problem z abs

Tematy dotyczące problemów z elektryka i elektroniką.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
slawomir1975
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 2
Rejestracja: śr paź 17, 2012 9:52 pm
Lokalizacja: koło

problem z abs

#1 Post autor: slawomir1975 »

Witam wszystkich . Mam problem z ABS w Varadero 2008 . Motocykl był uszkodzony i po naprawie okazało sie że nie uzbraja się ABS .W motocyklu nie była uszkodzona elektryka . Do tej pory sprawdziłem przejście w czujnikach ,przewody łączące wtyczki , bezpieczniki itd. Po zakupie motocykla były wymieniane przewody hamulcowe , wydaje się że są dobrze odpowietrzone , a gdyby nie były to czy może miec to wpływ na abs . Może ktoś coś doradzi. Z góry dzięki za ewentualne podpowiedzi .

piter121
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 298
Rejestracja: wt lut 28, 2012 12:02 am
Marka motocykla: Honda Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: manchester/ gorzow wlkp

#2 Post autor: piter121 »

Oczywiscie ze tak , kazdy zapowietrzony uklad hamulcowy nie bedize dzialal poprawnie , jezeli elektryka jest OK. i pompa ABS nie jest uszkodzona ,to tylko dobrze odpowietrzyj uklad , a nie jest to proste , 2 osoby musza to robic

slawomir1975
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 2
Rejestracja: śr paź 17, 2012 9:52 pm
Lokalizacja: koło

#3 Post autor: slawomir1975 »

Dzięki kolego . Dzisiaj odpowietrzyłem układ na dobre przepuściłem przez niego butelkę płynu i myślę że jest ok . Sprawdziłem czujniki jeszcze raz są ok . Pompy też powinny być sprawne . Jedynie moduł ABS by się przydało na moment podmienić żeby wykluczyć jego usterkę . Słyszałem coś o restarcie czy resecie i kasowaniu błędów ale nie mam pojęcia od czego zacząć . W necie są serwisówki ale po angielsku i znowu zonk. Koledzy pomóżcie . :?: I jeszcze jedno jak na 100 % wykluczyć jego ewętualne zapowietrzenie

piter121
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 298
Rejestracja: wt lut 28, 2012 12:02 am
Marka motocykla: Honda Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: manchester/ gorzow wlkp

#4 Post autor: piter121 »

Jezeli caly uklad hamulcowy jest szczelny , to system nie powinien sie zapowietrzac , a co do twojego ABS to problem lezy raczej po stronie elektryki , sprawdz ten modol i czy na pompie jest napiecie, tylko wydaje mi sie ze ABS zaczyna dzialac po wyzej 10 km /h , wtedy gasnie kontrolka i system sie uzbraja , ale nie jestem pewien , moze ktorys z kolegow sie jeszcze wypowie

Kuba-car
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 567
Rejestracja: sob lut 05, 2011 3:41 pm

#5 Post autor: Kuba-car »

Cześć.
ABS jak zapewne wiesz-to zespół hydro-elektryczny,działanie polega na przerywanym dozowaniu siły hamowania..Kontrolka powinna zgasnąć zaraz po ruszeniu/ew.uzyskania przez wszystkie koła odpowiedniej prędkości obrotowej.Zdaża sie tak że bez skasowania błędu w pamięci sterownika układ"uczy się"przez pare najbliższych kilometrów i w przypadku gdy jest sprawny-gasi kontrolkę samoczynnie.Jeśli to nie nastąpi,będziesz zmuszony podpiąć się z elektroniką pod tester.
Pozdro i powodzenia! 8)

Kuba-car
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 567
Rejestracja: sob lut 05, 2011 3:41 pm

#6 Post autor: Kuba-car »

Jeszcze jedno-powietrze w układzie nawet gdyby było nie powoduje wyświetlania błędu. :idea:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”