejestracja: czw mar 04, 2010 8:17 pm
Lokalizacja: Cibórz

Długie

#1 Post autor: Mandol »

Cześć chopaki mam problem z drogowymi. Mam Viaderko 2001 i często światełka nie chcą zaskoczyć( czały czas o drogowych). Jak zaskoczy jest problem z wyłączeniem. Co lepsze kolega ma maszynke rok młodszą i to samo. Może psiknąć szperaczem typowym do styków czy to wada.

Awatar użytkownika
kam1l_slij
Udaje motocyklistę
Posty: 154
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 1:08 pm
Imię: Kamil
Marka motocykla: Honda
Model: Xl1000 v2
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Żory

#2 Post autor: kam1l_slij »

Sprawdź przekaźnik na czaszy.
Prąd, paliwo, woda, olej ;)

JAQB
Zapalony motocyklista
Posty: 740
Rejestracja: śr paź 15, 2008 9:42 pm

Re: Długie

#3 Post autor: JAQB »

Mandol pisze:Cześć chopaki mam problem z drogowymi. Mam Viaderko 2001 i często światełka nie chcą zaskoczyć( czały czas o drogowych). Jak zaskoczy jest problem z wyłączeniem. Co lepsze kolega ma maszynke rok młodszą i to samo. Może psiknąć szperaczem typowym do styków czy to wada.
U mnie jest tak samo. Włącznik jest tak nieszczęśliwie umiejscowiony, że woda przy np myciu czy deszcz i syf wpadają do środka przełącznika. Narazie wystarcza jak pstryknę sprejem do styków, ale to nie jest wina styków, tylko zawieszania się jakiś tam wewnętrznych mikro zapadek przycisku.
Proponuję rozkręcić ten "kombi" włącznik, oczyścić z syfu i pozostałości starego smaru i nasmarować nową wazeliną techniczną lub olejkiem silikonowym.
Twój problem przypomniał mi, że u mnie jest to samo, więc biorę si zaraz do roboty :P . Pzdr.

lotnik
Udaje motocyklistę
Posty: 167
Rejestracja: sob paź 03, 2009 8:09 pm
Lokalizacja: Lublin

#4 Post autor: lotnik »

Tak jak pisze JAQB, U mnie też tak było ze nie zawsze się właczały. Pomogło rozebranie, wyczyszczenie i przesmarowanie smarem silikonowym włacznika, wszystko działa dobrze

Mandol
Rekrut
Posty: 28
Rejestracja: czw mar 04, 2010 8:17 pm
Lokalizacja: Cibórz

#5 Post autor: Mandol »

No to do roboty.

JAQB
Zapalony motocyklista
Posty: 740
Rejestracja: śr paź 15, 2008 9:42 pm

#6 Post autor: JAQB »

lotnik pisze:... Pomogło rozebranie, wyczyszczenie i przesmarowanie smarem silikonowym włacznika, wszystko działa dobrze
Operacja zakończona sukcesem. Włączniki chodzą jak ta, czy tamta lala :P :wink:

Awatar użytkownika
olo
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 609
Rejestracja: śr lis 25, 2009 8:00 pm
Marka motocykla: Varadero
Model: SD02
Rocznik: 2007
Lokalizacja: tarnów

#7 Post autor: olo »

rozkręć, wyczyść, zkręć...powinno być git :P

banan
Rekrut
Posty: 33
Rejestracja: śr gru 10, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: Siemiatycze

#8 Post autor: banan »

Też miałem ten problem, rozkręciłem pezełącznik i tam jest taka zapadka (drucik) dogiołem go i działa git

Szkodnik
Udaje motocyklistę
Posty: 110
Rejestracja: czw lip 23, 2009 9:52 am
Lokalizacja: Olsztyn

#9 Post autor: Szkodnik »

No i spier......i się zepsuło! Miałem taki sam problem jak koledzy czyli zacinający się przełącznik świateł drogowych. Postanowiłem go wyczyścić, przesmarować, złożyć no i cieszyć się z usunięcia usterki. Wszystko by było super gdyby nie to, że jak składałem przełącznik pękła mi płytka do której przylutowane są przewody. Czy wiecie może jak rozwiązać taki problem? Klejenie chyba nie wchodzi w rachubę, ale może można dopasować płytkę z innego przełącznika?, albo zastąpić przełącznik innym?

Awatar użytkownika
Zimny
Zapalony motocyklista
Posty: 677
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 8:31 pm
Lokalizacja: Chotomów

#10 Post autor: Zimny »

Szkodnik pisze:No i spier......i się zepsuło! Miałem taki sam problem jak koledzy czyli zacinający się przełącznik świateł drogowych. Postanowiłem go wyczyścić, przesmarować, złożyć no i cieszyć się z usunięcia usterki. Wszystko by było super gdyby nie to, że jak składałem przełącznik pękła mi płytka do której przylutowane są przewody. Czy wiecie może jak rozwiązać taki problem? Klejenie chyba nie wchodzi w rachubę, ale może można dopasować płytkę z innego przełącznika?, albo zastąpić przełącznik innym?

Trzeba było coś wypić a tak to łapy Ci się trzęsły i płytkę złamałeś :wink:

vipkojot
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 204
Rejestracja: wt mar 23, 2010 4:01 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Lokalizacja: Nowy Sącz

#11 Post autor: vipkojot »

u mnie ten sam problem. rozebrałem 2 tyg temu wyczyściłem posmarowałem wazeliną i spokój.

flamingo5a
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 3
Rejestracja: pn paź 04, 2010 9:09 am
Lokalizacja: Stanowice

#12 Post autor: flamingo5a »

witam.. miałem to samo... zblokowały mi sie swiatla drogowe w mieście i do domu jakieś 15 km tak wracałem w nocy gdzie wszyscy kierowcy mi mrugali. rozebrałem włącznik a tam ta zapadka <drucik> był cały pogięty i nic sie już z nim nie dało zrobić... i teraz jak chce jechać na swiatłach drogowych to musze cały czas trzymać przycisk :/ idzie to jakoś naprawić ??
bo tego drucika to raczej nigdzie nie dokup[ie

Awatar użytkownika
Dawidosss
Uczy się jeździć
Posty: 94
Rejestracja: pt mar 30, 2012 11:28 am
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

#13 Post autor: Dawidosss »

Pisze dalej w tym temacie bo mam taki sam problem w swoim viaderku. Drucik cały pogięty. Próbowałem dorobić taki, ze spinacza nawet mi wyszło tylko wtedy okazało się, że prowadnica stycznika po której się porusza jest tak wychłeptana, ze nic zabieg wymiany samego drucika nie dał. Wię ktoś może da się gdzieś kupić taki przełącznik, obawiam się że będę musiał kupić cały "kombajn" albo dorobić zewnętrzny włącznik.
Ja, moja Honda,i te wszystkie szosy, którymi jeszcze nie jechałem...

Awatar użytkownika
płock1964
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 551
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 2:36 pm
Marka motocykla: Varadero + Pannonia
Model: sd1
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Płock - Schwedt

#14 Post autor: płock1964 »

Nie jest to jakaś kosmiczna technologia - w serwisie koszt pewnie jakieś 140 jurków. Jak już przestał działać, kupiłem od jakiegoś chińczyka za 30 zł - nie pasowała wtyczka, ale dała się dopasować. Oszczędności duże, satysfakcja - bezcenna.
Np taki: http://allegro.pl/przelacznik-zespolony ... 28344.html
Pozdrawiam, życzę miłego dnia. Szerokości.

Awatar użytkownika
Dawidosss
Uczy się jeździć
Posty: 94
Rejestracja: pt mar 30, 2012 11:28 am
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

#15 Post autor: Dawidosss »

Dzięki za pomoc, pewnie pójdę tym śladem i zobaczę co mi z tego wyjdzie...
Ja, moja Honda,i te wszystkie szosy, którymi jeszcze nie jechałem...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”