Światła postojowe

Tematy dotyczące problemów z elektryka i elektroniką.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Morbid Angel
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 18
Rejestracja: pn paź 18, 2010 10:13 pm
Lokalizacja: Katowice

Światła postojowe

#1 Post autor: Morbid Angel »

Witam
Jak włącza się w varadero światła postojowe, jest to o tyle ciekawe że pomimo pomimo wielu prób wyczyn ten nie został zaliczony w poczet sukcesów operatora kluczyka oraz stacyjki:) tak wiec kwestia pozostaje nadal otwarta.

Awatar użytkownika
zalmen3
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 563
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 9:21 am
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

#2 Post autor: zalmen3 »

Nie ma takiej opcji - po przekreceniu kluczyka w pozycje startowa zalaczaja Ci sie swiatla mijania, jezeli przekrecisz na dalsza pozycje swaitla mijania gasna, ale istnieje mozliwosc wlaczenia awaryjnych, jednak jezeli chcesz "zabrac kluczyki ze soba" to nie ma opcji pozostawienia motocykla oswietlonego.
Pisze na podstawie swojej Varaderki z 2003 roku.

Pozdrawiam

Morbid Angel
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 18
Rejestracja: pn paź 18, 2010 10:13 pm
Lokalizacja: Katowice

#3 Post autor: Morbid Angel »

Jak nie ma takiej opcji to szczerze mówiąc to bezsens jak satanista na koncercie gaude fest. To po jaką cholerę jest żarówka postojowych bo chyba nie po to że jak sie naraz wypalą obie mijania to tylko ona pozostanie, zawsze była tam i jest po to aby mogła świcecić na POSTOJU.
Dobra, skoro japońce nie dali wskaźnika biegu, pohamili się na wskaźniku paliwa, dali łańcuch zamiast wału to pewnie i nie przewidzieli postoju na lampach.

aslanpl
Udaje motocyklistę
Posty: 169
Rejestracja: śr sie 18, 2010 8:46 pm
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

#4 Post autor: aslanpl »

Napisz do kolima, wydaje mi się, że on rozwiązał ten problem.
Jutro to dziś, tyle że jutro.

kolim
Zapalony motocyklista
Posty: 797
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 12:33 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5 Post autor: kolim »

Byłeś blisko ;)

Ja rozwiązałem problem włączania świateł po odpaleniu motocykla :-)

Postojówki zrobie obejście i podłącze je pstryczkiem przełączniczkiem do postojówek, bo jednak nieraz przydaje sie zostawić motor na postojówkach....

Niby to tylko chwila ale nieraz mi tego brakowało...
Obrazek

JAQB
Zapalony motocyklista
Posty: 740
Rejestracja: śr paź 15, 2008 9:42 pm

#6 Post autor: JAQB »

Do świateł mijania można zastosować tzw. automatyczny włącznik świateł-dostępny na allegro za ok.20zł. Jest to przekaźnik, który wzbudza obwód dopiero gdy w instalacji zacznie płynąć z alternatora napięcie ok.14V. Także światła mijania włączą się dopiero po uruchomieni silnika, co jest też nie bez znaczenia dla akumulatora.

kolim
Zapalony motocyklista
Posty: 797
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 12:33 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#7 Post autor: kolim »

A jak masz włączone podgrzewane manetki i hamujesz, to napięcie spada i gasną światła ;-)

Prawda Czarny?? :D:D
Obrazek

Czarny
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 758
Rejestracja: wt lip 15, 2008 11:06 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000VA
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Warszawa Wawer

#8 Post autor: Czarny »

kolim pisze:A jak masz włączone podgrzewane manetki i hamujesz, to napięcie spada i gasną światła ;-)

Prawda Czarny?? :D:D
Pół prawdy.
Faktycznie mam tak zrobione i problem pojawia się jak masz za niskie obroty i zmieniasz światła z drogowych na mijania.
Samo sie nie wyłącza.

Czyli tak: jest ciemno, dojeżdżasz do zakrętu, obroty spadają, z przeciwka coś jedzie, zmieniasz światła i.......ciemność widzę.

Ja mam pod to ustrojstwo podpięty przekaźnik od świateł mijania i gniazdo zapalniczki.

JAQB
Zapalony motocyklista
Posty: 740
Rejestracja: śr paź 15, 2008 9:42 pm

#9 Post autor: JAQB »

Czarny, Ty to powinieneś mieć zainstalowane elektrownie wiatrową, tyle tych odbiorników masz podoczepiane :D :wink:

Przemek
Zapalony motocyklista
Posty: 1353
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 12:14 am

#10 Post autor: Przemek »

A teraz jak pozbył się plecaczka ma jeszcze więcej miejsca na energochłonne gadżety :lol:
nieaktualne

Czarny
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 758
Rejestracja: wt lip 15, 2008 11:06 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000VA
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Warszawa Wawer

#11 Post autor: Czarny »

Mam z tyłu niewykorzystane podgrzewane siedzenie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”