kamerka

Tematy dotyczące zakupu, montażu i eksploatacji akcesoriów.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adamko
Udaje motocyklistę
Posty: 141
Rejestracja: ndz mar 31, 2013 8:42 pm
Imię: Adam
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero
Rocznik: 2003
Lokalizacja: Łódź

Re: kamerka

#46 Post autor: Adamko »

staciek pisze:
Adamko pisze:Z boku kasku ponieważ na górze mam wypukłość na regulacje blendy. Klej trzyma jak ta lala.
Adamko, powiedz czy to nie powoduje przekręcania głowy ;( - tzn czy nie musisz walczyć z pędem powietrza które zapewne próbuje przekręcać kask :???:
Nic takiego nie zaobserwowałem, a wolno raczej nie jeżdżę :hyhy: . Dodam że mam deflektor na szybie co przenosi "wyżej" pęd powietrza chociaż nie wydaje mi się żeby bez było inaczej
Nic nie jest takim jakim być się wydaje

kucyk_323
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 215
Rejestracja: wt gru 25, 2012 10:18 am
Lokalizacja: marki/wawa
Kontakt:

Re: kamerka

#47 Post autor: kucyk_323 »

Odgrzebuje kotleta...
Potrzebuje opinie na temat kamerki go-pro hero tylko tą pierwszej generacji...
Można ją kupić w kwocie 550zł i potrzebuje opini czy warto wydać na nią taką kwote czy może lepiej w tej cenie coś z kraju ryżowców??
wiem że go-pro to klasa tyle że to model z przed kilku lat
Wykonuje balustrady nierdzewne i wszystko co związane z tą stalą i spawaniem, w razie potrzeby pomogę www.nierdzewnie.pl

bigwaldi
Udaje motocyklistę
Posty: 179
Rejestracja: wt mar 18, 2014 7:33 pm
Marka motocykla: Varadero
Model: SD02
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: kamerka

#48 Post autor: bigwaldi »

kucyk_323 pisze:Odgrzebuje kotleta...
Potrzebuje opinie na temat kamerki go-pro hero tylko tą pierwszej generacji...
Można ją kupić w kwocie 550zł i potrzebuje opini czy warto wydać na nią taką kwote czy może lepiej w tej cenie coś z kraju ryżowców??
wiem że go-pro to klasa tyle że to model z przed kilku lat
Mam go pro I i sobie chwalę :) dałem za nią 500 zł i powiem tak... nie jestem "zboczony" na punkcie jakości filmu i ta jakość w zupełności mi wystarcza. Jedyny minus jaki ma go pro ? brak możliwości rejestrowania tzn. nagrywania od początku na kartę kasując najstarsze nagrania. To jedyny choć moim zdaniem duży minus tej kamery... po za tym same plusy szczególnie mnogość akcesoriów, uchwytów, gadżetów tutaj jest bezkonkurencyjna :) Aaaa... Go Pro I słabo nagrywa po zmroku warto to wziąć pod uwagę :) czyli dwa minusy hehehe ale reszta to już plusy ;]

kucyk_323
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 215
Rejestracja: wt gru 25, 2012 10:18 am
Lokalizacja: marki/wawa
Kontakt:

Re: kamerka

#49 Post autor: kucyk_323 »

jeśli możesz to byłbym wdzięczny za jakiś filmik i więcej opini
Wykonuje balustrady nierdzewne i wszystko co związane z tą stalą i spawaniem, w razie potrzeby pomogę www.nierdzewnie.pl

bigwaldi
Udaje motocyklistę
Posty: 179
Rejestracja: wt mar 18, 2014 7:33 pm
Marka motocykla: Varadero
Model: SD02
Rocznik: 2002
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: kamerka

#50 Post autor: bigwaldi »

Żeby dać więcej opinii musiałbym się na tym znać :) Jestem laikiem pod tym względem. W zasadzie brakuje mi tylko tego rejestrowania i ciągłego nagrywania w tej kamerze. Kumpel ma Go pro III black edition i porównywaliśmy filmiki... fakt jakość lepsza ale dla mnie bez różnicy, bo jedynka też robi niezłe filmiki... tu masz link do filmiku robionego w pochmurną pogodę bez efektu wow https://www.youtube.com/watch?v=6_a0RRq9QG8 jak będę na swoim kompie to wrzucę Ci filmik z ładnymi widokami to troszkę lepiej się prezentuje :)

Motokris998
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 14
Rejestracja: ndz mar 15, 2015 5:52 pm
Imię: Krzysiek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 1999

Re: kamerka

#51 Post autor: Motokris998 »

Cześć, chce kupić sj4000 Wi-Fi, czy może ktoś posiada i może coś o niej powiedziec ? Podobno jakość przerasta cenę ?

Awatar użytkownika
brakus
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 317
Rejestracja: sob sty 10, 2015 2:00 am
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda
Model: VFR 800
Lokalizacja: Kutno

Re: kamerka

#52 Post autor: brakus »

Nie posiadam modelu z wifi (dla mnie zbędna rzecz bo zgrać można kabelkiem a jeśli chodzi o podgląd w komórce to po co ma zżerać niepotrzebnie baterię jak i tak jest już małej pojemności) celowo kupiłem bez tego bajeru.
Jakość super zarówno w słoneczne, pochmurne dni jak i nocne (miasto) zdjęcia.
Myślę że w tej cenie nic lepszego nie znajdziesz. Ja jestem bardzo zadowolony. Filmików nie kręcę dla tvn-u tylko dla siebie więc bez przesady. Kąt widzenia wystarczającą duży.
Uważaj tylko przy zakupie na podróby bo jest ich sporawo. Oryginały SJCAM i TRACER (do nabycia w mediaekspert - bez wifi).

Bardzo dużo uchwytów do mocowania w komplecie.

Tak jak mówiłem jedynym minusem jest bateria 70min kręcenia ale za niewielkie pieniądze około 28zł można kupić dodatkową baterię.
Obrazek

Motokris998
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 14
Rejestracja: ndz mar 15, 2015 5:52 pm
Imię: Krzysiek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000
Rocznik: 1999

Re: kamerka

#53 Post autor: Motokris998 »

Dzięki, już zamówiłem SjCam 4000 ;)

Awatar użytkownika
Akar
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 274
Rejestracja: czw lis 07, 2013 11:27 am
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000 XL
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Racibórz

Re: kamerka

#54 Post autor: Akar »

Odświeżę nieco temat... Na rynku pojawiła się ciekawa propozycja: Xiaomi Yi Action Camera. Cena palce lizać, bebechy ponoć też bardzo dobre. Pojawia się co raz więcej filmików na youtube, tyle że brakuje ujęć z moto póki co ;) kamerka ma docelowo kosztować ok. 70$, razem z wodoszczelnym opakowaniem ~90-100$.

Awatar użytkownika
brakus
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 317
Rejestracja: sob sty 10, 2015 2:00 am
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda
Model: VFR 800
Lokalizacja: Kutno

Re: kamerka

#55 Post autor: brakus »

Jakieś dane techniczne tej nowości :-) ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Akar
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 274
Rejestracja: czw lis 07, 2013 11:27 am
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000 XL
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Racibórz

Re: kamerka

#56 Post autor: Akar »

Matryca Sony Exmor S 16MPx
155 stopni kąt widzenia
Redukcja szumów 3D
Łączność Wi-Fi (do 100m)
Bluetooth
procesor obrazu: Ambarella A7LS

Tryby nagrywania:
1080p 60fps
1080p 30fps
720p 120fps
720p 240fps

Jakieś filmiki:
https://www.youtube.com/watch?v=ZshNHCKiVa0 (ciekawe porównanie z GP4)

https://www.youtube.com/watch?v=4Wo9IjrsHW4

Awatar użytkownika
brakus
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 317
Rejestracja: sob sty 10, 2015 2:00 am
Imię: Marcin
Marka motocykla: Honda
Model: VFR 800
Lokalizacja: Kutno

Re: kamerka

#57 Post autor: brakus »

Bardzo ciekawa propozycja w tym przedziale cenowym :isok:
Obrazek

Yanek
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 427
Rejestracja: ndz lis 25, 2012 10:51 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Leżajsk

Re: kamerka

#58 Post autor: Yanek »

jaromc pisze:Zastanawiam się nad zakupem kamerki do nagrywania podczas jazdy i nie tylko, jeśli macie jakieś doświadczenia w tych sprawach będę wdzięczny za podzielenie się wiedzą.

Wodoszczelność to podstawa tak jak dobra jakość nagrywania, reszta to uniwersalność, wielkość, czas nagrywania itd.

Mam swoich faworytów: GOPRO HD HERO 2 i Contour ale może nie będzie trzeba lub nie ma sensu pozbywać się takiej gotówki :wink:
Ostatnio popełniłem coś takiego co się nazywa ROTOR 360 https://www.youtube.com/watch?v=xqnfyZkaWPA teraz tylko sprawdzić co na to Viaderko. Mam kamerkę Drift Ghost S. Jutro jakiś filmik :clap:

avallanch
Dzień dobry jestem tu nowy.
Posty: 15
Rejestracja: czw kwie 30, 2015 6:33 pm
Imię: Adam
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 125
Rocznik: 2008

Re: kamerka

#59 Post autor: avallanch »

ja dorzuce swoje 3 grosze, bo nie widziałęm żeby ktokolwiek o tej kamerce napisał: SJ4000 bawilem sie i calkiem nieźle wypadła
http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... e-1-4-0629

Yanek
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 427
Rejestracja: ndz lis 25, 2012 10:51 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Leżajsk

Re: kamerka

#60 Post autor: Yanek »

Yanek pisze:
jaromc pisze:Zastanawiam się nad zakupem kamerki do nagrywania podczas jazdy i nie tylko, jeśli macie jakieś doświadczenia w tych sprawach będę wdzięczny za podzielenie się wiedzą.

Wodoszczelność to podstawa tak jak dobra jakość nagrywania, reszta to uniwersalność, wielkość, czas nagrywania itd.

Mam swoich faworytów: GOPRO HD HERO 2 i Contour ale może nie będzie trzeba lub nie ma sensu pozbywać się takiej gotówki :wink:
Ostatnio popełniłem coś takiego co się nazywa ROTOR 360 https://www.youtube.com/watch?v=xqnfyZkaWPA teraz tylko sprawdzić co na to Viaderko. Mam kamerkę Drift Ghost S. Jutro jakiś filmik :clap:
Tak to działa https://www.facebook.com/jan.siuzdak.7/ ... 9902167013 za pare godzin filmik z jazdy :hyhy:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria”