Licznik w MILACH,czy da sie to zmienić?

Tematy dotyczące problemów z elektryka i elektroniką.
Wiadomość
Autor
Viktor

Licznik w MILACH,czy da sie to zmienić?

#1 Post autor: Viktor »

Witam :) .Mam mały problem :( .Kupiłem viaderko z UK i teraz okazuje sie,ze licznik który jest w milach nie daje sie najprawdopodobniej przestawić na KM.W serwisie poinformowali mnie ze tak własnie jest i jedynym rozwiazaniem jest zmiana na nowy(koszt około 1,000 pln),na rynku wtórnym dorwać taki licznik graniczy z cudem.Czy ktoś coś wie na ten temat?Czy to pewne ze nie ma możliwości przestawienia?Czy jest ktoś kto mógłby mieć taki licznik za rozsądne pieniadze? :?:

Awatar użytkownika
endurasek
Udaje motocyklistę
Posty: 119
Rejestracja: sob lis 24, 2007 7:47 am
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

#2 Post autor: endurasek »

ja juz mam 2gie wiaderko z licznikiem w milach , za pierwszym razem przerobilem sobie tylko tarcze w zegarze a sam fakt ze podaje mi przebieg w milach nie przeszkadza tak jak to ze jade 140km/h a on mi pokazuje 70 ale mil ;p (czy iles tam)
tera mam juz nowe wiaderko i jeszcze nie wiem co z tym fantem poczne ale na bak nie kupie nowego licznik ze by tylko podawal mi w KM/h
Obrazek

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3 Post autor: Pretor »

a co to to za pstryczek OXFORD :roll:
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Viktor

#4 Post autor: Viktor »

Tak wszysto rozumiem.Z tym, ze cyferblat jest juz w milach i km(i to mi w ogóle nie przeszkadza),chodzi mi tylko o ten "piekny" :roll: wyświetlacz nad zegarami (tzn. komputer pokła.),który zajmuje sie przelicznmiem przebiegów, średnimi itd.Myśle ze to przydatne ustrojstwo,no ale nie na tyle żebym na dzień dzisiejszy zapłacił za niego blisko 1 tyś.Dlatego też szukam innych rozwiązań :idea:
:!:

Awatar użytkownika
endurasek
Udaje motocyklistę
Posty: 119
Rejestracja: sob lis 24, 2007 7:47 am
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

#5 Post autor: endurasek »

no jak to co to jest OXFORD.... no ma sie rozumiec grzanie raczek :)
tylko jakis deb.... podlaczyl to bezposredio do akumulatora i jak wylaczales motor a zapomniales co cie grzalo to z akusia ziągło pradu...
a wiec jak ktos sie zdecyduje na takie cos to tylko i wylacznie przez przekaznik zasilany za stacyjki ale to tak z innej beczki bylo :)

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6 Post autor: Pretor »

acha!
Ja mam on/off do przekaznika od świateł:)
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Awatar użytkownika
endurasek
Udaje motocyklistę
Posty: 119
Rejestracja: sob lis 24, 2007 7:47 am
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

#7 Post autor: endurasek »

a jeszcze teraz tak mysle nad tym hm... bo sygnal z obr/m jest brany pewnie gdzies z wysokiego napiecia lub jest za posrednictwem jakiegos kontraktrona przekazywany z głownego wała a co do predkosci i licznika przebiegu to wlasnie sobie przypomnialem ze kiedys naprawialem GSX-F i tam czyjnik byl w okolicach zebatki z lancucha. I jak sobie przypominam zabek z zebatki byl sygnalem dla czujnika a wiec jesli we wiaderku jest tak samo to w takim razie szlo by to zrobic!!!! oczywiscie przeprogramowanie procesora w liczniku odpada bo juz kiedys to rozbieralem i chcialem zczytac pamiec ale oczywiscie stalak mial starte napisy i nie wiedzialem co to za jeden ze by sprawdzic w opisowce stalaka gdzie ma wyprowadzenia programujace.
Wiec sobie to teraz tak wykabinowalem ze by sygnal z czujnika odpowiednio "pomnozyc" znaczy sie np. jesli jeden zabek na zebace mowi licznikowi ze jedziesz 1Mile (chyba 1,6km/h) to cza ten sygnal pomnożyć przez jakas 0.625 ( to daje wtedy 1km) i wysłać do licznika ten sygnał i po sprawie :D
Taki układzik szlo by zbudować na jakimś procesorku np.ATmega8

Troche roboty ale szlo by cos wykabinować. Moze kiedys jak mnie to zdenerwuje to sie tym zajme.
A jeszcze jedno cza by zmierzyc obwod kola tylnego odpowiednio przeliczyć w przelorzeniu na przednia zebatke lub poprostu podpiać sie pod czujnik i zrobic jeden pelny obrod kola i policzyc ile razy kontraktron zwarl sie i ten sygnal pomnożyć przez 0.625 :D

Albo iść na latwizne i kupic licznik od rowera za 30zl :D

Awatar użytkownika
endurasek
Udaje motocyklistę
Posty: 119
Rejestracja: sob lis 24, 2007 7:47 am
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

#8 Post autor: endurasek »

Pretor ty tu chyba sypiasz dopiero co ten watek dodalem a ty juz skomentowałeś hahahahhah :)

Awatar użytkownika
Zimny
Zapalony motocyklista
Posty: 677
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 8:31 pm
Lokalizacja: Chotomów

#9 Post autor: Zimny »

endurasek pisze:ja juz mam 2gie wiaderko z licznikiem w milach , za pierwszym razem przerobilem sobie tylko tarcze w zegarze a sam fakt ze podaje mi przebieg w milach nie przeszkadza tak jak to ze jade 140km/h a on mi pokazuje 70 ale mil ;p (czy iles tam)
tera mam juz nowe wiaderko i jeszcze nie wiem co z tym fantem poczne ale na bak nie kupie nowego licznik ze by tylko podawal mi w KM/h
Obrazek
Od czego masz ten przełącznik Oxforda na kierownicy

Viktor

#10 Post autor: Viktor »

To ja sie chyba zdecyduje na ten rowerowy,ihihihihihihihihihihih :D :D :D ,
PS:A ma ktoś moze dojscie do dilera hondy,hmm.. chodzi mi o jakis rabat konkretny :wink: , czy moze ten temat poruszyć jako next :?:

Viktor

#11 Post autor: Viktor »

Widze ze ten piekny przełacznik robi furore :wink: ,gorzej z moim licznikem :oops: .,aczkolwiek mysle ze nie ma juz innego rozwiazania jak kupno nowego :cry: ,no albo powoli przyzwyczajać sie do paradoksalnych mil :? POZDRO DLA WASZYSTKICH :lol:

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#12 Post autor: Pretor »

Zniżek w Hondzie nie mamy. Pogadaj z drugim klubem VCP. Może Ci udostępnią zniżki w Hondzie Plaza choć to takie zniżki z łaską. :wink:
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Viktor

#13 Post autor: Viktor »

Dobra rozumiem, to nie bede zawracał im gitarki i o łaske prosił :lol: ,wiec ta droge sobie odpuszczam :)

Awatar użytkownika
endurasek
Udaje motocyklistę
Posty: 119
Rejestracja: sob lis 24, 2007 7:47 am
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

#14 Post autor: endurasek »

Zimny jak juz wspominalem ciut wyrzej to ten przelacznik jest do grzania manetek a raczej byl bo to wiaderko ze zdjecia sprzedalem :( a kupilem sobie nowsze :D ale tam takiego przelacznika nie mam 8)

Awatar użytkownika
senior1975
Rekrut
Posty: 36
Rejestracja: sob paź 20, 2007 1:02 am
Lokalizacja: Kielce, Radom, Zwoleń

#15 Post autor: senior1975 »


ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”