Instalacja , co to za kostka

Tematy dotyczące problemów z elektryka i elektroniką.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
piter121
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 298
Rejestracja: wt lut 28, 2012 12:02 am
Marka motocykla: Honda Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: manchester/ gorzow wlkp

Instalacja , co to za kostka

#1 Post autor: piter121 »

Witam ponownie , czy ktos moze wie co ma byc wpiete w ta kostke ,wedle ulozenia kabla znajduje sie to gdzies pod siedzeniem , za wszelkie informacje z gory dziekuje, zalaczam fotki tej kostki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

piter121
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 298
Rejestracja: wt lut 28, 2012 12:02 am
Marka motocykla: Honda Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: manchester/ gorzow wlkp

#2 Post autor: piter121 »

a moze byc to od alarmu seryjnego, bo nic innego nie przychodzi mi do glowy, ludziska ratujcie bo nie wiem co dalej robic , jezeli jest to alarm seryjny to czy jest zintegrowany z HISS , czy jest on oddzielnym zabezpieczeniem , i bez niego mozna normalnie odpalic motora , bo jezeli nie to bede zmuszony zakupic nastepna instalacje, wszelkie sugestie mile widziane

Awatar użytkownika
roadrunner
Udaje motocyklistę
Posty: 176
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 11:25 pm
Lokalizacja: Lubartów, Warszawa

#3 Post autor: roadrunner »

Piotrek, zmartwię Cię... Przejrzałem całą instalacje u siebie (SD02 03r.) i nie znalazłem takiego złącza... Na pewno nie jest to złącze od conwerter unit o którym rozmawialiśmy, bo nawet ilosc przewodów się nie zgadza... Od jakiego rocznika/modelu jest ta instalacja?
Never ride faster, than your guardian angel can fly...

piter121
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 298
Rejestracja: wt lut 28, 2012 12:02 am
Marka motocykla: Honda Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: manchester/ gorzow wlkp

#4 Post autor: piter121 »

i tu jest problem , bo nie wiem z ktorego jest rocznika jest ta instalacja, jedno jest pewne, ze motocykl z ktorego pochodzi ta elektryka byl z alarmem, i z tego domniemam , ze moze byc to od alarmu , najgorsze jest to ze reszta pasuje , tylko to g-----o jest wielka niewiadoma ,ale dzieki za zainteresowanie i sprawdzenie kolego "roadruner"

Awatar użytkownika
roadrunner
Udaje motocyklistę
Posty: 176
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 11:25 pm
Lokalizacja: Lubartów, Warszawa

#5 Post autor: roadrunner »

W takim układzie ta kostka i okablowanie zostało "dołożone" do fabrycznej insalacji, bo w Varadero "orginalnie" alarm nigdy nie występował. W tej sytuacji trzeba rozpruć wiązkę i wywalić tą kostkę razem z jej okablowaniem. Te przewody od kostki które są dołączone do innych trzeba odciąć i zaizolować, natomiast te które są przecięte w instalacji i poprowadzone do tej kostki, połączyć.
Never ride faster, than your guardian angel can fly...

piter121
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 298
Rejestracja: wt lut 28, 2012 12:02 am
Marka motocykla: Honda Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: manchester/ gorzow wlkp

#6 Post autor: piter121 »

podlacze wszystko i postaram sie odpalic moto , jak nie zagada to zrobie tak jak mi radzisz, dzieki

Awatar użytkownika
MaG
Udaje motocyklistę
Posty: 151
Rejestracja: czw gru 08, 2011 4:31 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Warszawa

#7 Post autor: MaG »

Może za późno ale... Jest to na 90% kostka od alarmu. Mam taką samą pod siedzeniem, a na jej obudowie jest nazwa alarmu (wiem, bo taka sama nazwa była na pilocie przy kluczykach". Jako że marka alarmu (jakoś na A...) nic mi nie mówiła a nie lubię mieć takich nieznanych rzeczy, które mnie mogą zostawić w czarnej dupie to alarm został odłączony. Jeszcze muszę samą kostkę wyrezać, bo tylko miejsce pod kanapą zajmuje...
oderint dum probent

Awatar użytkownika
roadrunner
Udaje motocyklistę
Posty: 176
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 11:25 pm
Lokalizacja: Lubartów, Warszawa

#8 Post autor: roadrunner »

MaG pisze:Może za późno ale... Jest to na 90% kostka od alarmu. Mam taką samą pod siedzeniem, a na jej obudowie jest nazwa alarmu (wiem, bo taka sama nazwa była na pilocie przy kluczykach". Jako że marka alarmu (jakoś na A...) nic mi nie mówiła a nie lubię mieć takich nieznanych rzeczy, które mnie mogą zostawić w czarnej dupie to alarm został odłączony. Jeszcze muszę samą kostkę wyrezać, bo tylko miejsce pod kanapą zajmuje...
Czyli wypięcie centralki z instalacji nie powoduje żadnych "problemów"?
Swoją drogą, w takiej sytuacji to g...o nie alarm! Wystarczy wyrwać centralkę i już po alarmie...
Never ride faster, than your guardian angel can fly...

Awatar użytkownika
MaG
Udaje motocyklistę
Posty: 151
Rejestracja: czw gru 08, 2011 4:31 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Warszawa

#9 Post autor: MaG »

Podjadę do Ciebie wkrótce to sam oblukasz co i jak, nie miałem śmiałości samemu wycinać na żywca. Aktualnie po prostu dwie "kostki" są rozłączone i zaizolowane, żeby się jakaś samozwora nie zrobiła :) i moto jeździ jak marzenie. No właśnie - na ch... mi taki alarm? Pomrugać to ja sobie mogę oczami...:)
oderint dum probent

piter121
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 298
Rejestracja: wt lut 28, 2012 12:02 am
Marka motocykla: Honda Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: manchester/ gorzow wlkp

#10 Post autor: piter121 »

A mi sie wydaje , ze alarm nie jest zla sprawa, zawsze to jakies zabiezbieczenie ,troche chalasu narobi ,no i jak nie rozbroisz pilotem to nieodpalisz , ten nasz jest gleboko wpiety , a wlasciwie u mnie byl wpiety bo juz jest na zewnatrz , troche trzeba bylo instalacji rozebrac zeby go odpiac , ale pare podejsc lutownica i po sprawie, do wpiecia sa : 4 przewody zolte {2 krotkie , 2 dlugie) ,zielony z czarnym , czerwony z bezpiecznikiem ,pomaranczowy i czarny z oczkiem na srube do masy, oprocz tego jest jeszcze dioda i wtyczka na wlasne zasilanie alarmu . Wydaje mi sie ze trzeba go wypiac , bo jesli nie ma sie centralki to moto nie zagada. Panowie wielkie dzieki za zainteresowanie, pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”