Motooiler

Tematy dotyczące zakupu, montażu i eksploatacji akcesoriów.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Dukii
Zapalony motocyklista
Posty: 1882
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 10:09 am
Lokalizacja: Mysiadło

Motooiler

#1 Post autor: Dukii »

Czy miał ktoś doczynienia z tym produktem??

http://www.motooiler.pl/strona.php?kraj=pl&strona=home

jeżeli tak to proszę o opinie.
KTM 690 R.... istny diabeł! Mój pierwszy raz..... 10.04.2013

Przemek
Zapalony motocyklista
Posty: 1353
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 12:14 am

#2 Post autor: Przemek »

Wygląda interesująco. Czy wiesz jaki jest koszt?
nieaktualne

Adaśko
Udaje motocyklistę
Posty: 188
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 11:33 pm
Lokalizacja: RP

#3 Post autor: Adaśko »

Przemek pisze: jaki jest koszt?
350 zł

Dukii
Zapalony motocyklista
Posty: 1882
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 10:09 am
Lokalizacja: Mysiadło

#4 Post autor: Dukii »

Adaśko pisze:
Przemek pisze: jaki jest koszt?
350 zł
używałeś??? ja tylko czytałem opis w ostatnim "motoadvenczerze"... opinie dobre ale wiecej jak to jest z opiniami w takich gazetach :wink: dlatego jak ktoś to widział, użytkował lub użytkuje to nich napisze pare słów... ze względu na cene warto by kupić tą oliwiarkę....
KTM 690 R.... istny diabeł! Mój pierwszy raz..... 10.04.2013

Adaśko
Udaje motocyklistę
Posty: 188
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 11:33 pm
Lokalizacja: RP

#5 Post autor: Adaśko »

Dukii pisze:
Adaśko pisze:
Przemek pisze: jaki jest koszt?
350 zł
używałeś???
Nie , mnie objęła era scottoilera.
Może warto zaprosić producenta na jakieś spotkanie by przedstawił jak to działa.

Baza
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 237
Rejestracja: śr lip 30, 2008 5:08 pm
Lokalizacja: Żywiec

#6 Post autor: Baza »

Na africatwin.prv.pl jest opis i kilku ludzi którzy tego urządzenia używają polecam tam zapytać.

Dukii
Zapalony motocyklista
Posty: 1882
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 10:09 am
Lokalizacja: Mysiadło

#7 Post autor: Dukii »

Baza pisze:Na africatwin.prv.pl jest opis i kilku ludzi którzy tego urządzenia używają polecam tam zapytać.
wrzuć link bo nie mogę znaleźć... :roll: :oops:
KTM 690 R.... istny diabeł! Mój pierwszy raz..... 10.04.2013

slawekbb

#8 Post autor: slawekbb »

W louisie jest teraz promocja scottoilera za 99 EUR. Wg mnie dużo lepsza niż to "to"
http://www.louis.de/_200fd6694b47a46df8 ... r=10003132

Dodatkowo dostajesz jeszcze specjalny olej do smarowania.

Baza
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 237
Rejestracja: śr lip 30, 2008 5:08 pm
Lokalizacja: Żywiec

#9 Post autor: Baza »

Dukii pisze:wrzuć link bo nie mogę znaleźć... :roll: :oops:
http://africatwin.com.pl/showthread.php ... =motooiler

Proszę wystarczyło w wyszukiwarce wpisać motooiler wiem że jeszcze jeden temat tam był jak znajdę przy okazji to też ci wkleje link.
slawekbb pisze:Dodatkowo dostajesz jeszcze specjalny olej do smarowania.
No właśnie i musisz kupować specjalną oliwe na różne pory roku, na różną wilgotność itp.itd i to nie takie tanie oleje a tu lejesz hipola i tylko regulujesz częstotliwość oliwienia.Jak kto woli ja tam sam nie wiem na co bym się zdecydował ale napewno jest to produkt konkurencyjny i tańszy w eksploatacji :wink:

JAQB
Zapalony motocyklista
Posty: 740
Rejestracja: śr paź 15, 2008 9:42 pm

#10 Post autor: JAQB »

Napisałem do V-Oila:

"Czy mogli byście Państwo zarejestrować sie na forum www.hondavaradero.pl i zrobić prezentację Waszego produktu podobnie jak na http://africatwin.com.pl/showthread.php ... ler&page=2. Wątek u nas był poruszany, tylko że "brodzimy po omacku". Prosiłbym o kilka szczegółów w temacie: http://www.hondavaradero.pl/phpBB2/view ... 1049#16339"

Odpowiedzieli:

