Brak iskry w Varadero

Tematy dotyczące problemów z elektryka i elektroniką.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Brak iskry w Varadero

#16 Post autor: james »

marcinTDM pisze:Sprawa dalej nie rozwiązana. Założyłem nowy moduł i nadal lipa.
Międzyczasie od ciągłego rozpinania rozsypała mi się kostka od przekaźnika pompy i wyleciały przewody. Jak powinny być podłączone bo już sam nie wiem? W kolejności: niebiesko-żółty, biało-czarny, niebiesko-czarny? Tak jak na zdjęciu z załącznika?
Słabo trochę. Przewody mogę Tobie sprawdzić, ale to dopiero, jak będę rozbierał Vara do zimowego serwisu. Serwisówka milczy w tym temacie...

Skąd dokładnie jesteś? Jeżeli nie opanujesz tematu, to możemy się spotkać na początku grudnia i przejrzeć instalację, jak przykazała Honda :)

marcinTDM
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 15
Rejestracja: wt sie 29, 2017 12:34 pm
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999

Re: Brak iskry w Varadero

#17 Post autor: marcinTDM »

marcinTDM pisze:Słabo trochę. Przewody mogę Tobie sprawdzić, ale to dopiero, jak będę rozbierał Vara do zimowego serwisu
Jeżeli nie będzie problemu to byłbym wdzięczny. Poczekam.
marcinTDM pisze:Skąd dokładnie jesteś? Jeżeli nie opanujesz tematu, to możemy się spotkać na początku grudnia i przejrzeć instalację, jak przykazała Honda
Jestem z okolic Kalisza. Myślę, że do tego czasu uda się ogarnąć temat i będzie się można spotkać ale po to, żeby świętować sukces. :) Dzięki za zaangażowanie.

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Brak iskry w Varadero

#18 Post autor: james »

Podeślij mi tylko PM-kę 30.10, że mam sprawdzić podłączenie przekaźnika - o ile części dotrą, to właśnie wtedy będę ogarniać te grubsze tematy w moto.

Rzuć okiem na sekcję 17-3 w serwisówce. W razie co, służę pomocą :))

marcinTDM
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 15
Rejestracja: wt sie 29, 2017 12:34 pm
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 1999

Re: Brak iskry w Varadero

#19 Post autor: marcinTDM »

Wczoraj wieczorkiem jeszcze raz przestudiowałem schemat i SUKCES!!! :clap:
Jeden z przewodów, które idą do przełączników zapłonu (przy manetce gazu) był przerwany pod izolacją.
Początkowo nie zwróciłem na to uwagi ponieważ zapłon i starter działał normalnie. Posprawdzałem jednak jeszcze raz przejścia według schematu i okazało się, że nie ma przejścia pomiędzy przewodem czarno/białym i czarnym. Zrobiłem zworkę na kostce, zakręciłem rozrusznikiem i piękna iskra pojawiła się na obu świecach. Rozebrałem izolację i dobrze przyjrzałem się przewodom. Okazało się, że przewód czarno-biały był przerwany. Musiał być przyszczypnięty i po prostu się przepalił. Założyłam zbiornik i po kilku razach silnik wreszcie zagadał.
Teraz jestem do przodu o moduł, przekaźnik i nowe doświadczenia :)
Jeszcze raz dzięki za pomoc i za zainteresowanie.

Awatar użytkownika
james
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 2207
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:15 pm
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Brak iskry w Varadero

#20 Post autor: james »

Super, że udało się opanować sytuację! :isok2:
Moduł warto mieć w zapasie, zwłaszcza gdy jeździsz gdzieś dalej - to jest jeden z tych elementów w Vara, których naprawić się niestety nie da (a na pewno nie w warunkach wyprawowych).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”