SERBIA/CZARNOGÓRA/BOŚNIA cz 2

Opisy, zdjęcia, linki z podróży w 2009 roku.
Wiadomość
Autor
Grzesiek
Zapalony motocyklista
Posty: 845
Rejestracja: pt sty 04, 2008 3:52 pm
Lokalizacja: KRAKÓW

SERBIA/CZARNOGÓRA/BOŚNIA cz 2

#1 Post autor: Grzesiek »

Dzień nastepny to Cetynia , Lovcen Park ( też zajebiście ) i zjazd do Kotoru - perełka wpisana na listę zabytków UNESCO .Spimy parę kilometrów za Kotorem , nad samym morzem :lol: . Rano oczywiście piękne słońce , zmieniamy plany , miał być przelot nad morzem do Dubrownika ale nic z tego .
Jedziemy do Risan i tam w bijamy się w góry , białą , starą , opuszczoną drogą po półkach skalnych z zajebistymi widokami . Ale to dopiero początek zabawy...
Po kilkunastu kilometrach mozolnej wspinaczki w góry , przy braku żywego ducha i jakiegokolwiek oznakowania jedziemy intuicyjnie na północ .Droga zajebista :lol: :lol: :lol: . Po godzinie dojeżdzamy do osady - jeden dom , gościu mówi " magistrala diesno " ale że widoki zajebiste zamiast jechać za jego wskazówkami z premedytacją wjeżdżam w wąziutką , zarośniętą drogę wijącą się po zboczu góry . Jedziemy tak kilka kilometrów , droga miejscami ma około 1,5m albo i mniej . Nikt tędy nie jechał od lat ... Widoki szok , przepaście i przestrzeń dookoła . Po jakimś czasie jestem przekonany że jedziemy zapomnianą drogą przez góry omijając nielegalnie garnicę Bośniacką .Damy radę :lol: :lol: :lol: . Po godzinie wyjeżdżamy na główną drogę a nad nami krąży helikopter wojskowy - jedno okrążenie , drugie w końcu nadlatuje na nas od przodu lecąc kilka metrów nad ziemią . No to chyba jesteśmy nielegalnymi emigrantami :wink: :lol: :lol: .Krąży jeszzce raz a my mamy i ubaw i pierdla .
Jedziemy dalej , nareszcie pojawiają się jakieś tablice na Trebinje , jednak po kilku kilometrach napotkani ludzie informują nas że tam nie możemy jechać , istnieje tylko przejście lokalne dla mieszkańców i że jednak jesteśmy nadal w Czrnogórze . Do dziś nie wiem jak jechaliśmy , z mapy wynika że mieliśmy jechać 24km , my zrobiliśmy 56 nie wiadomo gdzie i jak ? I skąd ten helikopter
, za to mamy fajny filmik .Później fajny przejazd przez góry i nocleg koło Dubrownika .Kąpiel w morzu a wieczorem Dubrownik by night .Rano decyzja - nie jedziemy do Splitu bo można zgłupieć na tej zapchanej drodze , wracamy do Bośni poszukać naszego helikoptera :lol: .Przez góry do Mostaru , zwiedzanie , kawusia i do przodu . Nigdy nie jechałem przez Bośnię , słyszałem różne opinie .
Wszystko g..o prawda - cudowne widoki , droga przez góry bardzo dobrej jakości :!: Nocleg w Banja Luce - super hotelik i żarcie , nocleg 25 Euro !
Następny dzień przelot przez Chorwację i Węgry do Laury , po południu basaeny termalne. Wypad kończymy w niedzielę przejazdem przez piękną Banską Sczawnicę i Donnovaly .
Odczucia - Bałkany piękne i tajemnicze , zmieniają się i cywilizują w tempie błyskawicznym , zniknął syf przy drogach .Parę zdjątekhttp://picasaweb.google.pl/grzegorz.abd ... directlink
Podróżuje się nie po to , aby dotrzeć do celu, ale po to , żeby być w podróży .

kolim
Zapalony motocyklista
Posty: 797
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 12:33 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: kolim »

Ech....

Tylko zachecasz do tej czarnogory... jak wszystkie znaki na niebie i ziemi pozwola to mam zamiar zaliczyc podobna traske w sierpniu :)

Ze zdjec widze ze dobre miejsca wybralem poniewaz atrakcje turystyczne sie powtarzaja w mojej wersji ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Medman
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 466
Rejestracja: pt sty 02, 2009 11:19 pm
Lokalizacja: 3miasto

#3 Post autor: Medman »

Grześ a nad Jeziorem Szkoderskim też byliście??? Tam też niezłe widoki, kręte trasy super klimacik !!! Oj będzie rozgadywanie na zakończeniu sezonu !!!
Jutro to dziś tyle że jutro !! (Lem)

Awatar użytkownika
Medman
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 466
Rejestracja: pt sty 02, 2009 11:19 pm
Lokalizacja: 3miasto

#4 Post autor: Medman »

kolim pisze:Ech....

Tylko zachecasz do tej czarnogory... jak wszystkie znaki na niebie i ziemi pozwola to mam zamiar zaliczyc podobna traske w sierpniu :)

Ze zdjec widze ze dobre miejsca wybralem poniewaz atrakcje turystyczne sie powtarzaja w mojej wersji ;)
Kolim - nie trzeba zachęcać - trzeba jechać !!! Jest odlotowo. Elementy obowiązkowe to- Sw. Stefan, Bar, Jezioro Szkoderskie trasa- Bar-Vrpazar (czy jakoś tak)- Vladimire ( czy jakoś tak) Park Lovcen i zjazd do Kotoru. Przejazd wzdłuż Kanionu Tara do Żablijaka - i dalej na drugi kanion albo do Trsy. Przy okazji wizyta w Dubrovniku.

Będzie Pan zadowolony !!!!! :D :D :D

Polecam mijscowość Petrovac. Jest tam klimatycznie i jako centrum wypadowe się sprawdza. :D
Jutro to dziś tyle że jutro !! (Lem)

Grzesiek
Zapalony motocyklista
Posty: 845
Rejestracja: pt sty 04, 2008 3:52 pm
Lokalizacja: KRAKÓW

#5 Post autor: Grzesiek »

Polecam noclegi:
przed Mojkovacem po prawej stronie Hotelik + bungalowy - 15 e
Plużine - 12,5e
Ulcinj - 8 e
Kotor- Risan - 12,5 e
Dubrownik- Kupari - 15e
Ceny bardzo przystepne , jedzonko też nie drogie .
Polecam w Czarnogórze :
Mojkovac-Zabljiak-Trsa-Plużine
Virpazar-Ostros-Vladimir-Ulcinj
Ulcinj-Stari Bar-Sw Stefan-Cetynia-Lovcen Park-Kotor
Kotor-Risan-Trebinje-Dubrovnik
Podróżuje się nie po to , aby dotrzeć do celu, ale po to , żeby być w podróży .

Konrad
Zapalony motocyklista
Posty: 1254
Rejestracja: śr mar 07, 2007 11:58 am
Lokalizacja: paryż

#6 Post autor: Konrad »

No piękny wyjazd, Kotor , Dubrownik no i ta zagubina droga, super!!!!!
Ja namawiam Izule na wyjazd do Chorwacji :wink: Po przeczytaniu relacji na pewno bedzie chciała jechać 8)

Awatar użytkownika
longus
Uczy się jeździć
Posty: 88
Rejestracja: śr lut 20, 2008 11:03 pm
Lokalizacja: olsztyn

#7 Post autor: longus »

gratulacje. miło poczytać
Honda XL1000VA Varadero SD02

http://www.swiatpodrozy.pl/a.php?id=1857

ODPOWIEDZ

Wróć do „Relacje z podróży - 2009”