Dziwny problem z elektryką ! SD-1

Tematy dotyczące problemów z elektryka i elektroniką.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
zzbig1
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 211
Rejestracja: pn mar 21, 2011 10:29 pm
Lokalizacja: Warszawa

Dziwny problem z elektryką ! SD-1

#1 Post autor: zzbig1 »

Od ok tygodnia jeżdżę z przewodami do odpalania. Moto zachowuje się normalnie , odpala bez problemu, ALE 3 razy miałem taki objaw jak by w moto robiło się zwarcie tj. nagle podczas jazdy gasną wyświetlacze ,wskazówki zegarów spadają do zera,przygasają światła aż do całkowitego rozładowania akumulatora. Wtedy staram się zatrzymać gdzieś wśród zmotoryzowanych. Gdy natychmiast odpalam z przewodów problem nie znika,natomiast gdy moto lekko ostygnie odpalam i wszystko jest ok i po przejechaniu ok 7km sam bez problemu odpala . Rano próba odpalenia i wszystko ok. W/w objawy pojawiają się niezależnie od nawierzchni po której jadę,pogody oraz czasu jazdy. Przejrzałem już znaczną część instalacji ,kostek,masy w reglu nie sprawdziłem bo na działce nie mam odp. klucza.
Proszę o jakieś podpowiedzi dot. przyczyn takiego zachowania motocykla,bo mi już łapy opadają z braku pomysłów. :? :!:
Pozytywnie zakręceni mają lżej ;)

Kuba-car
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 567
Rejestracja: sob lut 05, 2011 3:41 pm

#2 Post autor: Kuba-car »

Spróbuj pożyczyć inny aku,trochę podobne cuda miałem w aucie gdzie padał w/w a przyczyną była opadająca tzw. masa czynna czyli ołów gąbczasty.
Pozdro 8)

Awatar użytkownika
zzbig1
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 211
Rejestracja: pn mar 21, 2011 10:29 pm
Lokalizacja: Warszawa

#3 Post autor: zzbig1 »

No i ja takiego pomysła miałem i akumulator rezerwowy zalałem podładowałem i bez przygód z działki dziś wróciłem . Jak przejadę jeszcze z 3setki km i nic nie będzie się działo to będę :D :D :D Obawiam się czy to przypadkiem nie alternator się kończy :?
Pozytywnie zakręceni mają lżej ;)

Kuba-car
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 567
Rejestracja: sob lut 05, 2011 3:41 pm

#4 Post autor: Kuba-car »

Bo tak w sumie elektryka to ciężki kawałek chleba... :roll:
Powodzenia :!:

elefant
Uczy się jeździć
Posty: 66
Rejestracja: pn cze 29, 2009 8:51 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: sieradz

#5 Post autor: elefant »

miałem podobny przypadek w swoim sd01 .podczas jazdy gasnie światło wskazówki kłada sie na zero.
przyczyna - padł alternator a konkretnie jeden przewód wychodzący bezpośrenio z uzwojeń alternatora.
udało sie naprawić .wyciołem kawałek tego przewodu i dosłownie odwinołem jedną pętle ze stojana potem zalałem wszystko żywicą i złorzyłem działa do dziś .awaria przy 105 tyś moto ma w tej chwili 135 tyś i alternator działa nadal poprawnie
pozdro

Awatar użytkownika
zzbig1
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 211
Rejestracja: pn mar 21, 2011 10:29 pm
Lokalizacja: Warszawa

#6 Post autor: zzbig1 »

Już chyba znalazłem przyczynę . Zbyt luźna jedna ze złączek w kostce regulatora,co spowodowało poluzowanie się (wytopienie m-ca osadzenia) jednej z wsuwek w regulatorze, i pewnie uszkodzenie samego regla.Obecnie czekam na nowy . O efektach powiadomię
Pozytywnie zakręceni mają lżej ;)

Konrad
Zapalony motocyklista
Posty: 1254
Rejestracja: śr mar 07, 2007 11:58 am
Lokalizacja: paryż

#7 Post autor: Konrad »

Sprawdź regla i generator. Czasem może byc tak że prąd nie jest przekazywany z generatora do akumulatora za pomoca wiązki, która może byc uszkodzona. Generator sie spali bo nie bedzie oddawał prądu a akumulator nie bedzie ładowany. To niestey jest przypadłośc Hondy....

Awatar użytkownika
zzbig1
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 211
Rejestracja: pn mar 21, 2011 10:29 pm
Lokalizacja: Warszawa

#8 Post autor: zzbig1 »

Regulator wymieniony i wszystko OK. Ładowanie stabilne Poluzzowana wsuwka go załatwiła. Dzięki za podpowiedzi
Pozytywnie zakręceni mają lżej ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”