"jak to sie kolokwialnie mowi: wyjał mi pan to z ust. mialem na dniach pisac wlasnie w tej sprawie. oczywiscie z przyjemnościa zalozę nowy watek i dołączę zdjęcia.
pozdrawiam
m symbuła / v-oila / wrocław"

Awatar użytkownika
zalmen3
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 563
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 9:21 am
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

#11 Post autor: zalmen3 »

Na ebay.co.uk normalna cena za scottoilera MK7 (wersja standartowa) to okolo 76 funciakow w tym juz przesylka do polski, co po dzisiejszym kursie walutowym daje jakies 390 PLN. Nie wiem czy jest sens kombinowac z jakimis wynalazkami. W porownaniu z oferta louisa, ktora z przesylka wychodzi okolo 120 eurasow czyli jakies 540 PLN nie ma co sie zastanawiac.
Tak samo cena motooilera nie jest przy tym juz tak atrakcyjna.

Dukii
Zapalony motocyklista
Posty: 1882
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 10:09 am
Lokalizacja: Mysiadło

#12 Post autor: Dukii »

JAQB pisze:Napisałem do V-Oila:

"Czy mogli byście Państwo zarejestrować sie na forum www.hondavaradero.pl i zrobić prezentację Waszego produktu podobnie jak na http://africatwin.com.pl/showthread.php ... ler&page=2. Wątek u nas był poruszany, tylko że "brodzimy po omacku". Prosiłbym o kilka szczegółów w temacie: http://www.hondavaradero.pl/phpBB2/view ... 1049#16339"

Odpowiedzieli:

"jak to sie kolokwialnie mowi: wyjał mi pan to z ust. mialem na dniach pisac wlasnie w tej sprawie. oczywiscie z przyjemnościa zalozę nowy watek i dołączę zdjęcia.
pozdrawiam
m symbuła / v-oila / wrocław"
Super!! to czekamy:-)
KTM 690 R.... istny diabeł! Mój pierwszy raz..... 10.04.2013

kolim
Zapalony motocyklista
Posty: 797
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 12:33 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#13 Post autor: kolim »

Na forum africa albo transalp mozna wynegocjowac cene 250zl:-) wiec na pewno przy jakims zamowieniu forumowym tez sie mozna dogadac ;-)
Obrazek

Przemek
Zapalony motocyklista
Posty: 1353
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 12:14 am

#14 Post autor: Przemek »

zalmen3 pisze:Na ebay.co.uk normalna cena za scottoilera MK7 (wersja standartowa) to okolo 76 funciakow w tym juz przesylka do polski, co po dzisiejszym kursie walutowym daje jakies 390 PLN. Nie wiem czy jest sens kombinowac z jakimis wynalazkami. W porownaniu z oferta louisa, ktora z przesylka wychodzi okolo 120 eurasow czyli jakies 540 PLN nie ma co sie zastanawiac.
Tak samo cena motooilera nie jest przy tym juz tak atrakcyjna.
A co z patriotyzmem :) Jeśli są to porównywalne produkty to wolę wspierać naszych.
nieaktualne

V-Oila
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 8
Rejestracja: czw maja 07, 2009 11:37 am
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#15 Post autor: V-Oila »

Witajcie

Zgodnie z obietnicą pojawiam się na forum i usupełniam pewne braki w opisie produktu jak równiez i przede wszystkim biorę czynny udział w dyskusji nt. V-Oila Motooilera ;)
Cieszę się niezmiernie z takiego zainteresowania bo nakład pracy jaki trzeba włożyć w wytwarzanie czegos samodzielnie od podstaw jest bardzo duży podobnie jak moje zmeczenie ostatnimi dniami. Tym bardziej wiec wszelkie oznaki zainteresowania sa gratyfikujące ;)

odniosę się do postów w tym watku:
1. urządzenie wykorzystuje zwykły zupełnie Hipol 80W90. jest w tej chwili założone na mojej Afryce i na Kilku innych Trampkach czy Afri kolegów z klubu. sprawdzone działanie w praktyce w temperaturach od 0 - 20stC. cieplej jeszcze w tym roku nie było ;)
2. Cena: Detal to 350PLN. cena forumowa dla forum Africa Twin to cena dla forum na ktorym jestem od dawna i ktorego budzet zasilam skladkami - cena kolezenska tam - mozna powiedziec. V-Oila jest przedsiębiorstwem komercyjnym i próbuję jakoś zarabiać na sprzedaży w związku z czym cena 260PLN jest to cena tylko dla zarejestrowanych do czasu pojawienia sie watku czlonkow forum XRV750 i XL650;
3. pojawiły się głosy ze mozna za prawie takie same pieniadze kupic scotta. pomijajac slogan ze 'dobre bo polskie' ;) nie ulega kwestii ze scott ma swoja renome spowodowana przede wszystkim dluuuuga bo juz ponaddwudziestoletnia obecnoscia na rynku. Z tego co udalo mi sie dowiedziec oprocz uzytkownikow zadowolonych jest rowniez cala gromadka tych ktorym scott odpowiada tak sobie... dlaczego? brak mozliwosci regulacji podczas jazdy, koniecznosc uzywania dedykowanych i drogich olejow, koniecznosci podlaczenia sie do podcisnienia skutkuje w niektorych wspolczesnych maszynach zaburzeniami pracy silnika.
W koncu ma scott plastikowe i byle jakie mocowania i mydli oczy klientom DOUBLE INJECTORem ktory z wtryskiem ma jeszcze mniej wspolnego niz z polepszeniem smarowania rolki lancucha na sworzniu...
Ktos juz stad do mnie pisal w tej sprawie a ja odpisalem: olej dostawszy sie z jednej strony rolki przenika na druga jej strone na zasadzie podciagania kapilarnego. nie ma doprawdy koniecznosci podawania go z dwoch stron lancucha. pewnie kiedys zeby zachowac konkurencyjnosc i uniknąc konieczosci pisania dlugich wyjasnien zrobie taki podwojny podajnik ale bardziej dla swietego spokoju i 'zeby miec' go w ofercie niz z przekonania
4. ktos porownywał cene scotta i m-oilera. tylko czy aby na pewno porownujemy takie same urzadzenia?
czy rozgrzewacie motocykle przed jazda? to przeciez wskazana praktyka. przez ile minut? 2? 3? ile kropli w tym czasie gubi scott? trzy? cztery? motooiler ani jednej. mozna go podlaczyc pod obwod swiateł /tylna pozycja jest OK/ a w moto z swiatlami automatycznymi mozna go wylaczyc jednym ruchem palca i potem wlaczyc znowu przywracajac te same ustawienia w pół sekundy - bez schylania się bez patrzenia na dziwne skale. nawet po ciemku i nic nie kapie kiedy nie trzeba.
jezdzicie przeciez sporo - zdarzylo sie wam wjechac w burze lub napotkac na trasie deszcz??? pewnie tak. czy lancuch potrzebuje lepszego oliwienia kiedy jest mokro? z pewnościa tak. jeden ruch palca i dawka zwiekszona jest o 30% skokowo/ lub mozna zmienic ja plynnie w przedziale 1 - 6 gdzie faktycznie 6 = 6x1 czyli tak faktycznie spooooro wiecej. min wlasnie dlatego mozna jezdzic na zwyklym oleju przez caly rok.
zadam pytanie ponownie: czy porownujemy takie same produkty? czy nie jest tak ze 350PLN to wlasciwa cena w odniesieniu do czegos tak prymitywnego jak scott???
czy juz widzieliscie E-scotta? jedyne 250EUR. nie moge sobie odmowic sarkazmu: polecam ;)
reasumując cena jest przystępna jak uważam a nie caną chcę konkurować z tradycyjnym scottoilerem...
sporo ludzi pyta czy skomplikowany jest montaz... nie jest. daję kompletną instrukcję ze zdjęciami i opisem. w razie watpliwosci jestm do dyspozycji pod ogolnie znanym numerem telefonu. chetnie pomogę ale nie wykonam za Was pracy ;) twierdzę, że najwięcej czasu jak zawsze zajmuje odpowiednie planowanie: znalezienie miejsca na zbiornik, miejsca do podpiecia sie do masy czy do przewodu '+' swiatla pozycyjnego. sam montaz nie zajmuje wiecej jak 1-1,5h. jesli zarezerwujecie sobie 2h i poswiecicie sie w skupieniu pracy powinno byc OK.
ogolnie to moge pisac jeszcze dlugo ;) ale chetniej odpowiem na konkretne pytania. po poludniu postaram sie dodac troche nowych fotek min mocowań czy zbiornika i kontrolera.
V-Oila jest przedsiębiorstwem nowym ale rozwijam je intensywnie z czego korzysta jakość i stosowane rozwiązania = klient.
Zapraszam do dyskusji i przy tej okazji raz jeszcze dziekuje za zaproszenie.

Pozdrawiam Serdecznie
Mateusz Symbuła / matjas / V-Oila
Ostatnio zmieniony czw maja 07, 2009 10:59 pm przez V-Oila, łącznie zmieniany 1 raz.
zakręty są jak bar - wchodzisz bez gazu, wychodzisz na gazie ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria”