HISS WIADRO CZASAMI NIE CHCE ZAPALIĆ

Tematy dotyczące problemów z elektryka i elektroniką.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
juro13
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 11
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 8:40 pm
Lokalizacja: ZAKOPANE

HISS WIADRO CZASAMI NIE CHCE ZAPALIĆ

#1 Post autor: juro13 »

Witam wszystkich forumowiczów. Kuzyn ma problem ze swoim wiaderkiem z 2005r :( Co jakiś czas przy przekręceniu stacyjki nie słychać pompy i świeci HISS a po kilkukrotnym wyciągnięciu i włożeniu kluczyka pali. Niby nic wielkiego, ale głupio było by gdyby coś padło na amen w trasie. Czy ktoś miał taki przypadek? Czy uda się coś samemu z tym zrobić bez wizyty w serwisie? Z góry dziękuję za info. Pozdrawiam Jurek

Awatar użytkownika
Varaderowicz
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 22
Rejestracja: śr cze 13, 2012 9:39 pm
Lokalizacja: Siedlce

#2 Post autor: Varaderowicz »

Niech zabierze moto na serwis.. pewnie trochę zapłaci ale bedzie 100 % pewność że moto pojedzie... Bo jak sie samemu robi to wiadomo jak jest czasami działa czasami nie działa... :)

Awatar użytkownika
eneron
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 750
Rejestracja: czw lis 03, 2011 8:46 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2006
Lokalizacja: Hajnówka

#3 Post autor: eneron »

Mam tak samo, bardzo rzadko ale problem niestety występuje, kiedyś też wyciągalem kluczyk i ponownie odpalałem, teraz gdy kontrolka FI świeci się a stałe razem z diodą HISS po prostu na 1 sek naciskam starter, wał się obróci, i ponownie ten czerwony pstryczek do gaszenia przeąłczam w pozycję OFF i START i pali juz normalnie. Moje Viadro jest z 06r kolego Viadro z 05r też ma takie kaprysy, że nie chce odpalić za pierwszym zakręceniem. W Transalpie XL650 z 06r też miałem kłopoty z HISSem i też musiałem "na pusto" zakręcić rozrusznikiem i ponownie pstryknać OFF/START i już palił normalnie - wada fabryczna ?
Honda Varadero XL1000VA - 2006r - sprzedana
Jest:
Suzuki DRZ 400S - 2002r
Kawasaki Z650 B - 1978r
SHL 175 M11 S32 - 1964r
SHL 175 M11 S32 - 1961r

Awatar użytkownika
Red
Rekrut
Posty: 35
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 11:05 am
Marka motocykla: HONDA
Model: Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: KRAKÓW

#4 Post autor: Red »

Zgadza się, mam z 2004r Viadro i też czasami się coś takiego przydarzy, zauważyłem że przede wszystkim po zostawieniu kluczyka w stacyjce na dłuższą chwilę, szczerze mówiąc nie przeszkadza mi to, wystarczy obrócić rozrusznikiem i gra gitara.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”