Gmole Givi - niebezpieczeństwo uszkodzenia przewodów ham.

Tematy dotyczące zakupu, montażu i eksploatacji akcesoriów.
Wiadomość
Autor
MarekM
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 226
Rejestracja: śr maja 24, 2006 7:59 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Gmole Givi - niebezpieczeństwo uszkodzenia przewodów ham.

#1 Post autor: MarekM »

Za pośrednictwem forum międzynarodowego dotarła informacja z forum francuskiego, o prawdopodobnej wadzie konstrukcyjnej gmoli Givi, zauważonej przez jednego z członków forum.

Problem dotyczy prawego mocowania do ramy, które może ocierać o przewody tylnego obwodu hamulcowego.

Obrazek

Obrazek

A zatem Panowie, zanim rozpoczniecie nowy sezon, sprawdźcie jak to u Was wygląda.

Więcej
Ostatnio zmieniony pt lut 22, 2008 8:15 am przez MarekM, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Zimny
Zapalony motocyklista
Posty: 677
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 8:31 pm
Lokalizacja: Chotomów

#2 Post autor: Zimny »

Ja od razu sprawdziłem i mimo to że z gmolami przejechałem 100 km to są ślady zaciętych przewodów :cry: Kturą obcję naprawy wybrałeś u siebie podkładka czy szlifowanie :cry:
Dzięki Marku :wink:

MarekM
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 226
Rejestracja: śr maja 24, 2006 7:59 pm
Lokalizacja: Gdańsk

#3 Post autor: MarekM »

Jeszcze nic nie robiłem (moto przykryte), ale wydaje się, że podkładka powinna rozwiązać problem.

Tak wygląda mocowanie gmoli Touratech'a

Obrazek

Awatar użytkownika
Zimny
Zapalony motocyklista
Posty: 677
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 8:31 pm
Lokalizacja: Chotomów

#4 Post autor: Zimny »

Też myślałem o podkładce :wink:

Dzięki serdeczne pozdrawiam :wink: :wink: :wink:

Dukii
Zapalony motocyklista
Posty: 1882
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 10:09 am
Lokalizacja: Mysiadło

#5 Post autor: Dukii »

muszę u siebie sprawdzic, bo rzeczywiście mało miejsca tam było :wink: Dzięki Marek za zwrócenie uwagi :wink:

stoldar

#6 Post autor: stoldar »

Jakiej grubości podkładka pownnna wystarczyć? Czy bum na prawą stronę nie spowoduje, że gmol przytnie te przewody?

KWINTO

#7 Post autor: KWINTO »

Sprawdzałem u siebie rocznik 2004 niestety mocowanie gmola "ociera" o przewody. Na szczęście nic się nie powgniatało. Przewody po odkręceniu mocowania gmola są nie naruszone. Moim zdaniem wystarczy 3mm podkładka, tuleja, cokolwiek co spowoduje odsadzenie o 3-4 mm.
Można odkręcić też cały gmol i po za dystansem flexą obrobić ucho szlifując jego krawędź. W takim przypadku mamy 99% gwarancji, że dobrze poprawiliśmy makaroniarzy.

Awatar użytkownika
Zimny
Zapalony motocyklista
Posty: 677
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 8:31 pm
Lokalizacja: Chotomów

#8 Post autor: Zimny »

KWINTO pisze:Sprawdzałem u siebie rocznik 2004 niestety mocowanie gmola "ociera" o przewody. Na szczęście nic się nie powgniatało. Przewody po odkręceniu mocowania gmola są nie naruszone. Moim zdaniem wystarczy 3mm podkładka, tuleja, cokolwiek co spowoduje odsadzenie o 3-4 mm.
Można odkręcić też cały gmol i po za dystansem flexą obrobić ucho szlifując jego krawędź. W takim przypadku mamy 99% gwarancji, że dobrze poprawiliśmy makaroniarzy.
4 mm podkładka wystarcza i nie trzeba szlifować ale trzeba odkręcić gmola że by ją włożyć

Corab
Zapalony motocyklista
Posty: 813
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 9:24 pm
Lokalizacja: Otrębusy

#9 Post autor: Corab »

czy to jest tylko śruba, czy jest też i nakrętka?
Podróże pomagają nam zapomnieć o codzienności

KWINTO

#10 Post autor: KWINTO »

Jestem po "robocie". Uzyłem 3 podkładek 2mm i jest idealnie. Corab, tan jest śruba. Dość długa a jej wyciagnięcie wiaże się z:
1) Odkreceniem nakretki mocujacej gmol pod reflektorem klucz 12
2) Odkreceniem środkowego / dolnego mocowania gmola ( łacznik P+L) imbus
3) Wykreceniem omawianej śruby klucz 14mm
4) Dalej czule luzujemy gmol energicznymi ruchami.
5) Próbujemy wyjąć omawianą śrubę a będzie stawiać opór bo otwór jest dość wąski a śruba wychodzi po skosie.
6) Dalej montujemy po 3 podkładki i w odwrotnej kolejności skąłdamy.
7) Do zadania wystarczy jedna osoba w czassie +/- 20 minut.

Arti
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 283
Rejestracja: wt sty 01, 2008 4:28 pm
Lokalizacja: Rio

#11 Post autor: Arti »

Ja też dziś się z tym uporałem :D wsadziłem podkładkę 5 mm i jest OK. Opis, który podał Kwinto mówi wszystko w tym temacie :D

stoldar

#12 Post autor: stoldar »

Podkładki idą pod każdą śrubę,żeby było równo czy tylko pod tą, która obciera przewody hamulcowe ?

Arti
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 283
Rejestracja: wt sty 01, 2008 4:28 pm
Lokalizacja: Rio

#13 Post autor: Arti »

stoldar pisze:Podkładki idą pod każdą śrubę,żeby było równo czy tylko pod tą, która obciera przewody hamulcowe ?
Ja dałem podkładkę tylko pod śrubę, która dotykała przewodu hamulca. Myślę, że to wystarczy i nie ma potrzeby dawania podkładek pod pozostałe śruby mocujące gmol

stoldar

#14 Post autor: stoldar »

Dzięki :!:

Przemek
Zapalony motocyklista
Posty: 1353
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 12:14 am

#15 Post autor: Przemek »

SD01 ten problem nie dotyczy 8)
nieaktualne

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria”