Wyższa szyba

Tematy dotyczące zakupu, montażu i eksploatacji akcesoriów.
Wiadomość
Autor
Yanek
Motocyklista jak się patrzy !!!
Posty: 427
Rejestracja: ndz lis 25, 2012 10:51 pm
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Wyższa szyba

#31 Post autor: Yanek »

ropa2 pisze:Osobiście stwierdziłem że deflektora nie kupuję, ma być wiatr i tyle...lata jazdy nakedem nauczyły pokory dla natury
dzięki deflektorowi mam dużo mniej rozciapanych owadów na kasku ;D

Awatar użytkownika
Akar
Stały bywalec - trochę wymiata
Posty: 274
Rejestracja: czw lis 07, 2013 11:27 am
Imię: Marek
Marka motocykla: Honda
Model: Varadero 1000 XL
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Racibórz

Re: Wyższa szyba

#32 Post autor: Akar »

Oryginalna szyba i deflektor robią robotę. Wcześniej miałem nakeda (ale i kiepski kask, który nadal mam zresztą...) i walka z przyjęciem wiatru na klatę mało mi się podobała. Teraz na Viaderku nie mogę się nacieszyć ochroną przed wiatrem :) Także jak też stawiam na wygodę, w końcu dlatego kupiłem Varadero, a nie szlifierkę :)

Awatar użytkownika
petek
Rekrut
Posty: 28
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:46 pm
Imię: Maciej
Marka motocykla: Honda
Model: SD01
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Wipsowo

Re: Wyższa szyba

#33 Post autor: petek »

Na warsztat poszła szyba Loster 65 cm wysokości. Myślę, że lepiej dołożyć kilka 100 i kupić Givi. jakość mocno średnia. Jeżeli kogoś interesują szczegóły - proszę pytać.
Kto mogąc wybrać, wybrał zamiast domu gniazdo na skałach orła: Niechaj umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie.

Awatar użytkownika
seburaj
Uczy się jeździć
Posty: 79
Rejestracja: wt wrz 05, 2017 1:57 pm
Imię: seb
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000 V
Rocznik: 2004
Lokalizacja: śląsk

Re: Wyższa szyba

#34 Post autor: seburaj »

czyżby była... wiotka ? [:DD]

Awatar użytkownika
petek
Rekrut
Posty: 28
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:46 pm
Imię: Maciej
Marka motocykla: Honda
Model: SD01
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Wipsowo

Re: Wyższa szyba

#35 Post autor: petek »

Nie jest wiotka - jest gruba. Uwagi mam raczej do jakości wykonania, które opisałem.
Kto mogąc wybrać, wybrał zamiast domu gniazdo na skałach orła: Niechaj umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie.

Awatar użytkownika
seburaj
Uczy się jeździć
Posty: 79
Rejestracja: wt wrz 05, 2017 1:57 pm
Imię: seb
Marka motocykla: Honda
Model: XL1000 V
Rocznik: 2004
Lokalizacja: śląsk

Re: Wyższa szyba

#36 Post autor: seburaj »

petek pisze: Uwagi mam raczej do jakości wykonania, które opisałem.
no właśnie chyba... nie opisałeś :thumbdown:
przejrzałem Twoje posty i brak tam opisu problemu...

pytałem o wiotkość, bo z tym właśnie miałem problem w TA650 z akcesoryjną szybą, tego właśnie producenta (choc moze to nie byl problem producenta, tylko transalpa jako takiego z jego aerodynamiką i mocowaniem szyby - delikatnie mówiąc, z dupy...)

:)

czyli co - konkrety... co nie tak z tym wykonaniem, bo byc moze bede chcial zakupic jako kombinację oryginału z deflektorem ?

adam3911
Udaje motocyklistę
Posty: 166
Rejestracja: sob kwie 11, 2009 8:11 am
Imię: Adam
Marka motocykla: Honda
Model: Xl sd02 1000
Rocznik: 2004
Lokalizacja: warszawa

Re: Wyższa szyba

#37 Post autor: adam3911 »

Oryginal max w gore + deflektor na wzor szyb MRA nie wystajacy poza szybe i...w ypaly zastanawiam sie nad obnizeniem .

Awatar użytkownika
petek
Rekrut
Posty: 28
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:46 pm
Imię: Maciej
Marka motocykla: Honda
Model: SD01
Rocznik: 1999
Lokalizacja: Wipsowo

Re: Wyższa szyba

#38 Post autor: petek »

seburaj pisze:
petek pisze: Uwagi mam raczej do jakości wykonania, które opisałem.
no właśnie chyba... nie opisałeś :thumbdown:
przejrzałem Twoje posty i brak tam opisu problemu...

pytałem o wiotkość, bo z tym właśnie miałem problem w TA650 z akcesoryjną szybą, tego właśnie producenta (choc moze to nie byl problem producenta, tylko transalpa jako takiego z jego aerodynamiką i mocowaniem szyby - delikatnie mówiąc, z dupy...)

:)


czyli co - konkrety... co nie tak z tym wykonaniem, bo byc moze bede chcial zakupic jako kombinację oryginału z deflektorem ?
:isok2:

Z wiotkością nie ma problemu nawet w wietrzne dni przy wymijaniu z ciężarowymi. Odnośnie minusów widoczny jest szary podkład pod czarną farbą i grube odcięcia lakieru po oderwaniu taśmy maskującej - mało to estetyczne i słabo wykonane. Otwory trafiły w fabryczne nastawy jednakże mam wrażenie jakby szyba nie była symetryczna patrząc na nią od góry - może to kwestia dociągnięcia śrub. Wysokość 65 cm robi robotę.
Kto mogąc wybrać, wybrał zamiast domu gniazdo na skałach orła: Niechaj umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria”