Dodatkowe halogeny led

Tematy dotyczące problemów z elektryka i elektroniką.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
darasmoto
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 6
Rejestracja: sob cze 23, 2012 10:28 pm
Imię: Darek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Gdańsk

Dodatkowe halogeny led

#1 Post autor: darasmoto »

Witam.Pojawił mi się problem po podłączeniu dodatkowych halogenów led.Po podłączeniu i przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów na włączonych halogenach stopila mi się sławetna kostka łącząca regulator napięcia.Po polutowaniu kabli(temat znany)wszystko jest ok ale narazie nie używam tych halogenów tylko same światła. Na postoju przy pracy silnika i po włączeniu wszystkiego przewody się nie grzeją.Pytanie.Czy halogeny muszą mieć w podłączeniu koniecznie przekaźnik. Czy on rozwiązuje ten problem w jakiś sposób.Podłączone mam pod plus stacyjki i w układzie włącznik tych halogenów.Pozdrawiam.

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Dodatkowe halogeny led

#2 Post autor: melon1968 »

Przekażnik jest dla odciążenia włącznika.Przy ledach(max 40W) nie ma sensu stosowania przekażnika.

Awatar użytkownika
PEPE64
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 992
Rejestracja: czw cze 22, 2017 11:45 pm
Imię: Piotr
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: 51.717457, 19.228985

Re: Dodatkowe halogeny led

#3 Post autor: PEPE64 »

Jeśli stopiła Ci się kostka łącząca regulator z altkiem, to kombinowanie skąd bierzesz zasilanie, nie ma sensu. Cały prąd i tak tędy przepływa. Możliwe jednak, że te styki były już nadpalone, a halogenami je dobiłeś. Zainstaluj woltomierz, to na bieżąco będziesz mógł kontrolować spadki napięcia. A jak złącza już polutowane, to może wszystko grać. :isok:
Motorynka Romet 50, WSK 175 Kobuz, WSK 175 Perkoz, Pannonia 250, CZ350 ((6V), CZ350 (12V), Jawa 350TS, Suzuki Savage LS650, Honda Transalp 600, Honda Varadero 1000.

darasmoto
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 6
Rejestracja: sob cze 23, 2012 10:28 pm
Imię: Darek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dodatkowe halogeny led

#4 Post autor: darasmoto »

Dzięki za odpowiedź.Wcześniej zauważyłem podtopienia na jednym styku i chyba zeczywiscie halogeny mu dopomogly.Mam to wszystko ogarniete i tylko musze na początku polatac trochę na krótkich dystansach na halogenach i to poobserwuje.Myślę ze będzie ok.Pzdr.

darasmoto
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 6
Rejestracja: sob cze 23, 2012 10:28 pm
Imię: Darek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dodatkowe halogeny led

#5 Post autor: darasmoto »

Ps.
Woltomierz instaluje w każdym motocyklu który mam.Faktycznie po polutowaniu przewodów napięcie się ustabilizowalo.Wcześniej trochę skakalo..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”