Pokrowiec na wiaderko

Tematy dotyczące zakupu, montażu i eksploatacji akcesoriów.
Wiadomość
Autor
Gregor

Pokrowiec na wiaderko

#1 Post autor: Gregor »

Sprawa być może z pozoru błaha ,ale niestety nie mam czasu na to,żeby pojeździć po sklepach i poszukać,ponieważ pracuję od świtu do ciemnej nocy :) .Szukałem na Allegro,ale niestety są za małe.Mam z przodu wysoką szybę a z tyłu centralny kufer i wszystkie dostępne na Allegro pokrowce są zwyczajnie za krótkie.Poradźcie gdzie mogę się udać w wolnej chwili - chodzi o miejsce gdzie na 100% uda mi się kupić odpowiedni pokrowiec, oraz na co mam zwracać uwagę przy jego doborze...

Dukii
Zapalony motocyklista
Posty: 1882
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 10:09 am
Lokalizacja: Mysiadło

#2 Post autor: Dukii »

Jeszcze jak parkowałem pod hmurką miałem pokrowiec Luisa w rozmiarze XL. Kuper bedziesz miał zdjąc. Dodatkowo żeby wiatr nie zdmuchnął zabezpieczałem pokrowiec linkami elastycznymi (takie jak do mocowania bagażu na samochodzie). Te największe pokrowce Luisa z powodzeniem pakują motorek. Pamiętaj przy zakładaniu pokrowca, żeby go nie przygrzać na wydechach.

MarekM
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 226
Rejestracja: śr maja 24, 2006 7:59 pm
Lokalizacja: Gdańsk

#3 Post autor: MarekM »


Gregor

#4 Post autor: Gregor »

Właśnie chodziło mi m.in. o to,żeby za każdym razem nie ściągać kufra...Dzięki za radę Dukii , a co do linka,który przesłał mi MarekM, to rozumiem,że są to te pokrowce o których pisze Dukii ?? Tylko czy przy rozmiarze XXL również niezbędne jest ściąganie kufra?

Gregor

#5 Post autor: Gregor »

Pan ze sklepu moto-akcesoria.pl stwierdził, że pokrowiec XXL będzie za mały :(

MarekM
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 226
Rejestracja: śr maja 24, 2006 7:59 pm
Lokalizacja: Gdańsk

#6 Post autor: MarekM »

Wśród licznych teorii na temat przykrywania motocykli jest i taka, która mówi że motocykl nie powinien być szczelnie opatulony aż do samej ziemi.
Dlaczego ? Ano dlatego, że ruch powietrza zapobiega skraplaniu się pary wodnej pod pokrowcem.

Gregor

#7 Post autor: Gregor »

Rozumiem,czyli po prostu nie zawracać sobie głowy dalszym szukaniem i kupić XXL ??

Awatar użytkownika
Pretor
Site Admin
Posty: 2143
Rejestracja: czw lis 17, 2005 3:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8 Post autor: Pretor »

Corab jak chcesz ja mam jakiś pokrowiec z Luisa to sobie zobaczysz i przymierzysz. Ja osobiście go mało używam bo jest ciężki.

Jeśli będzie wola ludu to zawsze możemy sami sobie pokrowce zrobić, lekkie, z logo i na wymiar:):):)
"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

Gregor

#9 Post autor: Gregor »

Jeżeli propozycja była do mnie,to chętnie skorzystam :D

MarekM
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 226
Rejestracja: śr maja 24, 2006 7:59 pm
Lokalizacja: Gdańsk

#10 Post autor: MarekM »

Pretor pisze:Corab jak chcesz ja mam jakiś pokrowiec z Luisa to sobie zobaczysz i przymierzysz. Ja osobiście go mało używam bo jest ciężki.

Jeśli będzie wola ludu to zawsze możemy sami sobie pokrowce zrobić, lekkie, z logo i na wymiar:):):)
W ramach produkcji sztandaru czy T-shirt'ów ? :lol: :lol: :lol:

Dukii
Zapalony motocyklista
Posty: 1882
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 10:09 am
Lokalizacja: Mysiadło

#11 Post autor: Dukii »

Super pomysł!!! naprawdę!!!!!
Ostatnio zmieniony śr wrz 05, 2007 4:23 pm przez Dukii, łącznie zmieniany 1 raz.

MarekM
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 226
Rejestracja: śr maja 24, 2006 7:59 pm
Lokalizacja: Gdańsk

#12 Post autor: MarekM »

Dukii pisze:Super pomysł!!! naprawdę!!!!!

Słuchajcie, zróbmy sobie pokrowce, tshirty ktroe moglibyśmy załozyć na zakończeniu sezonu a sztandar, czyli flaga którą bedzie można zawieścic na budynku który bedziemy okupowac na zakończenie chciałbym mieć tydzień przed wyjazdem. :!: :!:
Jestem za, tym bardziej, że T-shirt w moim rozmiarze nadaje się również na pokrowiec. :cry:

Dukii
Zapalony motocyklista
Posty: 1882
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 10:09 am
Lokalizacja: Mysiadło

#13 Post autor: Dukii »

:lol:
Ostatnio zmieniony śr wrz 05, 2007 4:24 pm przez Dukii, łącznie zmieniany 1 raz.

Przemek
Zapalony motocyklista
Posty: 1353
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 12:14 am

#14 Post autor: Przemek »

Gregor. Do swojego wiaderka kupiłem pokrowiec Louisa XXL za jakieś 40 czy 50 zł. Bez kufra jest ok. Z kufrem pół tylnego koła jest odkryte, ale myslę że to nie przeszkadza. Najważniejsze jest że moto się nie kurzy i nie moknie. Na dłuższe pakowanie moto w pokrowiec, polecam poszukać czegoś co przepuszcza powietrze (czytaj: droższe).

Gregor

#15 Post autor: Gregor »

Jasne, dzięki,tak zrobię 8)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria”