Ustawienie zegara SD02 - pamięć

Tematy dotyczące problemów z elektryka i elektroniką.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Bednarz
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 12
Rejestracja: sob kwie 15, 2017 6:04 pm
Imię: Dawid
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Włoszczowa

Ustawienie zegara SD02 - pamięć

#1 Post autor: Bednarz »

Cześć, mam przedziwny problem nie mogę ustawić zegara a w zasadzie zapamiętać ustawień zegara, przekręcam kluczyk naciskam prawy przycisk i przytrzymuje, zaczyna mrugać zegar ustawiam godzinę jaka mnie interesuje, czekam chwilę i wciskam ten sam przycisk pojedynczym klikiem, zegar przestaje mrugać i wyświetla ustawioną godzinę, wszystko działa do momentu wyłączenia kluczyka, po ponownym włączeniu nawet za chwilę godzina jest zresetowana i zegar odlicza od 1:00 .
Nie wiem czy TRIP A też się powinien resetować po wyłączeniu kluczyka, u mnie się resetuje tak samo jak zegar.
Te same czynności robiłem na odpalonych silniku dopóki jadę godzina działa TRIP A działa wyłączę i włączę moto - reset.

Akumulator jest nowy światła działają podczas rozruchu nic nie przygasa, ładowanie działa, tak jak pisałem wcześniej nawet bez rozruchu jest ten sam problem.

znalazłem taką procedurę

"Ignition on.
Press and hold the set button untill it flashes.
Press button once to advance one min at a time.
Or
Hold button to advance a lot faster.
Let go of the button when you get close to desired time or you will over shoot and have to go right round again.
When happy, switch ignition off to save the setting."

W powyższej procedurze piszę żeby wyłączyć zapłon wtedy powinien zapamiętać ale to też nie idzie, czy w liczniku jest jakaś bateria do pamięci, macie jakieś sprawdzone procedury?

Czy na zegary po wyłączeniu zapłonu i wyjęciu kluczyka powinno iść zasilanie w kostce do zegarów? jeśli tak to na jakich pinach?
Zauważyłem iż po wyjęciu kluczyka nie mruga kontrolka HISS więc pewnie nie ma zasilania na zegarach, ale HISS działa prawidłowo przy włączeniu zapłonu i kontrolka się zapala i gaśnie.

Napiszcie proszę bo nie daje rady.

Bednarz
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 12
Rejestracja: sob kwie 15, 2017 6:04 pm
Imię: Dawid
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero XL1000VA
Rocznik: 2005
Lokalizacja: Włoszczowa

Re: Ustawienie zegara SD02 - pamięć

#2 Post autor: Bednarz »

Jako że rozwiązałem problem napiszę co zdiagnozowałem, może się komuś przyda. Według manuala należy sprawdzić takie oto tematy:
Clock Varadero.png
Clock Varadero.png (145.72 KiB) Przejrzano 4494 razy
U mnie wyszło że nie mam zasilania na zegarach po wyłączeniu zapłonu dlatego nie miałem podtrzymania.
Przyczyna była bardzo prosta spalony bezpiecznik który znajduje się pod siedzeniem w jednej z puszek, opisany jest jako clock.

I to wszystko po wymianie wszystko śmiga :)

Awatar użytkownika
PEPE64
Sympatyk Weteran
Sympatyk Weteran
Posty: 992
Rejestracja: czw cze 22, 2017 11:45 pm
Imię: Piotr
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2000
Lokalizacja: 51.717457, 19.228985

Re: Ustawienie zegara SD02 - pamięć

#3 Post autor: PEPE64 »

Jak coś z elektryką nie gra, to właśnie od bezpieczników należy zacząć poszukiwania. :))
Motorynka Romet 50, WSK 175 Kobuz, WSK 175 Perkoz, Pannonia 250, CZ350 ((6V), CZ350 (12V), Jawa 350TS, Suzuki Savage LS650, Honda Transalp 600, Honda Varadero 1000.

melon1968
Sympatyk
Sympatyk
Posty: 1485
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:01 pm
Imię: mmm
Marka motocykla: honda
Model: VA 1000 VFR1200XD
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Świdnik

Re: Ustawienie zegara SD02 - pamięć

#4 Post autor: melon1968 »

Święte słowa!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”