problem !!!!!!

Tematy dotyczące problemów z elektryka i elektroniką.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
elefant
Uczy się jeździć
Posty: 66
Rejestracja: pn cze 29, 2009 8:51 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: sieradz

problem !!!!!!

#1 Post autor: elefant »

Od pewnego czasu pojawia się u mnie w SD01 PEWIEN PROBLEM do którego już powoli tracę cierpliwość.
Nie ma reguły kiedy ,w jakich warunkach czy moto ciepłe czy zimne są chwile że nie chce odpalić,zachowuje się tak jak by brakowało mu prądu przy rozruchu aku w jednej chwili traci moc by uruchomić rozrusznik zegary dzienne sie kasują -zachowuje sie tak jak by aku było wykończone.bardzo mnie to irytuje bo nigdy nie wiem kiedy moto odpali
po podpięci kabli odpala,po naładowaniu aku też ,mogę nie raz jeździć cały dzień i co kilka kilometrów gasić i ponownie odpalać i wtedy wszystko oki,ale są chwile że zgaszę moto np. stacji benzynowej itp. i już nie pojade dalej bo dupa nie odpala,rozrusznik zakręci pół obrotu i prądu nima :evil:

co kurna jet Panowie????
- aku nowe,bankowo sprawne zresztą na innych też sprawdzałem bo borykam się z tym fantem już kilka tygodni
- rozrusznik nowy
- przekaźnik rozrusznika nowy
- styki wysokonapięciowe w moto sprawdzone i wyczyszczone
- kable + i masowy oki

TOTALNY BRAK POMYSŁU

daro1980
Uczy się jeździć
Posty: 54
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 6:22 pm
Lokalizacja: Ostrow Wlkp

#2 Post autor: daro1980 »

a sprawdzałeś regulator napięcia ????

mi w VFR dawal takie zwarcie ze aku w jednej chwili wyladowalo i moto nieszlo odpalic ...

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

#3 Post autor: james »

Sprawdź alternator. Miałem podobną sytuację. Kiedy nie było zwarcia pomiędzy dwoma fazami, było normalnie, kiedy pojawiało się zwarcie nie dało się sprzęta odpalić :(

elefant
Uczy się jeździć
Posty: 66
Rejestracja: pn cze 29, 2009 8:51 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: sieradz

#4 Post autor: elefant »

sprawdzę obie te rzeczy dziękuje - napisze później co i jak

Godi
Rekrut
Posty: 37
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:54 am
Lokalizacja: Szewna

#5 Post autor: Godi »

Sprawdź główne połączenie obok przekaźników, pod kanapą. Lubi się rozkręcać. Miałem dokładnie takie same objawy, które załatwiłem dokręceniem jednej śróbki.

elefant
Uczy się jeździć
Posty: 66
Rejestracja: pn cze 29, 2009 8:51 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: sieradz

#6 Post autor: elefant »

No niestety alternator sprawny ,regulator napięcia zapobiegawczo założony drugi nowy i nic nie pomogło.
Tak jak pisałem wcześniej wszystkie połączenia sprawdzone ,wyczyszczone,dokręcone,nowy przekaźnik rozrusznika ,nowy rozrusznik,nowy akumulator,a moto jak się rozgrzejne to prądu do odpalenia BRAK jAK sie lekko wystudzi to pali bez problemu i to jest nowy obiaw całej sprawy
nie wiem juz co robić co sprawdzić,gdzie łapy włożyć zeby było oki.

może moduł zapłonowy????? co wy na to i jak sprawdzić nie mając drugiego pod ręką

adam3911
Udaje motocyklistę
Posty: 166
Rejestracja: sob kwie 11, 2009 8:11 am
Imię: Adam
Marka motocykla: Honda
Model: Xl sd02 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: warszawa

#7 Post autor: adam3911 »

A akumulator? Miałem taki przypadek, 10-15 min po zgaszeniu zamiałczał tylko, odpalonu z pychu po przejechaniu kilku km palił na dotyk ze 2 tyg. Sytuacja powtórzyła sie ze 3 razy aż pożegnałem się z nim. Uszkodzone połączenia wewnętrzne pomiędzy celami akumulatora...

piter121
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 298
Rejestracja: wt lut 28, 2012 12:02 am
Marka motocykla: Honda Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: manchester/ gorzow wlkp

#8 Post autor: piter121 »

Sprubuj podlaczyc druga mase i sprawdz jeszcze to http://www.ebay.co.uk/itm/honda-xl1000- ... 500wt_1288

elefant
Uczy się jeździć
Posty: 66
Rejestracja: pn cze 29, 2009 8:51 pm
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: sieradz

#9 Post autor: elefant »

no to już wszystko wiem moto jeździ jak tralala :D

nie uwierzycie ,ale mój kłopot to był akumulator (kto śledził moje posty wie co zrobiłem,co sprawdziłem co wymieniłem)

Miałem wyjątkowego pecha:szukałem awarii wszędzie

Wymienione : przekaźnik rozrusznika,nowy rozrusznik i przewody wysokoprądowe nowy regulator napięcia,przy okazji wyczyszczona cała instalacja elekrtryczna -normalnie wszystko!!!!!!!
a okazało sie ze to tylko akumulator - zmylił mnie fakt ze kupiłem dwa trefne akumulatory na Allegro oba u innego sprzedającego i oba miały pozrywane cele jak się później okazało

dop[iero elektryk wpadł na to jak podłączył akumulator pod próbnik widełkowy i okazało się ze aku ma 13v ale zero prądu rozruchowego - dwa przypadki w które bym nie uwierzył gdybym sie sam na nie nie natknoł


nowe aku kupine w sklepie w rodzinnym mieście i sprawa załatwiona
dzieki za wszelkie próby pomocy

Awatar użytkownika
moto__dawca
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 208
Rejestracja: czw sty 12, 2012 8:06 pm
Lokalizacja: śląsk

#10 Post autor: moto__dawca »

dobry aku przy silniku V to podstawa :)
Wsiadasz na motocykl, zakładasz kask i widzisz całkiem inny świat =)

Honda XL 1000 SD02 Varadero :)

jurand501
Rekrut
Posty: 30
Rejestracja: czw maja 12, 2011 7:51 pm
Lokalizacja: Milówka

#11 Post autor: jurand501 »

ja też przerabiałem ten temat wszystko sprawdzone wszystko ok aku w miarę nowe ale sprawdziłem go kiedyś po sumie w niedzielę i okazało się ze padło już nigdy nie kupie aku na allegro. kupiłem takie jak ma być z wysokim prądem rozruchowym i jest ok. nic ci nie sugerowałem bo twierdziłeś że alu sprawne jedyny plus ze wszystko sprawdziłeś i masz pewność że jest ok

Awatar użytkownika
jedras
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 259
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 7:31 am
Imię: Jędrzej
Marka motocykla: Honda
Model: XL 1000V Varadero
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Warszawa

#12 Post autor: jedras »

Akumulatory polecam kupować w wyspecjalizowanych sklepach. W marketach, na allegro, motobazarach itp. bywa jak sam zauważyłeś różnie ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”